Редно ли е всеки ден да се дава месо на децата след 9 мес.???

  • 4 480
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 605
Въпросът дали е редно или не да се яде месо по принцип и от бебета и деца си зависи само от родителите. За един вегетарианец категорично е нередно  Simple Smile За мен например обяд или вечеря без месо не са такива. Просто ако съм само на зеленчуци след 2 часа все едно не съм яла /е, с изключения, де  Simple Smile/. Но когато бях бременна с голямата не можех да погледна месо, а с малката ядях само пържоли - явно организма си знае от какво има нужда. Малката например до към 8-9 месец не искаше изобщо да яде пюретата с месо, а след  това наблягаше предимно на месните.  И двете обичат месо и ядяха с удоволствие храната от детската кухня, в която всеки ден или супата или второто бяха с месо.

# 16
  • Мнения: 7 821
Според мен, е въпрос на лична преценка, предпочитания и традиции на родителите.
И аз като Никол, не съм взимала храна от кухни, но децата ми ядат месо почти всеки ден. Общо взето имаха 5 дни с месо, един постен и един рибен. Сега в градината имат месо 3 дни, един е постен и един рибен. Вечер в къщи също готвя с месо, защото за нас с баща им това е основното ядене и често единственото месо за деня.

# 17
  • Мнения: 3 089
и аз давам на детето си месо всеки ден. с тоя ниския хемоглобин това е решението...

# 18
  • Мнения: 8 505
Не съм записвала дъщеря си за детска кухня.На тази възраст най вече беше преминала на нашата храна,а в такъв случай е яла всеки ден месо (или най-много един ден седмично без).В яслата на дъщеря ми (предоставят и кухня,но от 10м) има един вегетариански ден през седмицата,т.е. не във всички кухни готвят всеки ден месо.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ, позабравила си малко...  Wink
В Младост всеки понеделни супата е месна, а 2-рото постно.

По-принцип не съм се втельосвала чак толкоз да ядат или не всеки ден месо. Когато както се е случвало е било.
Но като че ли за възрастен индивид не е добре да яде всеки ден месо. За малките - също. Защо поне ден или 2 белтъчините да не идват от месо, ами от яйца, млека и сирена?! Не би било зле, според мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен е редно! Месото трябва да присъства всеки ден в храненето на децата! Белтъчините са полезни за тях и израстването на организма! Аз също съм взимала от Люлинската кухня, която между другото се слави като една от най-добрите в София. Дъщеря ми сега е в "Ябълкова градина" и защото кухнята е до тях доколкото знам храната е оттам. В яслата със сигурност беше оттам. В градината гледам по-постничко е... ама пак там им готвят според мен...

# 21
  • София
  • Мнения: 8 932
Според мен си е в реда на нещата. Самата аз не обичам постно, и ям с месо даже по два пъти на ден. Ако готвя на детето си сама, пак така. Така че в това отношение съм много доволна от кухнята.

# 22
  • Мнения: 14 654
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
не съм взимала храна от детска кухня никога

# 23
  • Мнения: 1 013
Бебка е на 8,5м. и яде месо почти всеки ден. Тъй като аз приготвям храната и тя яде готвено два пъти на ден импровизирам, понякога правя зеленчукови и за двете хранения, понякога едното е без месо. Колкото до това, че месото не е необходимо за деца- предполагам всички знаем, че месото съдържа незаменими хранителни вещества, които не се синтезират в организма и не се съдържат в други храни. Така че, според мен дори родителите да са вегетарианци, не смятам, че трябва да лишават децата си от месо! А иначе аз лично също не съм фен на месото и мога да мина без него, но при растящия детски организъм нещата стоят по друг начин.

# 24
  • Мнения: 2 197
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна. Също и лесно усвоими протеини.
Според мен е крайно безотговорно да се лишава детския организъм от месо. В световен мащаб има достатъчно изследвания за вредата от неприемането на месо. Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.

# 25
  • Мнения: 4 392
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна. Също и лесно усвоими протеини.
Според мен е крайно безотговорно да се лишава детския организъм от месо. В световен мащаб има достатъчно изследвания за вредата от неприемането на месо. Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.


Говориш наизуст, че и си тръгнала да наказваш! Stop
Децата на един опитен вегетарианец не са лишени от нищо, защото той самият знае с кои храни да си набави нужните вещества.
Другояче стоят нещата, ако не консумират млечни продукти и яйца например. Peace

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И мен ме вълнува този въпрос. И Ваче и Бото са отговорили задоволително.
И двете ми деца след седмия месец са на месо, като до годината го редувах през ден, а сега е всеки ден.

# 27
  • Мнения: 4 392
Да си продължа мисълта.
Понеже една лъжа, като се повтори тук 84093874987 пъти, става истина, пускам първите два линка, които ми се изпречиха:

http://www.vegetarianstvoto.hit.bg/children.html


http://www.familienhandbuch.de/cmain/f_Aktuelles/a_Ernaehrung/s_419.html
Аз лично не съм спряла напълно месото на детето, защото очевидно го oбича(понякога го плюе, но рядко), но не смятам, че е необходимо да се дава всеки ден. Peace

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 19:00 от Amarena

# 28
  • Мнения: 1 640
  В дет.книги за хранене и в предаването на Звездев "Бон апети" съм чела и чувала , че се консумира месо 3-4пъти седмично.
  Нито аз , нито детето ми имаме  потребности от ежедневно ядене на месо.
  И най-полезното става вредно,когато се прекалява с него.

# 29
  • Мнения: 14 654
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.

на това мога само да се усмихна  Simple Smile
моето дете не е лишено от месо, просто не обича и не го заставям да яде. в детската градина на обяд се дава месо, но не ги карат да ядат това, което не искат

Общи условия

Активация на акаунт