Кога е най-добре за второ дете?

  • 2 984
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Най-подходящото за теб или за децата?
Ако е за децата - колкото по-малко разлика, толкова по-добре.
Ако е за теб - м/у 6 и 12 г.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 635
Най-подходящото за теб или за децата?
Ако е за децата - колкото по-малко разлика, толкова по-добре.
Ако е за теб - м/у 6 и 12 г.
И аз така мисля. подкрепям изцяло.

# 17
  • Мнения: 340
При нас първите са с 9 месеца разлика, а третото е с 9 години по-малко от тях. И двата варианта си имат плюсове и минуси. Големите растат като близнаци, даже понякога като ме питат дали са близнаци, казвам ДА. А за малкия страшно много ми помагат и двамата. Щом сте решили, че искате второ - значи сега му е времето. Успех.[/b][/color]

А при мен живот и здраве се надявам да е точно обратното  Simple Smile Дано да стане на 9г. разлика със сина ми, а после искам веднага още едно. Първото като ми беше самотниче, съм се зарекла колкото от мен зависи, да нямаме друго такова  Wink

Моето мнение също е против дългото чакане, въпреки че при нас точно така се получи. Излетяха годините, но не искам да се връщам назад и се надявам да е било за добро.  Wink

# 18
  • Мнения: 4 362
Най подходящото време за второ дете е когато ти се почувстваш готова  Peace
Аз лично искам дъщеря ми да е пораснала достатъчно,че да може да се облича,храни самичка,така ангажиментите ще са ми по малки с нея и ще бъда готова за друго дете.Но лично го планувам след 5-7 години  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 72
Много хубава тема аз също имам дъщеричка, която на 12.03 става на 6год. и от известно време сериозно се замислям за второ, но таткото не е много навит имало време. Засега и аз се съгласявам с него макар сърцето ми да се свива като видя някое малко сладко бебче, но най късно догодина ще го понатисна. И аз съм си наумила , че е добре каката да е първокласничка и да съм си вкъщи да и помагам. Дано плановете ми да се осъществат защото нали знаете "каквото мисли мишката котката го разваляла" Praynig дано да успея да убедя таткото до догодина Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че идеална разлика няма. Когато почувстваш, че момента е дошъл, може би... Лично аз, не исках децата ми да имат голяма разлика, за да имат общо детство. Всеки разсъждава по свой си начин.

# 21
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Nie sas maja mi sme re6ili da se probvame za 2-ro beb4e o6te v sredata na tazi godina Praynig. Iska mi se razlikata m/u 2-te mi deca da ne e mnogo golqma,za6toto taja e po-dobre za tqh. Moqta razlijua sas sestra mi e 5 godini i imahme razli4ni interesi i dosta razminavaniq kato cqlo. NO....ti sama 6te re6i6 koga si gotova za nov 4len v semeistvoto. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 390
Най-подходящото време е когато родителите решат че желаят отново бебе  Wink
Ако е изненада... няма лошо - но си е според ситуацията...
Няма най-подходяща разлика във възрастта...
Лично за мен е мин. 3.г. - мах.... докато може  Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 340
А не е ли по-голяма опасността от аборт при деца с по-малка разлика - например моето дете много често ме рита в корема, иска да го нося и т.н. и ме е страх при евентуална бременност дали няма да падне бебето /то малко като приказката за нероден Петко  Laughing/.

# 24
  • Мнения: 2 022
Ами, просто трябва да внимаваш повече. Те и по-големичките дечица (3-4 г.) ритат и искат да ги носим... Ще се налага да обясняваш, че мама я боли коремче и не може да носи детето, но може да полегнете и да се погушкате и други такива. Не се страхувай, винаги има начин да опазиш бебчо от по-голямото детенце

# 25
  • Видин
  • Мнения: 961
Мила Goki Mama, ти наистина ли искаш още едно бебче?
Ако е така шапка ти свалям! newsm10
Аз едва се решавам да пробвам за втори  път, а синът ми е на 9 год.
Знам че нямам много време, но се надявам скоро да се похваля. newsm44
А на теб едно голямо  БРАВО  smile3501и ...още едно момиченце!
Успех!

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бях чела някъде,че идеалната разлика в годините между двете деца е между 2 и 3 години. Това било оптимален вариант и за майчиния организъм Thinking Нямам представа дали е вярно, пък и ти малко си поизпуснала този вариант Blush
Ние със сестра ми имаме почти 6 години разлика и майка ми казва,че тя много искала сестричка и много се е грижила за мен като бебе. Като поотраснах тя много ми помагаше и много ме глезеше, така че и по-голямата разлика си има предимства, особено за по-малкото дете Flutter  Mr. Green

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
 Мисля, че това е въпрос на личен избор. Има мами, чиито деца са с много малка разлика. Аз мисля за себе си 3-4 години, че е добра разлика за децата. Но в крайна сметка, каквото стане.

# 28
  • Мнения: 2 022
Мила Goki Mama, ти наистина ли искаш още едно бебче?
Ами, да, искам! И даже работим по въпроса, ама засега без резултат  Sad
Но се надявам този път да сме успели...

# 29
Едно време си мислех,че за децата е по-добре по-малка разлика.Но сега виждам майки,с деца с по 2 години разлика ,които са напът да "изкукат" и децата им въобще не са щастливи! Simple Smile
Нашата разлика(Живот и Здраве!) ще е 6 години,ще разчитам голямо дете да ми помага.Аз съм спокойна. Мисля,че 5-6-7 е доста добра разлика.

Общи условия

Активация на акаунт