ВРЕДНИТЕ ХРАНИ ЗА ДЕЦАТА НИ

  • 9 876
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 326
И аз давам Киндер, но в него има ГМО ... пише си го в сайта им..... затова мисля да ги отказвам ....

Въпреки последната им реклама, че са полезни за децата ли? Wink Всеки път като я видя и се изумявам...

 Laughing ..... да , и аз

Кажете някой шоколад без ГМО и рехидрирано масло........моят постоянно ми мрънка за шоколад.........

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Милка с млени лешници ... Ноазет ... мисля, че и Тоблерона е без хидроген мазнини ...

..има такива шоколади ...на етикета пише

# 47
  • Мнения: 11 607
Интересува ме какво ядат децата ми, но не се вманиачвам......

Моите родители и без това рядко виждат децата ми, така че ги оставям да ги поглезят с малко вредности в началото, защото знам,че това няма да е за постоянно.  В къщи внимаваме и гледаме какво ядем, но отвреме навреме и за себе си купувам зрънчо напр. А и всичко онова, което е за здравословното хранене е добре, ако може да се намери по магазините обаче. Опасявам се,че плодовете, зеленчуците и пр. също са не по малко вредни, защото и те са пълни с какво ли не. Най-съм спокойна за децата си на село, където всичко е натурално, защото знам,че родителите ми използват минимални количества синтетична тор.  Така че не се заблуждавам,че щом съм купила килограм ябълки, то съм направила най-доброто за децата си. Защото просто не знам колко тор имат и как въобще са стигнали до мен. Но все пак предпочитам тези нитратни ябълки пред зрънчото и чипсовете.

За всичко трябва да има граници...... И мога да кажа,че децата ми също не са от боледуващите, но за тяхната закаляване наблягам не само на храната, но и на спорта, обличане и др.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Вчера бяхме на гости и засякох как му дават фъстъци /не, че ги изяде, само ги посмука и изплю/ и цял морков от туршия  Close / хвърли го/. Кой знае още колко неща от масата са му дали без да видя.  Twisted Evil Изяде и две вафли от бабата, зрънчо, пелети, солети.... имаше по-големи деца.
През нощта ми мрънка и пръцка, сигурно го е мъчило стомахчето ...
В такива моменти, за съжаление, ми е невъзможно да следя какво яде.  Confused

# 49
  • Мнения: 4 451
За съжаление, голямата ми дъщеря яде доста "боклуци" и аз не зная как да я спра. Тя влиза с мен в магазина и си избира какво ли не, пълни в кошницата сама, докато аз пазарувам. При нас дисциплината се развали, когато живеехме със свекърва ми. Тогава 8-годишния ми племенник си беше все при нея, а той не ядеше нищо друго, освен пържени картофи, шоколади, чипс, вафли, кроасани, сладолед и не можах да я опазя. Сега имам беб, вече не сме при свекърва ми, но се опасявам, че тя ще се научи на "вредностите" от кака си. Как да спра този процес? Close

# 50
  • София
  • Мнения: 203
   Много ви благодаря на всички за дадените мнения   bouquet   bouquet  bouquet
 

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, тия тъпи свекърви #Cussing out И моята е такава... "когато е при мен ще я гледам както аз знам" Shocked Ами за това и ползвам свекърва ми в краен случай Crossing Arms
Лошото е, че вече няма безвредни храни. Трябва да внимаваме да избираме по-малко вредните. Сикрет е написала, кои трябва да се избягват в най-голяма степен.

# 52
  • Мнения: 3 537
Много неща не са полезни за нас, а пък да не говорим за децата.Общо взето аз му давам почти всичко да яде, само избягвам кренвиршите,и подобни.Иначе какво?! ако не му давам сега ,един ден ще си ги навакса тези храни десетократно, така, че по -добре от всичко да опита по малко, нищо няма да му стане...а и е неизбежно, само като види някое дете да яде нещо на детската площадка..., айде ще го дръпна на страни няколко пъти да играе на друго място,ама всеки път ли така?!примерно...та и така не става понякога....да стои всеки път отстрани и да гледа жално ли?! - не мисля, че и това е начина.... то пък да се чудиш вече какво да ядеш, щом и на сиренето и кашкавала започнаха да им слагат разни допълнителни добавки за по-бърдо узрявате и тем подобни е ясна работата, а уж се водят като едни от най-безвредните храни на пазара....Но все пак до колкото ми е възможно избягвам да му давам вредни храни или поне да не се прекалява с тях.

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми не...не му даваш по принцип, но ако някой го почерпи не правиш на въпрос

# 54
  • София
  • Мнения: 2 493
Забравих да кажа, че веднъж ми се случи една баба с детенце в градинката да почерпи Мая с нарязани на парченца ябълки. Направо се облещих и неможах да повярвам и й го казах. Похвалих я, затова че е избрала ябълки пред зрънчовци и т.н. и тя каза, че има същия проблем като моя - много внимава какво яде малкия, но като идат на площадката и край с дисциплината. Затова и носи ябълки или други нарязани плодове в една кутийка...
Аз на моята й купувам сушени плодове и я лъжа че са бонбони и тя си ги яде с кеф... Много й разбира главата. Сушени черешки, кайсии, стафиди много обича... Ето ви идея за заместител на бонбоните. Хем са сладки хем полезни. Все пак и с тях не бива да се прекалява.

# 55
  • Мнения: 2 242
Готвя безсолно и със плодова захар, избягвам или ограничавам свинско, зръчновци и подобни, консерви, лютеници, всичко различно от чисто месо, гъби, шоколад, силни подправки. Ние самите с баща й сме фенове предимно на зеленчуците и плодовете и това доста ме улеснява (не мога да си представя аз да ям шоколад и да не давам на детето си). И двете заедно си хапваме поне по 2 плода на ден, но примерно не харесва (за мое огромно съжаление) пресни сокове.

С бабата последно се разбрахме да се спазват поне основните правила на готвенето (без запържване и мазнотий) специално я накарах да си разпечати тази тема  Пълноценно хранене и здравословни техники да готвене   

На мен много по-голям проблем ми е менюто в яслата – от както разбрах че по Закона за обществената поръчка търгът се печели от най-евтината оферта  #Crazy и детето ми яде кайма за по 3лв килото и кренвирши за по 2лв Cry.... ходя като болна. Сега проучвам да я преместим в частна градина. Какво като 2 години й създавам хранителни навици – тя първата седмица е трябвало да яде кюфтета с боб и кисели краставички. За мое голямо учудване вече 3-та седмица отказва да яде манджите ... все си мислех че глада чудеса прави, но то горкото набива хляб.

# 56
  • Мнения: 2 242
Аз на моята й купувам сушени плодове и я лъжа че са бонбони и тя си ги яде с кеф... 
много отдавна съм се наканила да го пробвам но все не намирам кой да питам - какви точно плодове даваш, не са ли много твърди, трябва ли да се киснат или нарязват преди това?

# 57
  • Мнения: 1 404
Слави,а в частната ясла проучила ли си как готвят?Аз също съм пред подобна дилема в момента,но всички ме убеждават,че в частната храната щяла да бъде още по-лоша,а дори нямало и да знам ConfusedИ още нещо-зеленчукови сокове как приготвяте,т.е какъв уред да си купя-имам един кухненски робот,но той няма такафа функция.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 493
Slavi, купувам й както писах най-вече стафиди, сушени череши и кайсии. Пробвах и манго (или папя забравих кое от двете) и сушен пъпеш, ама не й харесаха. Тези последните са на кубчета, а другите в реален размер. Само кайсиите й ги нарязвам на по-малко парчета. Не ги кисна - дъвче ги така. Казвам й че са гумени бонбони и трябва да се дъвчат повече... Особено стафидките много се харчат...Simple Smile Виж на сергиите за сушени плодове. Има много голямо разнообразие.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
повечето сушени плодове са с много добавена захар - да имате предвид, ако ги ползвате като безвреден заместител на захарта...

Общи условия

Активация на акаунт