Амниоцентеза в Шейново!

  • 1 332
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз в момента съм в 15 седмица.А феталната морфология  кога се прави,че нещо в момента не намирам информация?

М-у 16  и 20 най - добре

# 16
  • Мнения: 565
Побързай с феталната, защото, ако не дай боже се наложи амниоцентеза - тя се прави май до 18-19 седмица.

# 17
  • Мнения: 1 883
VILIAN -нали феталната и Биохимичен скрийнинг е едно и също нещо.Аз за 3 март имам час за БС, но съм решила да си правя и амнио.Понеже Биохимичния скрийнинг не дава  100%сигурност че всичко е наред, затова мисля да го отложа и направо амнио.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз в момента съм в 15 седмица.А феталната морфология  кога се прави,че нещо в момента не намирам информация?
На мен ми каза лекаря 20/22 седмица 4е е най добре! Смятам да му се доверя!:)

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
VILIAN -нали феталната и Биохимичен скрийнинг е едно и също нещо.Аз за 3 март имам час за БС, но съм решила да си правя и амнио.Понеже Биохимичния скрийнинг не дава  100%сигурност че всичко е наред, затова мисля да го отложа и направо амнио.
Феталната и БХС са две различни процедури! Феталната се прави чрез 3 де или 2 де видеозон  и се разглеждат всички органи на бебето как се развиват,доколкото съм запозната! newsm78 А БХС -взима се венозна кръв и се изледва! Simple SmileНа мен утре ще ми правят тъй като ми казаха ,че от 16 до 18 седмица е най добре!

# 20
  • Мнения: 1 216
Моят съвет е да не бързаш с БХСто, защото срокът е наистина между 15 - 20 седмица, но ако е прекалено рано шансът показателите да са лъжливи е по-голям. (а това се случва постоянно, затова някои мами въобще не си правят) При мен така се случи. Правиха ми бХС с 15та (ненавършена) и сега трябва да я повтарям в 18та. На фетална казват, че бебе е прекрасно и му няма нищо лошо. По принцип нямам причини да се тревожа, но все пак по първите резултати се оказах на границата. Докторката, която щеше да ми прави амниото ме изпрати на повторно изследване и чак селд това ако се наложи - амнио. Стискам ти палци. И настоявай да е в майчин дом!! Д-р Карагьозова или Димитрова.

# 21
  • Мнения: 1 216

Феталната и БХС са две различни процедури! Феталната се прави чрез 3 де или 2 де видеозон  и се разглеждат всички органи на бебето как се развиват,доколкото съм запозната! newsm78 А БХС -взима се венозна кръв и се изледва! Simple Smile[/quote]
  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 5 721
Моят съвет е да не бързаш с БХСто, защото срокът е наистина между 15 - 20 седмица, но ако е прекалено рано шансът показателите да са лъжливи е по-голям. (а това се случва постоянно, затова някои мами въобще не си правят) При мен така се случи. Правиха ми бХС с 15та (ненавършена) и сега трябва да я повтарям в 18та. На фетална казват, че бебе е прекрасно и му няма нищо лошо. По принцип нямам причини да се тревожа, но все пак по първите резултати се оказах на границата. Докторката, която щеше да ми прави амниото ме изпрати на повторно изследване и чак селд това ако се наложи - амнио. Стискам ти палци. И настоявай да е в майчин дом!! Д-р Карагьозова или Димитрова.
Проблема е че то просто иска да си вземе някой лев! Това ми е пределно ясно и за това иска да ми се вземе кръв в Шейново .....там мисля не го изследват а в МД,каза ми моя позната която ходи също при него,че е дала 50 лв но дали само за самия скрининг или и за видеозона не я разбрах! newsm78 Утре ще пиша да ви кажа!

# 23
  • Мнения: 640
И скрийнинга и феталната морфология са платени. Само амниото до колкото знам е без пари (освен в Шейново), но може и да се бъркам. В Шейново колкото пъти ми се е налагало да ми взимат кръв за каквото и да било, толкова пъти съм си тръгвала с пробити вени... А само не разбрах защо са ти предложили направо амниоцинтеза, без дори да са ти пуснали биохимичен скрийнинг  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 883
И скрийнинга и феталната морфология са платени. Само амниото до колкото знам е без пари (освен в Шейново), но може и да се бъркам. В Шейново колкото пъти ми се е налагало да ми взимат кръв за каквото и да било, толкова пъти съм си тръгвала с пробити вени... А само не разбрах защо са ти предложили направо амниоцинтеза, без дори да са ти пуснали биохимичен скрийнинг  newsm78
Ами те не ми предложиха ,просто аз така реших.

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Моят съвет е да направиш фетална морфология и след това ако има проблем директно Амниоцентеза в МД при проф. Кременски

Общи условия

Активация на акаунт