домашни помошници

  • 5 605
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се ли притеснявате да пускате чужд човек в домевете си?
Винаги ме е плашела идеята за детегледачка или жена за помощ в домакинството Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 529
Не се ли притеснявате да пускате чужд човек в домевете си?
Винаги ме е плашела идеята за детегледачка или жена за помощ в домакинството Rolling Eyes

Свиква се   Wink

# 17
  • Мнения: 24 467
Защо да ме притеснява, жената съм проверила чрез познати /говоря за детегледачката/, освен това е от няколко месеца в къщи за по няколко часа и едва отсокоро е за по цял ден. Дома си съм подредила като за гледане на деца- нямам скъпи и чупливи вещи, пари държа в банката, а не у дома. Никога не ми се е случвало да си дойда в къщи и тя да си е пуснала сама телевизор, не че й забранявам, но тя си се счита на работа и си гледа детето.
А това, дето в една друга тема една майка, която явно не е запозната с този начин на отглеждане на дете говори за несменяни памперси по цял ден и пушене в стаята на бебето не ми се е случвало нито с първото нито с второто бебе. Това си е въпрос на манталитет и възпитание. Има майки, които се държат така и гледачки, които са като майки. Въпрос на преценка от страна на хората, които наемат такъв човек и го допускат в дома си. 
Вие, специално Рени, от какво се притеснявате конкретно? Споделете, може да са напразни притеснения.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Притесняваме това, че нещо може да изчезне.
Може да си извади дубликат на ключа.
За детегледачка да не говорим- като не знам как ще ми гледа дето, когато не съм край нея... Съмнявам се, че ще спазва елементарни хигиенни правила. Или ще е достатъчно загрижена за безопасността му. Или пък какви ще му ги дрънка.
Аз имам резерви и към свекърва си (която по принцип е съвестна жена), а какво остава за чужд човек?!... Може пък и да съм параноясала Crazy

# 19
  • Мнения: 24 467
Изцяло зависи от теб по какъв начин ще направиш подбора за такъв човек.
Първо- за мен възрастта не е била толкова от значение, но лично аз не предпочитам в дома ми да влезе и с детето да се занимава човек, който не е имал собствени деца. Държа човекът в момента да няма и малки деца, ясно защо за всеки здравомислещ, не само въпрос за болнични, но най- вече разконцентриране на вниманието.
Второ- не е задължително този човек да е с медицинско образование, нито пък- с педагогическо. Личната настройка и отношение са най- важните качества, които следва да има една жена, за да ми гледа детето.
Трето- както вече казах, старая се в къщи да не държа много големи изкушения. Пък за ключа- винаги можеш да смениш брава и патрон, ако толкова те притеснява това след като приключите отношенията си с жената.
Четвъро- аз се старая да наемам проверен човек- с лични препоръки от хора, на които мога да разчитам и да направя лична проба от някой и друг месец на по няколко часа, и за мен да е по- спокойно и детето да посвикне постепенно и жената полека да повлезе в час по отношение гледането на точно това дете.
Ползването на детегледачки и домашни помощнички не е от днес /поне за широкия свят, а не по- тясна и по- консервативна България, не че е лошо това за България, но си е факт/ и практиката е доказала ползата от тях, но подборът си е важен. Все пак не наемате шивачка за фабриката или метачка за офиса си. Горните правила са си мои и си ги спазвам лично аз, не са ми наложени от някого, нито съм ги чела така изброени, просто до такива изводи ме е навел опитът.

# 20
  • Мнения: 2 529
Притесняваме това, че нещо може да изчезне.
Може да си извади дубликат на ключа.

Разбира се, нормално е да се притеснява човек, но това е само в началото, докато свикнеш с човека и докато установите правилата. Професия като всяка друга е. Аз имам помощничка от около 5 години (всъщност с първата бяхме една година и вече 4 сме с втората). Първоначално съм с нея през цялото време, докато е вкъщи, после вече не е нужно. За тези години нищо не е изчезвало, най-големият инцидент е нещо да се счупи. Човек като има интерес да си запази работата няма да седне да те краде, а пък и би си проличало ако някой има по-особени намерения.
За детегледачките нищо не мога да кажа, защото домашната помищничка при мен няма никакви задължения към детето, майка ми ми помага с него  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 250
Не бих си наела домашна помошница.Време се пести ,ако можеш да се организираш добре.Мъжа ми винаги ми помага с досадните женски задължения.Децата винаги могат да се оставят на някой, на който безрезервно вярваш за час-два (баби, приятелки и пр.).Така че , не виждам смисъл-поне за мене.

# 22
  • Мнения: 8 999
Много си е нужно даже да имаш домашна помощница. Аз нямам, но това е една от мечтите ми. Проблемът ми е свързан с това, че съм много притеснителна и в старанието си да не засегна жената, не си казвам, когато с нещо не съм съгласна или съм недоволна. Като се роди второто дете /породени са/ взех жена на половин ден - хем ми помагаше с бебето /основно тя го хранеше, защото "каката" много ревнуваше, хем и попочистваше в къщи, но честно ви казвам, едвам дочаквах да си тръгне на обяд и се мятах с парцала след нея. Все ми замазваше огледалото в банята и аз деликатно всеки път й казвах да не се занимава с него, но тя твърдеше, че не й тежи и пак ми го замазваше. Почти с облекчение приех новината, че поради някакви лични причини й се налага да ме напусне.

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе и аз да ти кажа се замислям, като си отидем на нашата къща да си наемем жена. Не излиза никак скъпо, а аз мразя домакниската работа (чистенето) всичко останало не е проблем, даже ми е приятно, а и като се има в шредвид ние с мъжа ми колко сме разхвърлени..  ooooh!. Като го смятахме с мъжа ми. За Варна взимат между 1,50-2лв. на час (знам защото имам роднини и познати които се занимават с почасово чистене), ако жилището е малко, цялата работа по почистването може да отнеме 1 максимум 3ч. Ако се вика 1- 2пъти седмично. Излиза 32лв. ако се вика 2 пъти седмично, по 2ч. по 2лв. 4седмици в месеца. Може да излезе и по евтино, ако се вика 1 седмично, но пак зависи от жената която почиства, ако е някоя флегма, дето 40мин. само ще се оглежда, послед още 40мин. ще се чуди от къде да я подхване.  Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
.Децата винаги могат да се оставят на някой, на който безрезервно вярваш за час-два (баби, приятелки и пр.).
При мен това не важи - с бабите не живеем в един град, а приятелките ми ходят на работа, а тези, които имат малки деца са доста далеч от въкщи.

# 25
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не съм ползвала, в повечето случаи ми помага мъжа ми или майка ми.Така,че за сега не ми се налага,а ако ми се наложи сигурно бих ползвала с удоволствие!

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
.Децата винаги могат да се оставят на някой, на който безрезервно вярваш за час-два (баби, приятелки и пр.).
При мен това не важи - с бабите не живеем в един град, а приятелките ми ходят на работа, а тези, които имат малки деца са доста далеч от въкщи.

За децата при мен има кой да ми помага, но аз не им позволявам. Нямам им доверие, и много често разбирам, че свекитата настройват детето срещу нас, а на майка ми поради други причини не ми се иска да и го оставам, прекалено му угажда и го глези, а и те са месояди и може да се искушат да му бутнат месо в устата (ние сме вегетарянци). Пък и много лошо му влияят бабите и дядовците, 2 часа с тях и после не мога да си позная детето, става лигав, крив, нервен, тръшка се за щяло и нещяло, крищи, посяга да удря, абе ужас, жив дявол.  ooooh! Затова установих, че и той и аз се чувстваме много спокойни като сме само двамата (и вечер с тати), той ни слуша, спокоен е, не се изнервя, обича ни повече и т.н. Пък и не чувствам нужда от помощ с него, доставя ми удоволствие да си го гледам, но виж домакинската работа е друго нещо, досадно и неприятно задължение. Пък и двамата с мъжа ми предпочитаме да мизируваме от колкото да дадем детето на ясла или градина.

# 27
  • Мнения: 2 641
аз какво да кажа като в момента гладя  Mr. Green истината е че аз неискам жена да ми чисти макар че мъжа ми изкарва много пари и мога да си го позволя. чистенето го правя бързо все пак сме в двустаен апартамент с много малко мебели в него. вечер чистя теракота за 10 мин, всяка седмица мъжа ми минава с прахосмъкачка, вечер мия чинии и готвя, един път в седмицата гладя, един път на 2 месеца мия прозорци /при нас е чисто и бавно се зацапват/. ми тва е. а да банята като се къпя я изчиствам за 10 мин и готово. моя проблем е че няма кой да гледа Ема и немога никъда да мръдна, немога да намеря свястна жена за почасово гледане - 2-4 часа на ден. всички искат цял ден за повече пари. т.е. невиждам как прислужницата ще ми спести от времето за нещо, а с детето сме цял ден заедно и не го увиквам защото чистя, по простата причина че не чистя денем, а дори и да се случи я включвам като игра и аз забърсвам пепелта а тя пода с една салфетка търка Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 091
Аз със сигурност ще ползвам. Сега чакаме дете, а и възнамерявам да се преместим в по-голяма къща. Имам сериозна работа и не мога да си позволя да съм изнервена, защото не е изчистено или подредено, не съм обърнала внимание на детето, а в офиса ме чака работа.
Обнадеждавате ме, като споделяте, че сте доволни от помощница или гледачка. ПОчти всичките ми приятели не са. Споделят, че имат проблеми. Не се чисти добре, бърка им се по нещата...

# 29
  • Мнения: 4 916
Мъжът ми настояваше миналата година да си вземем помощница, за да не се занимавам аз. Дори беше намерил жена с препоръки. Обаче аз бях много заета и дори не успях да се срещна с жената и да поговорим. Сега още си чистя сама, но смятам през лятото все пак да наема някого, дано онази жена да има някаква възможност да идва вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт