Забавя ли проходилката прохождането на вашите бебчета?

  • 1 431
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 216
ОПределено да. Трьгна да прохожда на 8 месеца. Взех му проходилка и чак сега мога да кажа,че проходи. Сигурна сьм,че ако го бях оставила без проходилката отдавна щеше да е проходил

# 16
  • Мнения: 144
Мисля че проходилката не забавя прохождането.Първото ми дете беше в проходилка от 7мес. и проходи сравнително рано-нямаше и 10мес.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
Не забави, но попречи по друг начин - буквално тичаше, а не беше още стабилен и му трябваше време докато се научи да пада правилно. С второто дете съм решила максимално да "опазя" от проходилката и да осигуря място за пълзене, изправяне и т.н. (просто синът ми като прохождаше нямахме такива условия в апартамента  Rolling Eyes).

# 18
  • Мнения: 3 089
петра беше в проходилка от 7-я до 9-я си месец. после на пода. проходи на година и 3 супер стабилно. не знам дали проходилката повлия.

# 19
  • Мнения: 3 334
 Naughty категорично НЕ.Хриси съм я сложила на 6м. в проходилка,а на 9 вече ходеше.

# 20
  • Мнения: 4 621
Не, не мисля, че го забавя. Яна мина през всички етапи- проходилка, лазене и ходене Peace

# 21
  • Мнения: 2 242
Хе ако бях марсианец да връщам времето и да пробвам двата варианта щях да знам hahaha.
Не мисля че ранното или късното прохождане е чак от такова значение Wink. Когато си му дойде времето ще си тръгне със или без приспособления. За мен определящо беше че двама ортопеди категорично казаха без проходилки и без каишки. Вярно мъчих се 2-3 месеца наведена да се разхождаме със Зори, по едно време съвсем не ми беше до съвети на лекари  Cry.... но устисках - не сме ползвали нито едното нито другото.

# 22
  • Мнения: 351
Не мисля, че проходилката забавя прохождането.
Ние слагахме бебката още от 7-8 месец за по 10-15 минути, а после и за по-продължителоно време. Много й харесваше да седи вътре. Възприемаше проходилката по-скоро като поредната играчка, а след това с лекота се пързаляше по гранитогреса от едната страна на стаята до другата.  Проходи стабилно на 1г.
Нашият ортопед не препоръчваше децата да се поставят в проходилка нито пък да се ползват каиши. Не препоръчваше, обаче, и ранното прохождане. Винаги ни е съветвал да оставим бебка да си лази на воля и един ден се престраши и се пусна самичка без никои да я кара, точно в този момент. Simple Smile

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не мисля, че го забавя!

# 24
  • Мнения: 1 294
Няма никакво значение според мен и според ортопеда с който се консултирах за проходилка.Детето прохожда, когато му дойде времето, със или без проходилка.
За пример мога да дам моя приятелка на която детето й проходи на 10 месеца с проходилка.

# 25
# 26
  • Мнения: 1 427
Йоана ползва проходилка месец-два.Проходи на 10.5 месеца.Стабилна стана на 1.1 месец някъде.Мисля, че няма връзка между двете неща.

# 27
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Не

# 28
  • Мнения: 2 388
Гласувах с " да" и ще обясня защо. Аз не сложих сина си в проходилка нито за една секунда, защото мисля, пък и това наблюдавах, че детето прохожда когато то самото е готово - без помощ. По този повод той започна да лази и го прави много-много дълго време. Като се постабилизира, започна да се поизправя. Не казвам, че не е падал и не се е удрял - ох майко, но 1 ден преди първият си рожден ден - проходи, без помощ и без страх. Стъпва правилно, защото си намери сам правилната постановка на крачето и стъпалцето. Нашият доктор ни обясни, че това е най-правилният начин да се ходи - инстинкта. А в проходилката детето свиква, че така или иначе има опора и...как да кажа...става по-мързеличивко или не търси толкова опората в себе си, а в други неща.
Но накрая да кажа, че си е до дете, все пак. На моето по рождение имаме кукувиче перо в дупето и не стои на едно място

# 29
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не !Аз сложих сина си в проходилка , когато си стоеше стабилно седнал и беше започнал сам да се изправя в кошарата!Проходи на 9месеца и 20 дни , на 11 месеца си ходеше стабилно !Ако проходилката ни е забавила прохождането.... Joy

Общи условия

Активация на акаунт