бебето ми е алергично

  • 1 328
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 394
скоро имаше тема за това ето я : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164291.msg3197703#msg3197703 лошото е, че повечето храни ,които съдържат калций също са потенциални алергени. може да пиеш някакви таблетки.

# 16
  • Мнения: 532
Картофите и оризът съдържат едно добро количество калций.

Ако решите да приемате мултивитамини за бременни и кърмачки, вижте дали не влияят на бебето.

От горе даденият линк, виждам, че доста майки препоръчват сусамов тахан - внимателно с него, някои деца му реагират доста бурно.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 01:34 от sneji_73

# 17
  • Мнения: 5 500
Суров смлян сусам - има много калций и желязо!
Той не би трябвало да предизвиква алергия, така си мисля поне!

# 18
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
Искам да ви попитам за течностите по време на кърмене на алергичните децаНе пия нищо млечно,срях нат.сокове и то остана само едната водица,а казват за повече кърма да се пият подсладени течности,но какви?А също дали пресния зеленлук е алерген-съсигурност дава много кърма

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 12:53 от sisi1977

# 19
  • Мнения: 394
за течностите и аз много се чудих ще се радвам ако sneji_73 се включи

# 20
  • Мнения: 532
Пийте натурални сокове - горе съм написала, че "твърде много натурални сокове" правят проблем, защото има мами, които като надигнат шишето и докато не го свършат, не го оставят  Grinning, или пък се наливат насила, уж за много кърма.

Седнете и на едно листче си нахвърляйте идеи за пиене, ядене и плодове и зеленчуци.

Просто не прекалявайте с нищо.

Ако искате, хапвайте 1 мандарина, след 2-3 дни един банан, въртете проблемните храни на ротационен принцип. Има майки, които хапват не повече от кибритена кутийка сиренце на ден през няколко дни и бебето не се повлиява, а особено ако в деня няма други алергени.

Наистина е стряскащо в началото, но ви уверявам, че от хипоалергенното хранене спечелих и аз и цялото ми семейство.

А ако нещо много ви се дояде или припие, ми хапнете малко - то това да не е затвор.

Информацията е за ваше познание и регулиране на храната с цел профилактика на алергиите.

Рано или късно вие сами ще отсеете, точно на какво от целия списък реагира детенце, а дай боже по-нататък да не реагира на нищо!

Успех!

# 21
  • Мнения: 277
Изчетох цялата тема и ми беше много полезна. Благодаря ви! Ние сме с АД, колики вече 7ми месец и умопомрачителен запек след захранването (което и без друго върви бавно, мъчително и много притеснително за мен). Тъкмо мислех да вляза тук и да попитам има ли отделен форум/тема, където си общуват майки на алергични деца, защото сме в период на захранване и имам остра нужда от сродни души и адекватни съвети, а имам твърде малко време за издирване на информация и форумстване въобще...
Снежи, попаднах на много теми с твое участие и адекватни съвети. Един голям   bouquet за теб от мен и дребка!

Общи условия

Активация на акаунт