задължително ли е в столчето за кола?

  • 4 471
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Не мисля, че глобата е нещото, което би ме накарало да купя столче. Безопасността на детето е на първо место. Таня е имала такива изблици на ярост, че я връзвам, но като си се нареве 10 мин и става спокойна. Сега вече е голяма и сама си сяда в столчето и чака да я закопчея.
Винаги съм се изумявала като видя как някой вози детето си в скута си на предната седалака - ами ако недай си боже стане катастрофа - като е с дете не е сложен колан и има голяма вероятност да изхвърчат през предното стъкло!!!

Същото и при нас. Момъкът отдавна свикна че това е начинът за возене.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
а дали е задължително оцеляването на детето при катастрофа newsm78
простете цинизма ми...

без лоши чуства, но...
не става въпрос за тежка катастрофа, където със столче или без, е божа работа...
при едно рязко спиране на светофар детето пак може да изхвърчи напред, а на възрастния да не му стане нищо.

Което не значи че аз винаги возя детето в столчето  Embarassed. Напр за из София имахме препирни с мъжа ми трябва ли или не да се вози в столче. Аз настоявах, че трябва, а той се колебаеше дали столчето да седи в колата за постоянно или да се мъкне всеки път надолу като багаж и да се монтира. Тъй като не му се монтираше столчето седя вкъщи сума ти време, а аз държах малката в скута си, където естествено не седи мирно. Сега обаче се наложи да я закара няколко пъти сам и вече столчето е в колата.  Grinning

По този случай искам да ви питам: столчетата в колата си ли държите, безопасно ли е от гледна точка на крадци, или си го прибирате след возене?

# 17
  • Мнения: 5 468
Крадат ли ги newsm78? Нашето столче тази вечер го сложиха в колата и си стои там. Не сме помислили, че има такава вероятност.

# 18
  • София
  • Мнения: 981
И ние в началото се притснявахме и всеки ден носихме столчето нагоре надолу,по едно време ни омръзна и си го оставихме в колата.Засега няма проблеми.

# 19
  • Мнения: 2 353
  Ние го оставяме в колата. В началото се дърпаше, но това въобще не ме трогна. Рядко забранявам нещо, но за такива важни неща писъците, молбите и дърпането не могат да ме накарат да променя решението си.

# 20
  • Мнения: 4 629
Задължително е не заради глобите, а заради безопасността на детето  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Като беше бебе си я размъквах с кошницата, от навършване на 1 годинка, когато и взехме голямото столче то си седи в колата без да го сваляме - не сме имали проблеми. Като я оставяме при бабите също и оставяме и столчето ако решат да ходят някъде с колата - изрично съм им забранила да пътуват с нея без столче!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 680
Детето ми е в столче още от първото му возене в кола-свикна и дори му е приятно.
Не мисля да правя компромиси и занапред и това няма нищо общо с глобите.
Така аз съм по-спокойна и като шофирам и като се возя до него
Скоро придумах снаха ми да купя специална седалка и за племенника ,който е на 5г. и досега не се е возил на столче за кола откакто може да сяда Rolling Eyes
Представете си как шофираше тя-детето седи отзад,главата му е между двете предни седалки и гледа напред.При всяко по-рязко спиране,снаха ми протягаше дясната си ръка да го хване да не падне при нея newsm78-ама това си е направо луда работа.
Аз отказах да го возя без седалка при мен,а на сина ми столчето му е мъничко...и му взех такава седалка като подарък за рожденния ден Twisted Evil
За мен безопасността е по важна,глобите...хич не ме интересуват
п.с. столчето стои в колата,от както спрях да го храня в него-от около 10мес.значи.Мъжа ми няма право на глас-нали шофьора съм аз...

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 10:33 от vnd

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
Може би не е тук мястото, но да спомена още, че било задължително освен аптечка, пожарогасител и пр., да имаш и светлоотразителна жилетка.

И вдишвател  Laughing Laughing Laughing

Шегата настрана, но наистина е така.

# 24
  • Мнения: 1 937
Поясни, моля, за да си го набавя незабавно newsm78
И аз не се шегувам!

# 25
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 193
Да не би да е апарат за изкуствено дишане или нещо подобно newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, едно такова пластмасово, дето си слагаш на устата, когато правиш изкуствено дишане. Не помага за процедурата, целта му е да не се разболееш случайно, или пък да заразиш другия човек. Преди няколко години, когато го направиха задължително имаше полицейски проверки, дали го имат шофьорите в аптечките си. Пълна безмислица, според мен! Ако ми се наложи да правя изкуствено дишане, предполагам няма ни най-малко да се сетя за туй чудо.

# 27
  • Мнения: 1 636
Незнам дали е задължително, но мойта дъщеря от както се е родила стои в колата винаги със столче. Не мисля, че глобата е нещото, което би ме накарало да купя столче. Безопасността на детето е на първо место. Таня е имала такива изблици на ярост, че я връзвам, но като си се нареве 10 мин и става спокойна. Сега вече е голяма и сама си сяда в столчето и чака да я закопчея. Дори съм и поръчала и следващото по размер, което е до 12 годишна възраст.
Винаги съм се изумявала като видя как някой вози детето си в скута си на предната седалака - ами ако недай си боже стане катастрофа - като е с дете не е сложен колан и има голяма вероятност да изхвърчат през предното стъкло!!! Онзи ден останах още по-шокирана като видях един баща който както караше и държеше детето в скута си - пред волана  Shocked
Просто нямам думи за такива родители. Според мен това е безотговорно!

и аз продължавам да се изумявам като видя такива родители  newsm78
аз си разхаждам колата с двете столчета навсякъде. понякога ако няам дете с колата и искам да извозя някой просто слагам едното в багажника
Браво  newsm10 Всичко много добре написано.Моите синове не са се воzили 100 метра беz столче.Най_ми е важен животът и zдравето на детето.Не се интересувам,дали са zадължителни и дали има глоби.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До сега не са ни глобявали защото нямаме столчета.
Не мисля, че осигуряват кой знае каква безопасност... може би само при челен удар с ниска скорост.
Моите деца се возят непрекъснато в различни коли. Няма начин да мъкнем седалки с нас навсякъде.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Не мисля, че осигуряват кой знае каква безопасност... може би само при челен удар с ниска скорост.

 ooooh! ooooh! ooooh!
Нямам думи!

Общи условия

Активация на акаунт