спинална или пълна упойка при секцио?

  • 6 415
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Пълната упойка също е няколко вида! Моята беше инхалационна - събудиха ме още на операционната маса, но само аз си знам колко болка изтърпях, независимо от силните обезболяващи, които ми вливаха в системата. Сутринта сестрата от другата смяна като ме видя веднага позна каква упойка са ми били и каза че разбира как се чувствам, че тя е раждала с друг вид упойка и не е усетила това което изпитвам аз в момента. Успех при избора!   bouquet

# 16
  • Мнения: 7 803
пълнаи не съжалявам  Peace

# 17
  • Мнения: 4 621
Родих със спинална. За мен е по-добрият вариант, най-вече, защото си виждаш  и цункаш бебчето си веднага след като го извадят. Останалото минава много бързо и лесно.
Леко раждане ти желая Peace

# 18
Rodih sus spinalna.Edinstveniq i nedostatuk e ako ima6 nisko kruvno,za6toto ot neq pada o6te pove4e.3dni nemojeh da stana ot legloto zaradi nisko kruvno,a glavobolieto mi produlji 10 dni.Vsi4ko e individualno.Pojelavam ti leko rajdane.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 407
Спинална.

# 20
  • София
  • Мнения: 368
Аз раждах секцио със спинална упойка, не са ме питали каква предпочитам. Но при мен секциото се наложи по спешност защото цял ден преживявах нормално раждане и така и не слизаше главичката на бебчо. Аз нямах никакви странични реакции от спиналната освен че след операцията ми беше студено и треперех малко. Не ме е боляла главата, не съм повръщала и т.н. Верно е, че си в съзнание и виждаш мъничето още веднага и си го гушкаш. Консултирай се с екипа, който ще извърши операцията и най-вече с анестезиолога, ще подходят по най-правилния начин. Успех и леко раждане!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 424
аз бях само с епидурална и си бях екстра. усещах само дърпане за малко, докато вадеха бебето. после само него гледах и нищо не усещах.

# 22
  • Мнения: 2 401
Добре де, не ви ли беше страшно и ужасно да  усещате , че ви ровят из коремчетата?  Аз се побърках от ужас и почнах да викам да не ме почват защото не съм готова, и те ме приспаха.   И сега като ви чета че сте си лафили с анестезиолозите даже... лелее

# 23
  • Мнения: 466
Мен ме беше много страх от пълната упойка и категорично изках епидурална или спиална упойка за секциото ми . Преди операцията имах на два пъти разговор от по половин чос с анестезиолога ми и в крайна сметка реших ,че по обре ще бъде да бъда с пълна упойка . Анестезиологът ми ми обясни ,че дълго реме е пратикуал епидуралната упойка , но на пъследък практикува обща упойка т.к впечатленията му от опита който има показват ,че като цяло жените понасят по -добре пълната упойка . Радвам се ,че се съгласих на пълна упойка , не съм имала абсолютно никакви странични ефекти от упойката , събудих се и бях адекватна още на операционната , излязох от упойка без проблем и толкова съм се наспала  Mr. Green,че до 3 часа през ноща гледах тиви , не съм имала дразнение в гърлото от тръбата нито съм кашляла . Доволна съм на 100 % от пълната упойка - видях си бебето почти веднага като се събудих -постоя си при мен , до раздвижването нищо не ме е боляло . С първото ставане започва зора , но аз мисля , че все е трудно без значение каква е била упойката . Желая ти успешно раждане   bouquetи не се плаши в никакъв случай , аз бях в стрес дни на ред заради предстоящото секцио и мога да ти кажа , че минава и се забравя .

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз избрах спинална и не съжалявам. При секцио се слага спинална упойка, а при естествено раждане - епидурална. Спиналната се дозира и повече не може да се влива, предизвиква пълно обезчуствяване, епидуралната се дозира и после може да се подава допълнително и предизвиква само обезболяване.

Питането за тръбата и пълната упойка - тръбата се маха преди да се събуди пациента и той не я усеща, но после при някои хора има раздразняване на гърлото.

А колкото до времето, за което се вади бебето - от 5 до 8 минути след разреза трябва да е извадено иначе има опасност от хипоксия - недостиг на кислород. При мамите със спинална може би си спомнят, че са им подавали кислород...който е много странен на вкус.

# 25
  • Мнения: 881
аз също избрах пълната упойка и не съжалявам.Много бързо се възстанових,нямах главоболие,нямах и кашлица от тръбата.Живот и здраве и второ дете да имам пак бих избрала секцио с пълна упойка.Успех и леко раждане Peace

# 26
  • Мнения: 57
При мен беше спинална. Честно казано ужасно ме е страх от пълната. В предродилното отделение ти слагат системи и ме знам какво има в тях но със сигурност слагат и някакво успокоително. Изобщо не ми пукаше, когато се запътих към операционната Joy . Освен това по време на операцията след като извадиха бебето си пеех на ум някави песнички Joy Joy / явно бяха прекалили с успокоителните/ и накрая се си заспах даже лекичко. Лошото е че после много ме боля главата няколко дена, въпреки че пих много течности. Обясниха ми че се случва при 30% от хората.

# 27
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Раждала съм и с пълна и с епидурална упойка (аз също бях от тези, които желаят да ги приспят  Mr. Green)
При възстановяването след двете раждания не може да се прави сравнение. Ако трябва пак да избирам ще е епидурална със сигурност.

# 28
  • Мнения: 1 416
Раждах със спинална. Нямам оплаквания. Само, дето ми беше адски досадно, чакайки да приключи операцията...  Simple Smile
И пълната е добра, даже много анестезиолози, а и пациенти, я предпочитат. Освен дразненето от тръбата, няма странични ефекти. При спиналните упойки може да има усложнения, ако не са поставени добре.

# 29
  • Мнения: 339
Спинална, не пропускаш изживяването, а и не се отразява по никакъв начин на бебчето. Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт