Разделно Хранене- част 6

  • 43 701
  • 305
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 194
Kalida, тържеството мина много добре. Момиченцата бяха облечени в рокли на балеринки- голяма изненада! Йоанна каза стихотворението и изпя една песничка за мама.

# 226
  • Мнения: 2 502
МОМИЧЕТА ,
купих си най -сетне "Сила за живот ",започвам четенето !

весел празник на празнуващите !

# 227
  • Мнения: 861
Калида, не тръгвам на работа от другата седмица. Върнах се на работа когато Денис беше на 10 месеца. Оставих тази промяна в храненто от понеделник, защото имах доста плодове накупени, а и 2 празника тази седмица. Знам колко са полезни плодовете и изяждам огромни количества от тях всеки ден, просто реших да попроменя нещо. А за децата не се тревожа, защото аз ги ям през деня докато съм на работа, така че те едва ли ще видят разликата. А колкото до тях Денис отказва да яде плодове, сигурно защото се е насилтил докато бях бременна  Simple Smile, Грета обича мандарини, хапва и ябълки, лятото череши и диня

# 228
  • Мнения: 903
Здравейте мацки Hug
От 2 дни не съм писала и ми домъчня.
Аз съм добре, но днес пак прецаках режима. Винаги така става събота и неделя, когато мама си е в къщи, почва да готви и.... Embarassed
Теди, аз почти винаги готвя месо с въглехидрати, но така, че да могат да се хапват едно по едно. Мисля, че няма нищо лошо. Така, че не се мъчи. Трябва да се съобразяваме и с останалите членове на сем. Аз храня бая народ Grinning
Ani33, аз пък знам, че готвената храна е по-полезна и диетична. Всички диетолози забраняват полуфабрикатите и пакетираните храни. Е, естествено при готвенето трябва да се избягва пърженето и прибавянето на много мазнини. Също като добавка се препоръчва мнооого плодове и зеленчуци. Аз като ме домързи да наготвя и оплесквам нещата, а после кантара.... #Crazy
Исайкова, дано скоро малкия се оправи. Много ми е мъчно, че е болно човечето.
Lorys,  радвам се, че отново си сред нас Hug Честито за книжката, много е хубава Peace
Мади, браво аз режима, който си изградила и аз се стремя към това ,ама ми е много трудно Cry
Да ви кажа, че при мен се оказа, че основната причина за наднорменото тегло е хормонална. Имам си заболяване. Сега ще ме лекуват и дано ми помогне поне малко за вълчия апетит и бързото трупане.
Та това е от мен, чао ви за сега.

# 229
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря в момичета,лошото е че сега е пак зле.Пак 38.5.
И се разбра 4е в болницата са обърквали приема ан  антибиотика му #2gunfire #2gunfire/за кеото се накарах хубаво разбира се./ и затова малчо в  момента не е възстановен.,И тепърва почваме друг антибиотик.
Вече 2 седмици...Sad(((

Надявам се вие сте добре.... Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 231
Исаикова- Praynigдано този път да не грешат и всичко да се оправи.
Абе мами под не готвена храна имах предвид плодове и зеленчуци,салатки в никакъв случай полу фабрикат.
Калида-аз също не обичам да готвя,но мойте "домашни любимци"не обичат сухоежбина.Вие как се храните по често на заведение или?
Алекс-поздравления,ние сме стигнали до там,че плодовете се ядът на гладно.След известно време и тя може да се присъедини към нас-надявам се,но не и давам и зор трябва сама да пожелае.
Желая спокойна нощ smile3524

# 231
  • Мнения: 903
Ей Алекс, много се кефя на дъщеря ти. И аз мечтая моите като поотраснат да тръгнат по пътя на здравословното хранене. Дано до тогава да съм станал мама за пример.

# 232
  • Мнения: 138
Здравеите момичета от няколко дена ви чета но от понеделник ще започна и аз сега съм 63 кг та да видим как ще се чувствам с РХ,но неразбрах колко вода трябва да се пие и по колко хранения на ден трябва да има.

# 233
  • Мнения: 936
Исайкова, дано детенцето ти да се оправи скоро. Как може в блоницата да са толкова некадърни?! С голямата нямах проблеми, но малкия ми разказва играта. За 1 год. е изпил около 10 антибиотика и 2 пъти бяхме в болница, изтръпвам като чуя за това място.
Купих си книга - "РХ" на Вл. Леви и Л. Куманова. Сега лягам да чета, много ми харесва. Майка ми също се запали оп РХ, та купих една книга и за нея и ще и я пращам в Добрич.
За вечеря хапнах макарони с магданозен сос, от вашите рецепти, вълшебни са.
Лека и приятна вечер пожелавам на всички.

# 234
  • Мнения: 2 959
РеГе31, Честит Рожден Ден, на малката Ти принцеска- Грета!

Да е здрава, лъчезарна, решителна и амбициозна/ като Мама/!
А на Теб, морска Сирено, Ти желая един невероятен детски празник, с много изненади и само приятни емоции! И от понеделник успех с диетата на Ренето, дано да си направила точният избор!
...но неразбрах колко вода трябва да се пие и по колко хранения на ден трябва да има...
Данчето549, добре дошла сред нас и успех от понеделника! А за водата, препоръчително е поне по 8 чаши да се пият- пречиства организма и създава чувство за ситост, а за храненията- колкото Ти понася организма, но така че да са съобразени с часовите интервали, необходими за обработка на различните храни. Спокойно можеш да си направиш режим с 4 хранения. Отново успех Ти желая!
...моята дъщеря изяви желание да се храни разделно...
Алексче, честита Ти сподвижничка! Но Аля доста спортува и е в специалната възраст, какво меню й изготвяш, нали и преди май закуската й бяха плодовете?
Дани Дженкова, приятно изкарване на Добрич.
...При нас времето е мрачно,дано при вас не е така!...
Юзерче, и при нас е така, но няма голямо значение. Важното е слънцето да е в нас! Да не си и Ти любителка на зеленият чай?
Софи, не Ти ли е идвала кулинарната муза скоро, нали беше обещала нови рецептички?
...Йоанна каза стихотворението и изпя една песничка за мама...
А мама как ли се почуства, щастлива и доволна, нали?! Уондърфул, как върви при Теб РХ, все още ли си на овесените ядки?
...Сега ще ме лекуват и дано ми помогне поне малко за вълчия апетит и бързото трупане...
ДидиП, но това не означава че ни изоставяш, нали?! Хормонални таблетки ли ще Ти дават да пиеш?
под не готвена храна имах предвид плодове и зеленчуци,салатки в никакъв случай полу фабрикат...
Ани33, явно наистина не сме се доразбрали, но така пък обсъдихме още една страна на РХ. А колкото до мен, храненето навън е само по поводи, защото там има доста изкушения.
Лорис и Тедъ, поздравления за книгите и успех в разучаването им. Дано да Ви допаднат!



# 235
  • Мнения: 2 724
Добро утро милички !USER,какво да направя, като бързо се наспивам  Laughing, а и това е най -спокойното време пред компа. Софи ,и това с разходките никак не е малко ,особено по Търновските улици  newsm10.Ани33 ,то с това се започва, и моята дъщеря започна с плодове на закуска и дотам ,но сега, без да я подканям ,пожела да се храни така yes. Диди,толкова са мънички още твоите слънчица, има време да ги свикнеш да се хранят разумно  Grinning. Исайкова, преживяла съм нещо подобно с децата си и те разбирам много добре, подкрепям те духом и се моля всичко най после да се оправи   Praynig.Калида ,pазбира се ,че имам в предвид възрастта на Аля и това, че тренира, но тя няма да гладува или да се лишава от нещо .Ето вчера например закусиплод, после отиде на тренировка, втората и закуска беше сандвич с маслини и краставица .На обяд- печено пиле с прясна салата, следобяд си хапна кис мляко и за вечеря и приготвих картофки по рецептата на Ками, беше възхитена и учудена, че са толкова вкусни .Сега се е ентусиазирала да си носи и на училище такава храна, да видим до кога   newsm78.Айде чао и цунки за всички, без изключения /чета ви наред /  love001

# 236
  • Мнения: 903
Калида, какво говориш, не съм си и помисляла да ви изоставям. Може да съм несериозна, но през повечето време съм разделна и се чувствам прекрасно на този режим. Не са важни само кг. А за лечението ще разбера след около седмица. Ще ми правят изследвания и тогава ще се разбере.
Алекс, наистина са малки дребосъчките, но хранителните навици се изграждат от самото раждане. Не като едни роднини, дето си тъпчеха детето със сладкиши и всякакви други боклуци и се успокояваха, че през пубертета ще отслабне от само себе си. Просто няма такава опция. Сега детето е 7г. и е с дота наднормено тегло и много му се подиграват. А за РХ наистина има време, то ще е на по късен етап. Сега се старая да ги науча да се хранят в режим, с готвена храна и да не свикват на сладкиши и големи порции. Ох, толкова е отговорно. Много искам да им спестя моите страдания.

# 237
  • Мнения: 2 959
...тепърва почваме друг антибиотик...
Исайкова, дано тоз път да помогне на Кристи. Стискам Ти палци и Ти желая малчугана скоро да оздравее. А Той как е жизнен ли е, хапва ли?
Алексче, как успя да мотивираш Аля да мине на РХ/ явно Си голям авторитет и приятел за нея/, Тя няма нужда от сваляне на кг, тялото й е добре оформено, предполагам че няма и хран. проблеми? Сега, ако принцеската Ти е доволна ще очакваме и приятелките й да се присъединят.
...Ще ми правят изследвания и тогава ще се разбере...
ДидиП, а Ти досега не си ли се изследвала, от скоро ли ти е тоз хормонален проблем? А за Танчето и Силви, не се притеснявай, Те ще "попият" всичко от Теб, а Ти вече правиш доста в областта на здравословното хранене и навици. А как родителите Ти и 1/2 приемат усилията Ти за здрав. хранене и готвене?

# 238
  • Мнения: 2 724
Добро утро майчета  Grinning. Диди ,много си права за това ,че хранителните навици се създават още от ранна детска възраст, а в пубертета е най- опасно, защото тогава хормоните са пощурели и повечето деца напълняват, а веднъж образуваните мастни клетки имат страхотна памет и е много лесно да се възстановят в по- късна възраст .Калида ,не съм направила кой знае какво по въпроса, тя сама пожела да се храни по този начин. Може би защото  качи няколко кг и не се харесва така ,а пък явно и пречат, макар тя да е много мускулеста и спортна натура. Не обича да се ограничава, а и аз не съм съгласна да пази диети. И знаеш ли ,че само за два дни е свалила 1 кг, без да гладува  и е много доволна от себе си  Grinning. За днес съм и приготвила :закуска- ябълки ,втора закуска- зеленчукови сандвичи с хляб Бонус ,обяд- печено пиле със салата зеле ,следобяд -протеинова вафличка и за вечеря- сигурно нещо зеленчуково от рецептите на Ками. А приятелките и са много сладки  Laughing, но като че ли не им се занимава  с такива неща /ще видим /.Ками ,къде се загуби мила, имаш специални поздрави от дъщеря ми за рецептата "пълнени чушки с царевица" newsm10. И другите- къде потънахте? Weary. Цунки на всички   Heart Eyes.Чао .

# 239
  • Мнения: 1 986
 Ехоооо,тук съм-не съм ви забравила HugИмах обаче гости през почвините дни и не ми остана време да пиша.
  Добре дошла,Данчето549 HugНадявам се да чувстваш уютно при нас,и да ти хареса РХ Peace
   Аз го ударих през просото с яденето тези дни,покрай гостите Blush-не толкова с неразделни комбинации,колкото със "сладки прегрешения" Embarassed-ядеше ми се сладко,та две не виждах LaughingЕ,отдядох си и днес вече не съм така "настървена" Mr. GreenНе ме притеснява особено "сладката ми вакханалия",защото както съм писала неведнъж-нормално е от време на време да имате такива дни-важно е да не се отказвате от начина си на хранене и да продължите да се храните както и преди PeaceНяма отражения върху теглото Wink
  Калида,не съм забравила за рецептите-отивам в Готварския веднага Wink

Общи условия

Активация на акаунт