с какво отоплявахте стаята на новороденото си дете? климатик-ДА или НЕ?

  • 4 444
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние сме на ток и се отопляваме с радиатор. Поддържам температура около 21- 22 градуса.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 040
Топлим се с климатик откакто се е родил малкия - аз лично съм много доволна Peace

# 17
  • Мнения: 413
Аз съм против климатика.Отопляваме се с маслен радиатор,вярно сметките за тока са малко по-големи,но здравето на детето е на първо място.
Имаме климатик,бяхме купили и духалка-еми непрекъснато беше сополива!
Преди една седмица имахме гости и детето през деня беше в стаята с климатика (при гостите)-след два дни вдигна температура и почна да кашля.
Така че от личен опит-не на климатика! Mr. Green

# 18
  • Мнения: 689
Ние се отопляваме с климатик. Вярно, изсушава въздуха, но всяко отоплително тяло го прави по-малко или повече. Като се проветрява по-често - няма проблем.
Най-добре е печка (камина) на дърва, но не всеки има тази възможност.

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, отопляваме с климатик, не сме имали от гореизброените проблеми..

# 20
  • Мнения: 942
Аз лично съм твърдо против климатика по две причини:
1. Духа много неприятно в определени участъци в стаята. В офиса бяхме с климатик, който беше точно при мене - е не е имало и един ден, в който да не са ми схванати раменете.
2. Шумен ми е. На бебето може и да не му пречи шума, но мен зверски ме изнервя, още повече, че е постоянен.
.........................
Peace
Ние лично имаме локално парно и съм доволна Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От както се е родил сме на климатик.
1.Намествам го да духа към тавана.
2.Изобщо не е шумен,аз лично не го чувам(незнам какви марки са ви климатиците,моя е куча марка и пак си е тих)

# 22
  • Мнения: 927
Не мога да разбера защо толкова сте против климатиците  newsm78. Ако се почиства редовно е перфектно средство за поддържане на постоянна температура. Нашата спалня е много голяма и климатика е в единия край, а легълцето на Тарик в другия. Абсолютно никакъв проблем!!

# 23
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И ние сме на климатик. Практично е, чисто и удобно.

# 24
  • Мнения: 3 456
И ние сме с климатик- и аз често съм си задавала въпроса, дали е добър избор и знам, колко много "противници" имат климатиците, но това е положението- не мисля, че парното или ел. радиатор изсушават по-малко въздуха

# 25
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Не съм против климатиците! И ние преди да се роди Марти бяхме в питанка какво да правим, как да се топлим - климатици или конвектори, е мисля, че взехме правилното решение - конвекторни норвежки радиатори ADAX - не духат, не изсушават въздуха, поддържат необходимата температура, икономични са, не замръзват когато Т навън са много ниски!!! Имаме ги във всички стаи, в баните също, и най-високата сметка, която сме платили от миналата зима и тази е 250лв за 100кв.м. апартамент, при поддържана Т 23-24 градуса в денонощие!

Ето и малко повече инфо за тях:
Отоплителни панели пестят електричество
Ниската температура на корпуса прави отоплителните панели безопасни при допир и позволява окачването им върху всякакъв вид стенни облицовки
Електрическите отоплителни панели ADAX са предназначени за стенно окачване. Предлагат се в 16 различни размера по отношение габарити и мощност - от 400 до 2000 W. Всеки панел е с вграден прецизен електронен или механичен терморегулатор и скала за стайната температура от 5 до 30 градуса. Това позволява поддържането на стайната температура според функционалните изисквания на отделните помещения.
При по-големи площи панелите могат да се комбинират, както и да бъдат свързани в система с централно регулиране и програмиране.
Ниската температура на корпуса прави отоплителните панели ADAX безопасни при допир и позволява окачването им върху всякакъв вид стенни облицовки - дърво, фазер, тапети. Не заемат място, не изискват трифазно захранване или подсилена инсталация, монтират се бързо и лесно без къртене и прах. Те са влагоустойчиви и пожаробезопасни, вградената термозащита изключва отоплителния панел, в случай че отворът в горната част бъде покрит дори и частично с дреха или кърпа.
Отоплителният панел ADAX може да поддържа плюсова температура (около 5 градуса) с минимален разход на електроенергия. Това предпазва водопровода от замръзване и е приложим във вили, къщи и складове.
Тайната на изключителната икономичност на ADAX не е само в прецизния терморегулатор, но и в специалния конвекторен нагревател. Голямата площ на топлоотдаване предизвиква интензивна конвекция, което осигурява равномерна температура в цялото помещение. Ниската температура на нагревателния елемент предпазва въздуха от изсушаване и свежда до минимум прахоизгарянето. Скосеният профил на горната част на панела насочва топлинния поток далеч от стената - навътре в помещението.
Към отоплителния панел може да се включи микропроцесорна приставка за икономичен режим на работа. Това ще понижи разхода на електроенергия с 30%, без да се наруши комфортът в помещението.

# 26
  • Мнения: 56
Благодаря ви за отговорите,момичета!  bouquet
Мн. разнообразни мнения чета,аз лично си мисля да пробваме с климатика(така или иначе вече го ползваме доста време),на по слаба струя вентилатор,насочерн в подходящата посока и с овлажнител в стаята.Мн.е важна и редовната профилактика и почистване на филтрите!Кошарката сме я сложили (вече) в най- отдалеченото място от климатика,ако се наложи да сменим уреда имаме и маслен радиатор,така че остава само да дочакаме момента-бебчо да се появи на бял свят и да си го приберем в къщи жив и здрав...а вече нямам търпение!!
Шума не ме притеснява

# 27
  • Мнения: 131
Ние се отпляваме с климатик. Просто по-често проветрявам и даже оставям вратата за по-дълго отворена.Просто като цена и топло климатика ни устройваше и това сложихме.

# 28
  • Мнения: 6 461
За детската стая от както са се родили децата ми използваме маслен радиатор.Доволна съм.
Климатика ни е във всекидневната.

# 29
  • Мнения: 11 004
Мислим да отопляваме с радиатор (от локално парно), ако се налага ще сложим и овлажнител за въздух. Никакви климатици и духалки  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт