как се обръщате към свекървата си - по име, бабо, майко?

  • 8 527
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Докато не бяхме женени със съпруга ми, на мен ми беше втълпено да не се обръщам към родителите му с "лельо" и "чичо", за да можело след сватбата да не се "объркам", а направо да им казвам "мамо" и "татко". След сватбата цял куп народ се изреди да ми обяснява, как това е "нормално обръщение", показващо уважение към съпруга ми и към родителите му! Никога не бих могла да ги нарека така. Дори не се и опитах. Отблъснаха ме още в началото, като ясно ми показаха, че не ме харесват. За да изясня ситуацията веднъж попитах свекървата как иска да я наричам - по име или никак. Тя се направи на обидена и нищо не ми отговори. За мен отговора беше ясен - никак няма да я наричам. Със съпруга си нямам проблеми с това, така че всичко е наред. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 727
Говоря без обръщение.

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
По име....

# 18
  • София
  • Мнения: 203
 По име, една майка си имам

# 19
Обръщам се към нея с "лельо",на който не му харесва да се изнася на палатка Laughing

# 20
  • Мнения: 1 028
Първо ние с мойта не се хасим,малкото случаи,когато сме били заедно,не,че има какво да си кажем с нея де,ама аз по подразбиране й говоря,в смисъл направо си казвам без обръщения"Ти....".Знам,че етикета  не допуска подобен тип общуване,ама и то не е човек Mr. Green

# 21
  • Мнения: 332
То май беше пускана такава тема, но аз и тук да доложа  Laughing
НИКАК! Само когато сме в лоши отношения, ( което е доста често ) и говоря по име  Crazy

# 22
  • Мнения: 1 305
По име се обръщам към свекърва ми
Но и тя никога не е искала да и казвам майко

# 23
  • Мнения: 476
Първите 2-3месеца и казвах майко, но после тя прояви абсолютно неоправдано неуважение към мен след скандал със сина си (реши, че аз съм виновна,за да се скара той с нея, което е глупост  #2gunfire ) и от тогава съм на име!

# 24
  • Мнения: 1 403
Майко  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 241
По никакъв начин. Голям срам.   Embarassed

# 26
  • Мнения: 26
Свекърва ми е американка, а и не сме много близки, но когато трябва да си говорим, се обръщам по име.
Но дори и да не беше американка и да бяхме по-близки, никога нямаше да я нарека "майко". Аз си имам моя майка, единствена.

# 27
  • Мнения: 2 673
Много я уважавам, казвам и по име, на нея така и харесва, а аз харесвам името и HugМама Диди!

# 28
  • Мнения: 11 004
Колко такива теми станаха вече? newsm78
Никак не се обръщам към нея, започвам да й говоря направо. Майка ми си е само една!

# 29
  • София
  • Мнения: 478
ами някакво неопределено се обръщам към нея...тя е страхотна жена, но няма да й кажа мамо, защото си имам само една майка Grinning нито пък на свекъра казвам татко

Общи условия

Активация на акаунт