Жената винаги е преди, повреме или след ....

  • 1 687
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 630
Това с тълкуването на настроенията на жените оправдавайки ги с цикъла е пълна простотия.
              Peace  Crossing Arms

И аз се присъединявам към групата.  Laughing
Обяснението за изпускането на нечии нерви с ПМС ми звучи като оправданието "Пиян бях, не помня".  Mr. Green
Но пък може и да има такова чудо, знам ли?  newsm78
Според медицината - липса на магнезий ли, какво беше там - тъпчете се с банани и си свиркайте щастливо!  Peace
Другите два метода - редовно клатене и Sure Check вече са го предложили колегите.  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 070
Бях лектор в една здравно-образователна програма, там давахме съвети за облекчение на ПМС - преди менструация или два три дни преди ПМС -  повече плодове и зеленчуци, повече течности, по-малко сол /ако задържаш течности и се чувстваш подута/, по-малко неща, съдържащи кофеин /вкл и шоколад за жалост, може да се пробва да се замени с мед, по-сладки плодове/. Срущу болката - затопли корема, или някой да легне до теб и да те гушне, прави леки упражнения...  Аз веднъж правих една диета, онази за шестте дни, понеже при нея наистина ограничаваш въглехидратите и изключваш солта - дойде ми без да усетя, ама наистина - нито нерви, нито болка. Мен по принцип не ме боли откакто порастнах и от както родих особено, но винаги ден два преди М ставам плачлива, нервна, не лоша, просто тъжна. Като правих тая диета нищо такова не усетих, явно има файда /както се казва/ от тия съвети.

Всичко е индивидуално, намери своя начин да се чувстваш добре.

# 17
  • Мнения: 2 122
По тъмно ти се будиш
тормозиш се и чудиш,
защо ти закъснява
така те притеснява
Тест, Тест, Тест Sure Check
Има ли една черта
чухте ли добре една
теста е валиден,
а Жоро е невинен
Ако има две черти
ще повторим две черти
бързо, бързо му звънни
бременна си вече ти
Тест, Тест, Тест Sure Check



 Peace, откакто забременях се чувствам по- добре отколкото в небременно състояние, сега като родя ще видим как ще е.

# 18
  • Мнения: 4 371
Каква е тази диета?
Диети не пазя, но ако ще си облекча ПМС-то, ще се жертвам.

# 19
  • Мнения: 2 070
Каква е тази диета?
Диети не пазя, но ако ще си облекча ПМС-то, ще се жертвам.

Ами тази на инструктора на Пълна промяна, има книжка - Как да преобразим тялото си за 6 дни. Съобразена е с твоят тип тяло и метаболизъм, така като те гледам си моят тип... Но е прекалено дълго да ти го разказвам тук. Просто на мен ми съвпаднаха тия 6 дни с времето преди менструация и затова забелязах ефекта и направих асоциация с нещата, които казвахме на ученичките на лекциите. Хапва се по малко и на често - телешко, пилешко, задушени  и пресни зеленчуци, без  хляб, без захар и с малко сол или без сол, по определена схема, звучи сложно, но е лесно и има голям ефект.  Пие се мнооого вода.
Но просто ако спазваш тия съвети, без да си налагаш да правиш диета пак ще облекчиш симптомите, предполага се поне. Ама трябва да изключиш и тестените храни, вкл и хляб. Не е нещо драстично, ако цикълът ти е редовен и знаеш кога ще си в ПМС, просто два-три дни преди него променяш начина на хранене и го правиш по-здравословен...

# 20
  • Мнения: 1 072
Аз за ПМС-а само съм слушала. Възможно е някой хора да страдат, но аз точно нямам достатъчно свободно време за това.

# 21
  • Мнения: 239
Това с тълкуването на настроенията на жените оправдавайки ги с цикъла е пълна простотия.

Точно така. На жените не бива да им се обръща внимание когато са в шок и това създава рефлекс у тях, че поведението им не върши работа ако се сещаш и лека - полека се очовечават. Рефлексната терапия е много добро нещо. Един приятел и вкарва шамари при всеки повод да видиш каква смирена е станала женицата. Аз мойта не я бия защото я обичам, а и кожата и леко се сцепва и после адски трудно се възстановява.

# 22
Това с тълкуването на настроенията на жените оправдавайки ги с цикъла е пълна простотия.

за жалост съвсем не си права.гинекологичната ендокринология(както и ендокринологията по принцип)е едно необятно поле, даващо обяснение на голяма част симптомокомплекси,които иначе бихме изчерпали с обяснения като "характеропатка","истеричка" и т.н.
в този смисъл специално ПМС,като синдром имащ органичен субстрат може успешно да бъде повлиян в голяма част от случаите от съответната терапия.
хормоните са голяма работа наистина Grinning

# 23
  • Мнения: 239
Това с тълкуването на настроенията на жените оправдавайки ги с цикъла е пълна простотия.

за жалост съвсем не си права.гинекологичната ендокринология(както и ендокринологията по принцип)е едно необятно поле, даващо обяснение на голяма част симптомокомплекси,които иначе бихме изчерпали с обяснения като "характеропатка","истеричка" и т.н.
в този смисъл специално ПМС,като синдром имащ органичен субстрат може успешно да бъде повлиян в голяма част от случаите от съответната терапия.
хормоните са голяма работа наистина Grinning

Комплексарка ли я нарече?

# 24
  • Мнения: 9 990
Това с тълкуването на настроенията на жените оправдавайки ги с цикъла е пълна простотия.

Иначе баща ми щеше да се е гръмнал до сега-с 3 жени у дома ooooh!Кой както умее да живее и да се контролира, все пак, бих казала...един цикъл да ти вгорчава живота и да те лашка не е нормално, вземете се в ръце Laughing

# 25
  • Мнения: 4 734
Брейййй, какви страсти се вихрели тук Laughing Да не сте в цикъл? Mr. Green Жоре и ти ли бате Twisted Evil

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз за ПМС-а само съм слушала. Възможно е някой хора да страдат, но аз точно нямам достатъчно свободно време за това.

Малко смешно ми стана, но и при мен е факт - нямам свободно време за да обръщам внимание как е преди, след, по време, ами и да го запомня.
 Може да съм малко по-нервна, но това може да се случи и по-друго време.
Сигурно някои жени ги мъчи, щом всички само с това обясняват  нечие поведение.

# 27

[/quote]
Комплексарка ли я нарече?
[/quote]



не,тя е късметлийка-очевидно не страда от ПМС. Simple Smile

ако на някой му изглежда нелепо обяснението на някои женски прояви с ПМС,това съвсем не е така.знаят го тези,които имат такъв проблем,тези които работят с този  проблем ,и околните потърпевши.
но-о-о-о  - "за всяка болка има билка"-или поне така е според поговорката. Simple Smile

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не се поддавам на пмс, единственото лошо е, 4е ставам гладна за сладко! абе храната ми действа ендорфинно! проблем с настроението имам само, ако сме  сгафили с графика и не знам края на исторята!удвоявам тренировките!

# 29
  • Мнения: 4 371
Да, сещам се за тази книга. Попадала ми е, но не е за мен Mr. Green
Къде ти време за ядене по малко и на често  newsm78
Но ще си направя експеримент. Скоро се задава момента, така че ще се пробвам с многото вода и по-диетичните храни. Трудно ми е да ям без хляб no

Общи условия

Активация на акаунт