Давате ли вода?

  • 1 706
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Само кърма!

# 16
  • Мнения: 5 026
Предлагала съм му, но отказваше. Започна да пие вода след 4-5 месец. До тогава само на кърма.

# 17
  • Мнения: 3 092
Предлагам и след хранене , но почти не пие.Понякога само си пийва по 3-4 глътки.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 170
Не. Stop Когато Ели бе бебенце се опитвах да и дам, защото според педиатърката щяла да се обезводни само на кърма (тогава все още я слушах) , но след като повърна два-три пъти се отказах. Започнах да се водя по детенце. Сега на Вики не съм предлагала . Ще предложа едва след като захраня.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 043
Не.

# 20
  • Мнения: 75
Не давах вода до 9 месец, но постепенно с другата храна се оказа че има нужда да приема някакви количества. Сега ми е доста трудно да го накарам да пие чиста вода, затова разреждам с плодово пюре, за да има вкус. Ако бебенцето е иключително кърмено може да не пие вода. Евентуално може да изплакваш устата след кърмене, за да не развие млечница /но не е задължително/

# 21
  • Мнения: 80
Първите 3-4 месеца моя син изобщо не пиеше вода-отказваше.

# 22
  • Мнения: 3 695
Не давам вода, в кърмата има достатъчно.

# 23
  • Мнения: 8 917
Разбира се, че давах. Тя си решаваше дали да пие или не.

# 24
  • София
  • Мнения: 119
Давала съм вода инцидентно. Днес й дадох за първи път повечко и тя със желание си я изпи. Сега си мисля че е трябвало да й давам - беше много по-спокойна отколкото е обикновено. Освен това на лекция на сп. "Девет месеца" Бистра Лечева ни каза че вода се дава след 4-ия месец при кърмено бебе.

# 25
  • Мнения: 146
До 6 месец вода не признаваше. Сега си пийва като е жадна. На 11 месеца е. Не съм се притеснявала, докато не пиеше.

# 26
  • Мнения: 58
Моя син пие вода като смок.Всичко каквото му дам изпива.Било сокче, вода, чайче,не отказва на нищо.Мисля че,трябва да приемат течности за да им се прочистват бъбреците,и да работят по добре.

# 27
  • Мнения: 1 873
Започнах да давам по малко вода с въвеждането на преходната храна, но и тогава не искаше да пие.Детето само ще покаже или поиска, а ти предлагай.  Peace

# 28
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Само на кърма. Няколко пъти се опитах да и изплакна устата, последва плюене и рев. КАто захраня ще пробвам пак

# 29
  • Мнения: X
На кърма сме били до 6 месеца. Никаква вода. Сега на 8, започна да пие по малко, но ми отне 2 месеца да го науча. В началото я плюеше и бърчеше лицето, все едно му давам лимони.
Всъщност, започнах да предлагам вода след като започнах захранването. На 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт