За "бременната депресия"

  • 1 256
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 701
Боже....как ме успокоихте само! Crazy Crazy Crazy
Аз досега си мислех,че само на мен ми се случва.Не ми стига,че рева за всичко ами и едни нерви са ми се опъналииииии....
И да ви кажа вече немога да премълчавам това,което ме дразни.Веднага си го казвам.
.......Засега мъжо ме разбира....но докога ли.... newsm78 newsm78 newsm78
В крайна сметка си мисля че и той е подложен на някакъв стрес от факта че чакаме бебе,а като се замисля за това започвам да плача още повече,защото ми става мъчно и т.н.т
Абе омагьосан кръг.

# 16
  • Мнения: 300
Оф,тези хормони #Cussing out Аз също доста поплаквах,но не съм имала проблеми с нашия татко - винаги той ме успокояваше, че проблема е в хормоналния дисбаланс. Нали е доктор-пък било то и ветеринарен  Laughing Колко сме ги чели и предъвквали тези хормони...ама имало за какво явно! По-скоро аз все се шашках как може така зле да ми се отразява бременността и ме беше страх да не тревожа бебенцето.
Моят съвет е- намерете и прочетете двамата заедно, нещо повечко за промените в организма на бъдещата мама-за хормоните, за настроенията, за притесненията...Така хем ти ще си спокойна, хем той ще започне да те разбира повече Peace
Късмет и си мисли само за хубави неща  Hug

# 17
  • Мнения: 942
Дай на мъжа ти да се ограмоти с повечко литература по въпроса, за да свикне с мисълта, че ти си бременна и това обяснява всичко  Wink
Всеки еден любящ съпруг и бъдещ татко би трябвало да е съпричастен със състоянието на бременната си половинка- това си е диагноза  Grinning
PeaceОтделяйте повече време за вас двамата за нещо което ви харесва.Сподели му твойте притеснения и радости,направи го съпричастен към твоето положение(е не до там че като влезеш в деветия месец и той да изглежда така hahaha).
Леко бременеене Hug

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 561
Мъжът ми четеше книгите за бременни наравно с мен и бщо взето беше наясно за моите терзания  Grinning
Но аз пък бях толкова непоносима, че на моменти съвсем го изкарвах от равновесие и усещах как искаше да ме  #2gunfire
Само в литературата е спасението  Laughing

# 19
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Понякога е трудно да обясниш на другия, с най-точните думи, как се чувстваш или пък половинката не приема насериозно казаното, само защото е излязло от твоята уста. И аз мисля, че не само е желателно, а дори задължително и таткото да се образова наравно с теб, да прочете някоя друга статия или част от книга и да стане солидарен с положението ти. Може да си набележиш отделни пасажи и да ги прочетете заедно. И така можеш, от време на време, да ангажираш вниманието му с теми, които те вълнуват в момента. Мисля, че написаното от някой доктор ще е достатъчно авторитетно основание мъжа ти да повярва, че състоянието ти не е прищявка, а следствие от промените, които буквално бушуват в теб!!!
Успех!

# 20
  • Мнения: 327
Плачех,бях свръхчувствителна и така до 2 месец след раждането почти Hug

# 21
  • Мнения: 351
И на мен ми се е случвало. Просто казвах, че плача от щастие, особенно като започнах да усещам бебка да рита. Таткото ме разбираше, прекарвали сме много време да дебнем кога бебка ще ме ритне силно, за да усети и той. Това са хубави моменти, не бива да те притесняват. Peace

# 22
  • Мнения: 888
Не само бременната депресия, ами сега и следродилната ме е хванала ooooh!, заради хормоните сме по-чувствителни...и аз си рева понякога...ама татито много много не разбира ...но не се сърдя...ако може да помагат повече сигурно щеше и на нас да ни е по-леко Blush

# 23
  • Мнения: 46
И при мен е същото положението,хормоните бошуват като луди.Опитвам се сама да си давам сили,защото и моят мъж не се интересува много от това което се случва с мен,не иска да разбере, че това всичко е от тези пусти хормони и най вече не иска да прочете и малко литература.Направо ми едва да го #2gunfire,а сигурно и на него му е така.

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не съм имала такива проблеми, и за мен са неразбираеми, нали бебето носи щастие  Heart Eyes Пожелавам ви, момичета, леки и усмихнати бременности!   bouquet

# 25
  • Мнения: 617
До около седмия месец, нямах такива признаци, но след това плача и и се смея на глупости. Така че тези хормони направо бушуват. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 11 607
По принцип жените сме по-ревливи. То без бременност плача, пък какво остава с бременност..... Не обеснявам, а и да обесня, дали ще ме разбере  newsm78 Различно сме устроени просто мъжете и жените!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 408
При мен се появи след раждането. Горкият ми мъж, независимо, че съм му обяснавала какво се случва хормонално, му беше много мъчително да ме гледа разплакана без никакъв повод. Просто ще трябва да мине този период, обясни му да бъде търпелив и любвеобвилен и че това няма нищо общо с него и това е.

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ден не минава без да си порева,а после пък една веселост безпричинна като ме обхване,луда работа Joy Мъжът ми обикновено подхожда с усмивка към "депресивните" моменти,изчаква търпеливо да свършат и после ми казва:"Хайде,за тази седмица си изпълни нормата, следващо плакане ти се полага чак другата" WinkА пък аз всичко приемам толкова навътре и така чувствителна съм станала,че просто не мога да се позная.Иначе съм доста уравновесен и спокоен човек, но бременността определно ме промени.Надявам се скоро нещата да си дойдат отново на мястото... Laughing
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт