Защо не мога да изговарям "Р' ?

  • 12 150
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Аз май мога да ги казвам и двете.
  Барбалекс, така ти е било по-лесно когато си се учила да говориш явно.

# 16
  • Мнения: 899
Нямам смислен отговор, но и аз не мога да казвам нормалното "р"  Grinning
И много си го харесвам даже. Като малка, някъде до 5 годишна, изобщо не съм произнасяла тази буква, после брат ми ме учеше и го докарахме до сегашното му състояние. На логопед са ме пращали, но мисля, че го ухапах и преустановихме заниманията.

До сега всичките ми познати му се радват, а някогаш съучениците ме караха да повтарям "йерархичен патриарх", докато се задавя.  Laughing

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не мога да казвам-"Не!"..Тва брои ли се?

Нали можеш да го пишеш ... показвай картонче , на корето с големи букви пише  НЕ  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 629
Признавам, Аз съм мюриел и не мога да казвам Л. Излиза УЪ.
барабалекс, значки ще има ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
 Никой от семейството не говори с такова френско"р"(или друг говорен проблем), но е факт, че и двете ми деца имат проблем с изговорът на "р" - мнооого френско.
 Щерката ходи на логопед и го изговаря вече добре, чакам още малко за да запиша и малкият.
 С всичко това  ooooh!исках да кажа, че твоят изговор може въобще да не повлияе на детето(освен ако е като мен - аз лепвам всякакъв изговор без да искам и до сега).

Някой беше питал защо се пращат децата на логопед - ами искам да произнасят правилно звуците, така ми харесва, а и не знам утре каква професия ще си изберат и дали няма да им пречи и да кажат, че съм била незаинтересована - например журналисти, певци(особено щерката смятам, че щом ходи да пее е наложително да го оправи) и т.н. Но това е мое мнение.

# 20
  • Мнения: 7 723
.... А някой друг с такова "р" няма ли ? Да се преброим и да си дадем кураж - ....

 Embarassed АЗ  Peace
Искам да ти кажа, обаче, че никога не съм го приемала, кото говорен дефект, дори си се кефя  Mr. Green
Голямата ми дъщеря също има проблеми с Р- то, ходи на логопед в училище, та дано й помогне   Thinking

барабалекс , имам чувството, че аз съм автора на темата, също имах проблеми със С- то и З- то, като малка  Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 3 447
Моето Р си е ОК, но толкова ми харесва френското, че по едно време в пубертета нарочно говорех така.  Blush
Снобка  Mr. Green

Аз съм наред горе-долу... Л-то ми е малко като на мюриеу  Blush

# 22
  • Мнения: 677
Да се преброим и да си дадем кураж - приемат се членове и с други звукови проблеми .
Дискриминация подусещам..Звуков проблем ли е-да!Е искам и аз в клуба..
Ако не ме земете-отивам в друг-там ше си викам на воля-да да да ..я я я..вундаба!

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мога да казвам Р. Ама и не искам да мога. 40 години съм си живяла с този ефект, а сега да ми дойде на ум, че е дефект?! Не е за мен.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Признавам, Аз съм мюриел и не мога да казвам Л. Излиза УЪ.
барабалекс, значки ще има ли?

Само като признаеш, че си на кичури.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 828
Мъжът ми е с френско Р, щерката го казва правилно, така че не е наследствено предполагам  Thinking

# 26
  • Мнения: 3 423
...не знам утре каква професия ще си изберат и дали няма да им пречи и да кажат, че съм била незаинтересована - например журналисти, певци(особено щерката смятам, че щом ходи да пее е наложително да го оправи)

Познавам една журналистка в БТ,
Светла Каменова, тя също има от
шармантното "р", мисля, че за ТВ
или преса няма значение. Сетих
се, че и един журналист от "Дневник"
също го има това "р". Не му пречи
на таланта. При певците също не
мисля, че би било от значение.
Но и логопедите трябва да не
умират от глад все пак.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз казвам гърлено "р". Това е немското, а не френското "р" (звучат доста различно).
Моите щерки казват "иъ"  Crazy ooooh! Laughing

# 28
  • Мнения: 765
Признавам, Аз съм мюриел и не мога да казвам Л. Излиза УЪ.
барабалекс, значки ще има ли?
Да! Да ! Да!

# 29
  • Мнения: 1 629
забелязвам, че всички с проблемното Р имат буквата в никовете си, мазохизъм ли е това Thinking

Общи условия

Активация на акаунт