Подаръци за РД - на каква стойност

  • 1 914
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 455
Между 20-30 лева Peace
Според възможностите.На сина ми са му подарявали и за 10 лв. от две деца,но това не ме притеснява.Повече ме притеснява ,когато някой се изхвърли-бяха му подарили доста скъпи дрешки,от хора които познавам малко.
Важното е да е от сърце,а не да отбиеш номера Hug

# 16
  • Мнения: 1 640
От племенника си/11 г./  знам,че съучениците му и той вкл. си разменят подаръци около 10-15 лв.Рядко  за повече пари.За РД-и на моето дете /2,5 г./получавам подаръци от 10 до 15 лв. също.

# 17
  • Мнения: 4 392
Аз не мисля, че цената е важна в случая.
Опитвам се да погледна през очите на детето и да си представя какво ще го зарадва. Може това нещо да се окаже с цена под 20 лева, да речем, а нещо над 50 лева да не предизвика интерес. Случвало ми се е да купувам подаръци, които не са ми по джоба, но радостта на децата не се измерва с пари. Peace

# 18
  • Мнения: 505
А как гледате на хора, които канейки ви на РД казват "В еди кой си магазин съм отбрал/а неща от които има нужда детето, отиди и купи подарък от там!".?

# 19
  • Мнения: 8 505
А как гледате на хора, които канейки ви на РД казват "В еди кой си магазин съм отбрал/а неща от които има нужда детето, отиди и купи подарък от там!".?

Не ми се е случвало.Ако става въпрос за сватба или новородено бебе,направо питам,но иначе би ми било странно.
Иначе 20-30 (понякога и отгоре).

# 20
  • София
  • Мнения: 8 932
Не гледам толкова цената, колкото това да избера подходящ за възрастта подарък. Понякога питам родителите дали имат нужда от нещо. А и също, колко са моите възможности, има моменти в които разполагам с повече пари и такива, в които бюджета е по-ограничен.
А как гледате на хора, които канейки ви на РД казват "В еди кой си магазин съм отбрал/а неща от които има нужда детето, отиди и купи подарък от там!".?
Не са ми поставяли така изискавания, но и не познавам хора, които биха го направили. За мен е недопустимо подобно изискване.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Гледам не коко струва подаръка, а дали детето ще го хареса (обикновено оцелвам)
Досо често питам родителите какво да подаря или пък дали е ок да подаря нещо, което вече съм избрала.

Цитат
А как гледате на хора, които канейки ви на РД казват "В еди кой си магазин съм отбрал/а неща от които има нужда детето, отиди и купи подарък от там!".?

До сега не ми се е случвало, но не намирам идеята за лоша. Даже доста би ме улеснила

# 22
  • Мнения: 603
Според мен - 10-15 лв. е напълно достатъчно. Ако нещо много, много ми хареса и в момента имам възможност, бих отделила и малко повече. Но според мен скъпите подаръци са задължаващи. След това хората се чувстват длъжни да купят подарък на подобна стойност . А за дедето /особено, ако е малко/ няма никакво значение цената на подаръка.

За големите деца, предполагам ситуацията наистина е различна...

Колкото до списъците с подаръци. Не ми харесва идеята. Това проваля цялата идея на подаръците. Според мен ценен е самият избор. Подаръците са ценни не защото струват еди колко си лева, а защато са избрани и подарени от конкретен човек, който се е постарал да отгатне от какво имаш нужда, какво ще харесаш, но е вложил и собствения си вкус и стил...

Радвам се, че досега не ми се е случвало да ми връчат списък с подаръци.

# 23
  • Мнения: 4 175
Явно 20-30 лв. е някакво негласно споразумение м/у майките - и аз за толкова купувам Simple Smile
Peace
И аз съм в този кюп  Laughing
Peace

# 24
  • Мнения: 179
Никога не съм обръщала внимание какви подараци ще  ни подарят.Черпя и правя рожд.ден за здраве, а не заради подараците.Дори предпочитам да каня в последния момент.Но имам познати които правят рожд.дни точно заради подараците, както и 1месец преди рожд.ден 10 пъти ми намекват от кои магазин какво харесали. Money

# 25
  • Мнения: 2 792
 В един подарък трябва да има идея и внимание, а не стойност, така ги избирам аз, нямам принципна ценова политика.

# 26
  • Мнения: 8 917
Зависи от това , какво ми е харесало - може би 30-40 Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Около 20 лв. - зависи на какво съм се спряла ....

# 28
  • Мнения: 1 734
На първо място гледам да избера подходящ подарък, който ми е харесал. След това се ръководя от цената. Тя не е решаваща в случая

# 29
  • Мнения: 11 607
Зависи от много неща...... Правила съм и подаръци с ниска стойност, и с висока стойност..... И съм питала и не съм питала родителите какво да купя... Всеки рожден ден за мен е индивидуален, подхождам според ситуацията и няма нищо общо с другите!

Незнам общо взето започвам от 7-8 лв. нагоре, но казвам - пак е много относително! В края на краищата, специално на детски рожденни дни, не каня заради подаръците, а заради веселбата. Имали сме случай, когато е идвало дете без подарък, но какво от това??

Общи условия

Активация на акаунт