Вторият триместър мина, давай смело МАЙска весела дружина

  • 20 725
  • 294
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 461
zdraveite
az si imam da6teri4ka na godinka i dva meseca. smile3507 breastfeeding
Sega o4akvam vtorata si rogba .Terminat mi e za 22 mai. V momenta sam v 27 g.s. , pola vse o6te ne se vigda.Hodq pri dvama doctori da mi sledqt bremennosta.Ediniq e vav Varna d-r Tanev ot kogoto sam stra6no dovolna.Da6terqmi e rodena sekcio za6toto ne sliza6e nadolo stoe6e si gore a az se strahuvah da q prenosq i vatre6no use6tah 4e ne6to ne e nared i se obadihme na doc. Tanev  i taka na 12.12.2005g. se poqvi moeto slan4ice  ylinfant.Okaza se 4e sekcioto e napraveno to4no navreme za6toto papnata vrav be6e uvita okolo vratleto i q du6e6e ,be6e se naakala v korema mi , izvadiha q s galto dupe.Sega trqbva mnogo da se pazq za6toto e minalo mnogo malko vreme ot operaciqta, trqbva da ne vdigam Galina , a nqma kak da stane.Maikami mnogo mi pomaga.Operaciqta zapo4na da opava ve4e da me nabolqva. No nesam se i zamislqla da go mahna.Az si me4taq za tri deca. preggo

# 91
  • Мнения: 3 096
добре дошла, краси  Hug
не се притеснявай толкова. ако операцията е направена ок и шевовете са читави (което само твоят доктор може да знае), то няма проблеми никакви. аз също съм минала едно секцио преди година и 3 м. петра върви доста височка, големичка и тежичка, но доки не намира поводи за притеснения. всъщност каза, че ако шевът е добър, то 6 месеца след първата операция всички тъкани би трябвало да са съвсем добре възстановени и да не дадат фира при евентуална втора бременност. не че ми е препоръчал да действам да второ, но не се притесни като се явих он-лайн нахилена като патка и съобщих, че скоро пак ще се режем. и 2-те бременностти при мен са абсолютно планирани и желани. между другото, вече ставаме 4 майски мами, които ще имаме породени деца и една бременна с близнаци (а тя къде ли изчезна  newsm78)

# 92
  • Мнения: 205
passion, ти с анемия ли си или таласемия? Защо толкова ти пада хемоглобина? Аз съм с таласемия и пия много фолиева киселина, за да държа около 90... Пък желязо си имам много...

# 93
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте, майчета Simple Smile Днес съм дежурна в офиса и добре, че няма никого, та мога на спокойствие да си почета какво сте писали във форумчето.
Dana, аз ще раждам в Майчин дом, надявам се да е нормално с епидурална, но ще видим доки какво ще каже - още не сме говорили с нея (надявам се да не настоява за секцио, че никак не ми се ще). А за училището и за срещите - на работа съм по цял ден и няма начин да се измъкна. Ще трябва да почакам до 5 април - тогава излизам в болничен и ще имам достатъчно време за всичко. Още не съм започнала да купувам нищо - ще угодя на майка ми и на свеки и ще избирам само, а те ще купуват, като се роди бебко. Поне на майка ми няма да й е съвсем ново - имам племенник на година и 3 месеца и за него така накупихме всичко, когато се роди. GrinningАз пак се поувлякох с писането EmbarassedЧао и приятен ден на всички  bouquet

# 94
  • Мнения: 533
Добро утро ,РАННОБУДНИЦИ!Желая ви ползотворен ден и много ПОЧИВКА!

# 95
  • Мнения: 1 461
Doc. Tanev koito praktikuva v AG Varna i koito izvar6i operaciqta me uspokoi 4e 6te moga da iznosq ploda samo trqbva da vnimavam. Kato zapo4na da me nabolqva operaciqta koqto e lepena mi izpisa  Magnerich, ot nego mi e po dobre. Na6iq tatko e v 4ugbina i si be6e do6al prez avgust za edna sedmica i togava e stanalo beb4eto fertilization.Sled tova az se podgotvqh za dargaven izpit i prilo6avaneto si mislih 4e e ot pritesnenie okolo izpita.Oba4e izpita mina uspe6no a prilo6avaneto ne. Rolling Eyes, i togava si napravih test  EFP i se molih da ne e otricatelen. Slava bogu pak bqha dve 4erti4ki newsm10. Stra6tno mnogo se zaradvah i si kazah 4e 6te poema vsi4ki riskove za da imam tova beb4e. Kato se obadih na tati da mu kaga toi stra6no mnogo se zaradva, a az se pritesnqvah ot negovata reakciq.Kato se razhogdam sega v parka i kato me vidqt s koli4ka i korem me gledat stranno vse edno ne e ne6to normalno. Mnogo 4esto mi kazvat 4e sam luda i mi se 4udqt.No az ne se pritesnqvam i ne se pla6a 4e 6te mi e trudno. Nqmam tarpenie da si vidq bebenceto.  ylinfant.Lubopitno mi e kak 6te izglegda.Kazvat 4e deca s malka razlika mnogo si prili4ali.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 590
TheBean , с таласемия съм като теб и затова е толкова тежко положението с хемоглобина. Sad и моето желязо си е съвсем нормално, даже в повечето случаи се движи към горната граница. Последния път беше съвсем нормално - 16. Имало е и случаи, когато е било 26, което е горна граница за жени. И аз пия фолиева киселина в големи количества и Невробекс, който ми изписа хематоложката, заради липсата на витамин В, който имам. Допреди да го започна перманентно имах рагади около устата, които толкова ме боляха, че чак едвам си утварях устата. Те били признак на липса на витамин В6 и затова ми преписа Невробекса - той нали е комбинация от витамини от групата В.
Мен ме притеснява как ще раждам с този нисък хемоглобин. ooooh! Особено ако е секцио, дано не е, ще изгубя повече кръв и сигурно ще трябва да ми преливат. Sad
Дано всичко мине нормално при всички.  bouquet

# 97
  • Мнения: 832
Здравейте и от мен...докато ви изчета новата темичка.... Rolling Eyes да се включа и аз, няма да се оплаквам - все още работя на пълни обороти и се очертава да е така докато не изляза в блоничен #2gunfire така или иначе не ми остава много време за магазини,обикаляне и други глезотии. Още не съм направила ревизия от каката какво имаме, за да правя списък на това какво ни трябва. Днес ще поръчваме креватче за каката - голямо, че нейното е от тези дето от бебешки стават големи (стандартни) с шкафчета. Няма смисъл да правим повторно такава инвестиция, и ще си ползваме старото - в събрания вариант, на каката поръчваме ново. За балдахин- не сме позвали, не мисля, че е практично. за околовръст (или както там му е името) имахме, но слагах доста по-късно и то само от към стената, защото отпред пречи да гледаш детето (а креватчето е до нашето, поне докато се роди). за мазане - много неща смених , последно една позната ме подмами с продукти на avon против стрии, не знам дали има ефект, аз поне не се спасих първия път и едва ли сега ще ме пропусне - най-вече отстрани на гърдите... но ще го преживея.За стягането на прасеца - случва ми се най-вече нощем и даже се будя...много неприятна работа
за раждането като миналия път, Майчин дом, същата д-р (само дето с нея не сме се уточнили, но си ходя и при нея за прегледи). Задължително с епидурална, родих нормално и с упойка тъй като съм с висок диоптър -5 и така ми беше предписано, но си е сладка работа....родих леко и без проблеми, надявам се и сега да е така...за екстрите не коментирам за МД, но имам доверие на д-р и на специалистите там, все пак става въпрос за 3-5 дни, ще го преживея.
Днес е Тодоровден или конски великден, ако има именници  - ЧЕСТИТО! Наште ще водят детенце на кошия в с. Мрамор, луди сме на тема коне, аз ще пропусна... че креватчето трябва да се проъчва, а и домашна работа се е натрупала ....пазаруване и други екстри, знаете как е ...

# 98
  • Мнения: 832
забравих да питам - усещате ли напрежение долу между краката - като разтягане или подобно на болки като от мускулна треска...?
а... и за коластрата (или пред коластра)  - имам редовно, особено след по-топъл душ

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 11:36 от xai

# 99
  • Мнения: 1 461
Zdraveite v tozi slan4ev den  newsm62. Dnes e praznik 4estito na vsi4ki imennici.Otnosno mazaneto s parvata mi bremennost se mazah Gonhson gel olio i nqmam nito edna striq , mageh se po tri pati na den ,specialno korema.Mnogo se strahuvah da ne se nacepi. Sega sa6to se maga s nego i stqga6t krem na AVON. Za shva6taneto predniq pat praseca mi se shva6ta6e i be6e igasno.Za sega nqmam problem s tova , no pak kato legna ne moga da di6am i sqdam v legloto.Mnogo e nepriqtno.V momenta imam dve dve ko6etki edna darvena i edna sgavaema, taka 4e ko6etka nqma da kupuvame, a baldahina li4no na men ne mi dopada, napravi vpe4etlenie 4e sega obikolnicite gi pravqt sas silikonova vata, no za lqtno bebe ne mislq 4e e neobhodimo .Mislq da si kupq parvo komplekt za ispisvaneto za6toto ot Galina komplekta e zimen.Mnogo haresvam na Albumini komplektite, skapi sa no sa strahotni.Kato vlqza v devetiq mesec 6te vidq ot kakata kakvo moga da polzvam i taka 6te tragna da pazaruvam za bebo.

# 100
  • Мнения: 536
Привет на всички.
kar4ita , добре дощла!  bouquet Моля те да пишеш на кирилица, защото така трудно се чете.
xai , усещам такова разстягане, то си е нормално.
Аз почнах да приготвям списък за покупки за бебето, а нещата които вече имам съм ги подредила в неговото скринче(всичко наследство от каката). Ще ги пера по нататък. Ще започна по сериозна подготовка най-рано след 2-3 седмици.

# 101
  • Мнения: 3 096
а аз даже приключих с гладенето  hahaha
останаха да се изперат само дрешките за изписването и пелената, която ще стане готова в петък /задача за мама/. а също и купуването на памук, панадол и пакет памперси. НООО, нека не се вманиачавам чак толкова  hahaha

# 102
  • Мнения: 311
Здравейте момичета,

За първи път пиша тук и се надявам да не объркам нещо  Rolling Eyes . Иначе аз съм в 26 г.с. и по-всяка вероятност, както и при вас ще имам бебче в края на Май.
На всички ви желая леко и щастливо бременеене.

# 103
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Първо добре дошли на новите мами  bouquet
 smile3518 Weary ходих на док-част от тапата ми е паднала и тези болки в кръста и корема са контракции които ако според док не спрат ще стане лошо.В понеделник пак съм там и ако положението е същото док каза че трябва да вляза в болница.Мисля си то в наща  паталогия нищо друго не слагат освен системи с магнерот и хапчета-няма ли да стане да си викам сестра да идва в къщи да ми слага каквото трябва.Преди номера ставаше  Praynig дано и сега стане.
Уфффф айде още малко поне да издържи това шавливото и тогава да излиза.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 590
miaM, добре дошла и на теб! Hug Можеш да напишеш нещо повече за теб, ако искаш - на колко си години, коя бременност ти е, знае ли се пола вече, а също и на коя дата ти е определен терминът, за да мога да те включа в списъка. Wink
mama21 , дано контракциите спрат и всичко да е наред поне още месец и нещо. Praynig Ако питаш мен, най-добре е да влезеш в болница за по-сигурно, ако се наложи.Дано не се стига дотам, но мисля че не трябва да рускуваш. Ти си знаеш най-добре. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт