как се обръщате към свекървата си - по име, бабо, майко?

  • 8 536
  • 133
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Никак,направо казвам ,не се разбираме,а и да не беше така немога да кажа на друга "майко"

# 31
  • Мнения: 2 677
В директен разговор никак.
В другите случаи е просто "майката на мъжа ми".

# 32
  • Мнения: 1 446
По име Wink

# 33
Казвам и лельо Дани

# 34
  • Мнения: 442
това в заглавието на темата за обръщение с "бабо" сигурно е майтап Joy Joy чак пък толкова....

# 35
  • Мнения: 1 069
 Все още се обръщам по име!

# 36
# 37
  • Мнения: 3 537
"мамо" и казвам

# 38
  • Мнения: 8 242
В директен разговор никак.
В другите случаи е просто "майката на мъжа ми".
И аз така.. А той се сърди.. щото вика на майка ми "мамо" .. Обаче с техните се виждаме 3-4 пъти годишно за няколко дни, щото са в Бургас.. А нашите са всеки ден вкъщи или ние в тях..
Не мога да си пречупя езика и тва е  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 402
Майко, просто като обръщение. Още първия път когато и го казах, на годежа и обясних, че това за мен е само обръщение и че никога няма да вложа същия смисъл в думата, както когато се обръщам към моята майка.
Пък и на моята майка си и казвам, мамо, майче - никога майко.

# 40
# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Никак не я наричам.Тя се сърди,ама какво да направя никога няма да я нарека "майко",тя не го заслужава.

# 42
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Майко, просто като обръщение. Още първия път когато и го казах, на годежа и обясних, че това за мен е само обръщение и че никога няма да вложа същия смисъл в думата, както когато се обръщам към моята майка.
Пък и на моята майка си и казвам, мамо, майче - никога майко.
И аз така. В началото не й казвах нищо, и то защото не знам зълва ми как би реагирала - тя е на моменти, знам ли я - когато обаче сме двете сами особено, й казвам майко.

# 43
  • Мнения: 1 800
Казвам и "майко" когато съм с нея, иначе когато говоря за нея казвам майката на мъжа ми, или свекърва ми...но живея в САЩ и тук няма значение как се обръщаш,аз от уважение, защото е свестен човек и най вече, никога не се бърка в живота ни. Laughing

# 44
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз се обръщам по име, защото синовете й не и викат мамо, че аз ли..... Те също се обръщат към нея по име.

Общи условия

Активация на акаунт