Разделно Хранене- част 6

  • 43 693
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,момичета Hug
Тук съм,не съм се загубила.Просто през почивните дни почти не сядам на компютъра Mr. Green
Алекс,радвам се,че малката е харесала манджичките Grinning.
Наистина е от голямо значение за децата,как свикнат да се хранят от малки Peace
Калоян,например,още е малък,но аз упорито го храня с моите разделни манджи Laughing.И салати,и плодове яде много.И напоследък го забелязвам,че проявява голям интерес към пресните плодове и зеленчуци.Хрупа сурови моркови,зеле,краставици,праз.Даже соеви кълнове яде с голям апетит LaughingСам си търси ябълките,портокалите и кивито.Тиква също ядеше много,когато имаше есента Grinning
Много съм доволна,че предпочита тези храни,но още е много малък и има време да се променят много неща.Аз съм длъжна да му давам най-доброто,пък каквото излезе Wink
Онзи ден взех пшеничен зародиш за засилване на имунната система и за общо повишаване тонуса на организма.Очаквах нещо гадно на вкус,но се изненадах.Доста е вкусен,което много ме радва Laughing

Софи,чакаме рецепти Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 3 787
Вчера,в пристъп на лудост hahaha,правих на Калоян солети и бисквити JoyЯдосах се,че продават само боклуци по магазините и казах,че вече ще му  правя сама разни гризки Laughing Тати само ме гледаше с интерес и му беше много смешно.Стоя при мен в кухнята 3 часа,докато месих и пекох солети и бисквити в разни детски формички.Опекох 5 тави,от които,за 2 часа,не остана почти нищо.Е,ами не се струва Crossing Arms.
Повече май няма да повторя този опит Joy Joy Joy

Сега отивам да се отчета с няколко рецептички в Готварския  chef/не за солети и бисквити hahaha/

# 242
  • Мнения: 138
Започнах и аз претеглих се и прибрах кантара ще се тегля само в неделя че иначе все седя на него.Искам да попитам дали мога да ям от хляба на Джелпи които е с сусам отгоре че този бонус е много кофти не ми хареса.Също ако може някои да ми каже като направя пиле с ориз мога ли да ям от него само пилето или само ориза.

# 243
  • Мнения: 936
Ками, ти ли си автор на всички тези рецепти в Готварския? Правих твоята мусака "Маги" и всички останаха възхитени, дори и свекър ми, който не обича мусака.  bouquet
Мъжът ми се отказа от РХ, и за мой ужас сутринта изяде цели 3 вафли. SickВъпреки това , ще продължа да готвя разделно. Предимно свеки готви,и то вкусно, но и на разделните вкусотии няма да откажат.  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 861
че този бонус е много кофти не ми хареса

Пробвала ли си Бонус Л-карнитин? На мен той много ми харесва

Калида, благодаря за пожеланията! Наистина снощи изкарахме чудесно, не само децата, но и ние. Грета получи този път наистина страхотни подаръци. Накрая и ги рисуваха. Незнам обаче как качвате снимки  Embarassed. Ако някои ме просветли- ще се опитам  Simple Smile

Аз продължавам и тази седмица да ям плодове, защото както си ги бях накупила, не сварих да ги изям. Освен това и малко ме достраша сякаш да захващам диетата на Ренето, защото е доста крайна, а и сега като чета във форума, май повечето от спазващите я, са качили доста бързо и в повече кг и всеки гр въглехидрат им се лепял. Така че още ще я мисля тази седмица, ама май няма да ги спирам въглехидратите, да кажем само да ги намаля. Незнам, а и всичкото това месо...как ще го ям. Хайде един, два пъти, дори три пъти седмично, ама повече от това не се виждам.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 974
Здарвейте и от мен,
не съм ви изоставила, спазавам РХ но събота и неделя от домашни задължения не ми остава време.
Имам само едно прегрешние, в петък ходих на едн детски рожден ден и понеже нищо не ядох, накрая ме приклещиха с торатата Embarassed Нямаша как да откажа, а мойта мома хич не ми помогна. Тя за разлика от майка си, не си пада много по сладкото. И аз съм на мнение като  Диди че не бива да се дават сладки неща на малките деца, те свикват и после ходи че ги откажи. Особено с първите деца е по-лесно, защото нямат "лошия" пример от Каката/баткото. Аз също много внимавам как я храня Вава, ядем от кухнята все още но гледам да не преяжда, да хапва плодове както сурови така и на фреш,  всеки ден яде или пие кисело мляко.
Ками, вчера правих едни картофи пълнени по родопски, мисля че са твоя рецепта, но имам малко въпроси, ако си ги правила свирни и ще питам.
Днес смятам да готвя Онези особени сърми. Wink
Калида, знам че ми е малко оскъдно менюто до обяд, но няма как...поне засега. Трябва да ставам по-рано, защото немога без кафе, а понеже го пия с мляко гледам да изчакам малко след него, после гледам да е плод и то станало 12ч., а оттам насетне освен нещо опаковано наблизо няма какво друго да хапвам...може би трябва да си правя по някой зеленчуков сандвич.
Нещата с тоалетната влизат в релси, явно е било следствие на смяна на режима....благодаря ви за ценните съвети.
Хайде лек и успешен ден, на всички мами!

# 246
  • Мнения: 903
Здравейте Hug
dan4eto549, извинявай ,че съм забравила да те приветствам за добре дошла. пожелавам ти успех в РХ. А за хляба Бонус, пробвала ли си го препечен. Аз суров не мога да го ям, но като се припече е поносим. За другият хляб не знам, не съм го чувала.
Калида, а и друг път съм си правила изследвания, то отдавна се знае, че не що не ми е наред, но никой лекар не ми е обръщал внимание и не ми е обяснявал в какво точно се състои проблема. Май този път случих на прекрасен лекар.  За храненето ми, семейството е свикнало с моите  стремежи да отслабна. Аз от как се помня все съм на някакъв режим. Не знам, може би не ми вярват, че ще успея, но пък харесват какво готвя. Е, аз гледам да се съобразявам, но пък те много харесват новите специалитети, които готвя по рецептите на Ками.
Илияна на Вава, ние нямаме кака или батко, които да дават лош пример, но си имаме една камара баби и дядовци с които се боря по този въпрос ежедневно. Аз за десерт следобед правя на дребните кис.мляко с плодов и обикновени бисквитки.
Ками, и на мен ми е много гадно, че по магазините продават само боклуци и съм решила да направя на децата разни неща като теб за хрускане. По-добре домашно приготвени. Поне ще знам какво ядат децата ми.
Аз нещо и за Бонуса взех да се отвращавам. Стои един отворен хляб в хладилника вече две седмици и нищо му няма. Кой знае какви консерванти и други химии са наблъскали. Да се чуди човек какво да яде вече #2gunfire

# 247
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками, вчера правих едни картофи пълнени по родопски, мисля че са твоя рецепта, но имам малко въпроси, ако си ги правила свирни и ще питам.

Правила съм ги няколко пъти,да.На мъжа ми мнооого му харесват.Питай тук каквото те интересува Grinning

# 248
  • София
  • Мнения: 3 787
Днес смятам да готвя Онези особени сърми. Wink
За тези "сърми" да ти кажа нещо.Да не забравиш да сложиш сол,защото не съм я споменала в рецептата.И едни познати ги правиха,но точно както е описано в рецептата и не сложили сол Joy Joy JoyЕ,ами то става много хубаво,но си представи без сол какво е Sick   Joy Joy Joy

# 249
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками, ти ли си автор на всички тези рецепти в Готварския? Правих твоята мусака "Маги" и всички останаха възхитени, дори и свекър ми, който не обича мусака.  bouquet

Теди,не съм само аз Peace.Има още момичета,които пускат много интересни рецепти-Снежи,Диди,Софи,Амеи и много други.

А,Амеи къде изчезна newsm78.От много време не се е появявала тук ooooh!

# 250
  • Варна
  • Мнения: 974
Ками, вчера правих едни картофи пълнени по родопски, мисля че са твоя рецепта, но имам малко въпроси, ако си ги правила свирни и ще питам.

Правила съм ги няколко пъти,да.На мъжа ми мнооого му харесват.Питай тук каквото те интересува Grinning

Мерси Ками!
Аз понеже съм малко новак в експериментирането на нови манджи и при някои срещам затруднения.
Въпроса ми е картофите както са с кората ли ги пълниш  и ако да кога се белят (аз лично ги обелих преди да ги хапнем) и втория съпрос защото не ми стана ясно от рецептата този сос от лука, бульона и подправките какво се прави? Може и да съм го пропуснала обяснението.
Embarassed
А за зелевите сърми нали са от кисело зеле не е ли достатъчно солено, къде се слага солта, сигурно се осолява допълнитлно месото с нея... newsm78

# 251
  • Мнения: 422
Здравейте, мили  разделни мамчета.

dani djenkova, благодаря за пожеланието , и аз ползвам гармастан и оправи положението.Доколкото до другия съвет- бива си го.

Калида, това мехлем ли е, крем ли е, не съм го чувала, но като ми свърши гармастана ще го пробвам, ако до тогава ми трябва, защото вече едно хранене на ден, т.е. последното за деня , го замествам с АМ, защото нямам кърма.Какво ли не опитах, толкова ориз изядох, че скоро и китайски мога да пропиша, пия и лактогенен чай, но и така да остане , толкова да е количеството  на кърмата пак е по добре отколкото изцяло на АМ.Иначе сме хремави и двете с Александра, прихвана я от мен и не минава и не минава.Колко време кърмиш?

Относно разделното хранене, нарушавам го дотолкова, че смесвам ориза с грах и царевица, картофи с хляб, абе хлебеца не го спирам, ама само с позволените маслини, масло, най често само преречен със шарена сол, а и това пусто сладко като ми се преяде, ми хапвам си.Милото само вечерята му остана разделна, но поне е половин зло, а и няма друг избор.
Аз имам въпрос : когато започнах РХ две седмици бяхме на стриктен режим, но като го нарушихме за един уикенд и такива болки в стомаха, не е истина.Тук от вас научих, че по един ден от седмицата сте на нещо неразделно, именно поради тази причина, но също така ,за да има ефект трябва поне два месеца стриктен режим.Как сте се чувствали след тези два месеца, когато сте хапнали нещо неразделно и губят ли се килограми ако приемем един ден от седмицата да е неразделен, т.е да започна от сега с този неразделен ден, без да преминавам през двумесечния срог режим.Надявам се правилно да съм го обяснила.

Приятен ден .  bouquet

# 252
  • София
  • Мнения: 3 787
Илияна,ето рецептата за Картофите по родопски:
Пълнени картофи по родопски

10-15 средно големи картофа
3-4 сварени моркови
3-4 кисели краставички
1 глава лук
10 розички сварени броколи
150 гр. бульон
2-3 с.л бяло вино
магданоз
сол и подправки на вкус
соев сос

Картофите се измиват,нареждат се в тавичка и се изпичат със люспите.От време на време се обръщат,за да се изпекат равномерно.Може и да се сварят.Лукът се изпържва в маслото.Залива се с бульона и виното и се овкусява със солта и подправките..Сосът се сваля от котлона и се смесва с нарязаните на ситно зеленчуци.
На картофите се изрязват капаци.Издълбава се възможно най-много от сърцевината им,която се стрива с вилица и се смесва със овкусените със соев сос лук и зеленчуци.С тази смес се пълнят картофите,поставят им се капачетата и се запичат.Ястието се поднася с прясна зелена салата или с  домати


Aз досега с варени картофи съм правила тази рецепта.Никога не съм ги пекла с люспите.
Значи,катрофите се остават да изстинат,обелват се и тогава се издълбават.Реже се капаче,с което после се захлупват.

"Лукът се изпържва в маслото.Залива се с бульона и виното и се овкусява със солта и подправките..Сосът се сваля от котлона и се смесва с нарязаните на ситно зеленчуци."
Предполагам,този сос имаш предвид WinkТой се смесва с нарязаните на ситно зеленчуци-моркови,краставички и броколи.С тази смес се пълнят катрофите.

Към тази рецепта аз правя едно сметаново сосче-сметана,2-3 с.л,разредена с малко водичка/да придобие консистенцията на сос/,1 ск.чесън/счукан/,копър и сол.

# 253
  • София
  • Мнения: 3 787
А за зелевите сърми нали са от кисело зеле не е ли достатъчно солено, къде се слага солта, сигурно се осолява допълнитлно месото с нея... newsm78


Зелевите листа не са достатъчни да осолят толкова много месо-пържоли плюс кайма.Трябва месото да се осоли леко предварително.
Нали тази рецепта имаш предвид newsm78.

# 254
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз имам въпрос : когато започнах РХ две седмици бяхме на стриктен режим, но като го нарушихме за един уикенд и такива болки в стомаха, не е истина.Тук от вас научих, че по един ден от седмицата сте на нещо неразделно, именно поради тази причина, но също така ,за да има ефект трябва поне два месеца стриктен режим.Как сте се чувствали след тези два месеца, когато сте хапнали нещо неразделно и губят ли се килограми ако приемем един ден от седмицата да е неразделен, т.е да започна от сега с този неразделен ден, без да преминавам през двумесечния срог режим.Надявам се правилно да съм го обяснила.

След тези 2 месеца започнах постепенно,по съвсем малко,въвеждане на неразделни храни веднъж в седмицата.Например,сещам се,че правих спагети със сметанов сос и броколи и след като ги сипах в чинии,сложих по съвсем малко парченце кашкавал отгоре и ги запекох.Така постепенно по малко,за няколко седмици въведохме неразделната храна,но САМО на едно ядене веднъж в седмицата Peace.Например- в неделя за закуска-палачинки.Напоследък,обаче,все по-трудно се изкушавам от такива храни Grinning.Особено след рецептичката/не се сещам кой я пусна Embarassed/за Бида  chef Палачинките вече не ме блазнят Laughing

Разбира се,че се губят кг.и ако започнете така отначало.Просто сигурно процеса ще е по-бавен newsm78

Спомням си,че мъжа ми го понаболяваше корема като започнах въвеждането на неразделна храна.Имаше повече газове и дискомфорт,но бързо премина.За седмица някъде.При мен нямаше никакво отражение,но аз хапвах наистина мнооого по малко неразделна храна.Сега вече отдавна нямам проблем с това.Ако ми се яде нещо-хапвам си Laughing

Общи условия

Активация на акаунт