На море в чужбина - 2007 - Всичко по темата!

  • 55 978
  • 527
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 768
margo, нашият хотел е точно до Turan Prince  Grinning
Как е наоколо, има ли места за разходки?  Климата как беше?

# 436
Здравейте, моля кажете ми има ли хавлиени кърпи в стаите по турските хотели и по колко? Малко е смешно, но като си представя, че сме 5 човека и трябва да носим минимум по една за плаж и една за баня newsm78

# 437
  • Мнения: 2 768
Кърпите са според броя на почиващите  Grinning Ние също ще сме 5-ма, 5 хавлии оставят. Е, може като начало зареждането да е стандартно за стаята, но по-натаък вече знаят.

Всеки хотел има различна политика за кърпите на басейна/плажа. Понякога са безплатни, друг път искат депозит. В някои хотели пък не дават.

# 438
  • Мнения: 636
[
Някъде във форума прочетох,че е по-добре да се обменят лири и то тук в БГ.
Еврото не го ли признават?Или долари....?!
Помагайте!

Така е, най-добре лири. Иначе признават евро и долари, но си закръглят сумата в своя полза и накрая разбираш, че си  дал една трета в повече в евро, отколкото би дал в лири.

# 439
Здравей те  искам да разбера дали някои знае като пьтуваме  с колата до Германия дали трябва да имаме застраховка освен на колата  отделно и на нас с детето. Joy 

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 08:48 от moble

# 440
  • Мнения: 1 893
Здравей те  искам да разбера дали някои знае като пьтуваме  с колата до Германия дали трябва да имаме застраховка освен на колата  отделно и на нас с детето. Joy 
Не е задължително ако имате здравни карти.

# 441
  • Мнения: 2 013
Здравей те  искам да разбера дали някои знае като пьтуваме  с колата до Германия дали трябва да имаме застраховка освен на колата  отделно и на нас с детето. Joy 

За каква застраховка питаш? Не че съм експерт, но доколкото знам, докато сте в колата, сте застраховани от гражданската отговорност... Здравната застраховка за Германия, както и за всички страни от ЕС, е Европейската здравна карта, която обаче трябва да си извадиш от НЗОК или някое от поделенията й, не знам подробности, разрови в нета.

# 442
  • България
  • Мнения: 431
Най-добре си направи здравна застраховка. В някои държави тези здравни карти, който ни издават имат ограничено действие. Със застраховката няма да имаш проблем.

# 443
  • Мнения: 1 014
В неделя се върнах от Мармарис. Пътувах с Он травел (не съм много доволна от тях). Бях в хотел Сесин. Обслужването беше страхотно. Нямам никакви забележки за там. Изкарах си страхотно!

# 444
  • Мнения: 4 424
Ние бяхме в Анталия-Белек в х-л Кая Селект също с Он-трявул.Много беше хубаво.Какво не си доволна от Он-травел точно?

# 445
  • Мнения: 1 014
Не съм доволна от автобуса на отиване, беше отврат. Екскурзоводката беше една туркиня (Невин), която не обели думичка през целия път. Изнерви се по едно време и се скарай на някой. След като ни настаниха в хотела, направо ни зарязаха. Никаква организация. Не бих пътувала друг път с тях.

# 446
  • Мнения: 4 424
Ами то самия път си е изнервящ,толкова е дълъг...Ние бяхме със самолет,беше много добре.

# 447
Здравейте,

Виждам , че в този форум има доста пътешественички , към които ще се обърна за помощ.

В края на юли смятаме да предприемеме една почивка/екскурзия в северна Гърция със собствен транспорт.

Понеже прекарване на повече от 3-4 дена на едно място започва да ми омръзва , решихме да комбинираме и да направим нещо средно между почивка и екскурзия /накрая може и нищо да се получи Simple Smile / .

За сега сме се спряли на следния маршрут :

Излизане от България през КПП Капитан Петко войвода /Свиленград/ .

Прекарване на 1-2 дни в Александрополис.

Прекарване на 1-2 дни в Кавала.

Прекарване на 2-3 дни на о-в Тасос.

Прекарване на 3-4 дни в курортно селище на полуостров Халкидики.

Прекарване на 1-2 дни в Солун и прибиране в България през КПП Кулата.

Това е идеята.

Гледам , че доста хора са пътували в северна Гърция и бихме били благодарни на всеки , който ни даде идея за посещение на забележителности, хотели за нощувки и друго инфо, защото, ако знаеш къде да отидеш - попадаш на едни от най-хубавите плажове и места в северна Гърция.

Предварително благодаря на всеки отзовал се на помощ.

# 448
  • Мнения: 145
Мнението ми за Кощур е отлично. Като се върнахме от там му казах на половинката, че вече нямам никакво желание да ходя на българското черноморие. Ние ходихме миналата година през септември и тази смятаме да повторим. Като площ хотела е доста голям. Действително има стара и нова част, но разликата в стаите не беше много голяма. От към удобства в стаите няма да имаш никакви оплаквания, сигурна съм, независимо дали си в новата или старата част. Просто има абсолютно всичко необходимо. Кърпите се сменяха всеки ден, стаите са с климатик, телевизор и хладилник. Все пак хотела си е 5*. Ние бяхаме в старата част, която е малко по-далече  от рецепцията и ресторанта, но за сметка на това е тихо. Някъде около 10 минути ходене пеша имахме от стаята до ресторанта и това ми харесваше най-много. Разходката е приятна, защото всичко е много зелено и минаваш под палми, маслинови дръвчета, цветя...На децата мисля че ще има хареса, нищо че са големи Laughing Има дискотека в комплекса, има аниматори, които всяка вечер правеха голямо шоу и разни игри с публиката. Освен това има стрелба с лък, танци..абе всякакви игри. Така е направено всичко, че просто не изпитваш нужда да излизаш от комплекса (освен ако не искаш до отидеш до ефес или на разходка и ладка и т.н.) Миналата година имаше компания тинейджъри от България и те се забавляваха страхотно. По отношение на храната....нямам думи. И да искаш не можеш да опиташ всичко, просто няма начин. Само десертите вечер бяха около 10 вида и още 5-6 вида плодове Joy Добре че не ми се лепи храната, иначе сигурно щях да съм с 5 кг+ навръщане. Та това е моето впечатление. Ние ходихме с кола, без междинно преспиване. На отиване пътувахме 14 часа, ама половинката се беше притеснил и спазваше ограниченията hahaha На връщане пътувахме 3 български коли една зад друга и карахме малко по-бързо
[/quote]




И ние се върнахме преди две седмици от Кущур, подкрепям те напълно за две седмици пълен релакс, малката се чувстваше отлично и още търси вечер дискотеката нищо че няма две. Пътувахме с кола без преспиване и в двете посоки, издържа се.....около 15 часа с чести спирания.....комплекса е без забележки, никакви......

# 449
  • Мнения: 1 893
mimi sh с коя фирма пътувахте?

Общи условия

Активация на акаунт