Кога започнахте да слагате детето да спи в отделна стая?

  • 1 473
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
От самото си раждане е в отделна стая.

Дори в родилния дом отказвах на акушерките да ми я оставят през ноща. После направо в собствена стая.

Понякога я вземам в моето легло - ако е болна и е по-скоро за мое успокоение, в събота и неделя винаги пристига сутрин при мен в едната ръка с книжка, в другата с играчка, НО си има стая и легло и си спи там.

Още 10 деца да имам и те ще са в стаите си от първия ден. Изобщо не знам какво е да се будя по цяла нощ, да завивам, да приспивам и прочие... На ръце никога не съм люляла също.

# 16
  • Мнения: 522
Ние мислим другия месец да правим ремонт на детската(спалня)и Наси вече да спи самичък там Peace.Малко се притеснявам обаче,защото понякога плаче и по 3-4 пъти на вечер Rolling Eyes.
Интересно ми е дечицата,които от началото са били в отделна стая не се ли будят през ноща Thinking и как процедирате мами?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Интересно ми е дечицата,които от началото са били в отделна стая не се ли будят през ноща Thinking и как процедирате мами?

Моите наблюдения са, че се будят по-малко и като цяло спят по-спокойно.
Когато решихме Дари да спи сама в стая от самото си раждане смятах ако има проблем да я преместим в нашата спалня. В началото /около месец/ се будеше нощем да яде и я хранех. Но никога не съм я 'приспивала', слагах я и тя заспиваше сама и така е и до днес.
Беше с бебефон до към 2-та си годинка. Не съм скачала при всяко промрънкване. Оставах я да видя дали няма сама да се успокои. В много от случите е просто промрънкване м/у отделните фази на съня и сами се успокояват. Отидеш ли при тях или ги вземеш просто им нарушаваш съня.

От моите познат поне 5-6 семейства има чиито деца спят сами в стая от първия ден у дома и всичките са със спокоен сън, което за мен е показателно.  Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Интересно ми е дечицата,които от началото са били в отделна стая не се ли будят през ноща Thinking и как процедирате мами?

Не се буди от доста отдавна, но и когато се е будила, не е било много начесто...

Ами какво - аз винаги я чувам - и през две затворени врати, и отивам при нея, гледам да избягвам момента с вмъкването при мен.

# 19
  • Мнения: 80
Синът ми е на 9 месеца и спи в нашата спалня в неговото креватче,макар че ми е трудно с приспиването. Но мисля скоро да си го отделя в детската стая-мъжът ми не е много съгласен,но аз съм на мнение колкото по-рано,толкова по-добре. Така че , давай. Отдели си детето , за да ти е по-лесно после.  1crib

# 20
  • Мнения: 3 089
преди месец и малко - т.е. на  год. и 3 месеца. установих, че сме позакъсняли. добре че чакаме второ, та да се раздвижим по въпроса - иначе кой знае кога щяхме да го направим  Confused

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Някъде на годинка, тогава направихме ремонт и й направихме детска стая. Определено се спи по-спокойно, и до по-късно /т.е. 7 часа  Mr. Green/, преди увисваше на главите ни в 6,30 ч. Сега когато и аз ходя на работа е много по-удобно да сме в отделни стаи, не я будим рано-рано докато се приготвяме за работа.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 333
Ние мислим другия месец да правим ремонт на детската(спалня)и Наси вече да спи самичък там Peace.Малко се притеснявам обаче,защото понякога плаче и по 3-4 пъти на вечер Rolling Eyes.
Интересно ми е дечицата,които от началото са били в отделна стая не се ли будят през ноща Thinking и как процедирате мами?

Симона спи сама от първата седмица. Не се буди нощем.
Иван спеше в една стая с нас до 1г.1м. Постоянно се будеше. Откакто се изнесохме от неговата стая става по един- два пъти да пие сок. Мисля, че аз му създадох този навик, докато спяхме в една стая и се будеше постоянно.
Имаме два бебефона, но вече не ползвам за баткото.

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз знам, че детето е хубаво да спи в неговата си стая от бебе. В предишното ни жилище обаче спяхме в една стая, защото живеехме в гарсониера. СЕга като се преместихме пък е много студено и пак сме в една стая, но лятото живот и здраве ще оправим спалнята и тя ще бъде неговата стая. Трудно ще е, но няма как!

# 25
  • Мнения: 814
С дъщеря ни спяхме в една стая, докато тръгна в първи клас. Обзаведохме стаята като за ученичка, с бюро, столче и т. н. и в нея не остана място за нас с баща й. В началото вратите между  нейната и нашата стая бяха отворени, но много скоро сама предпочете да остава сама, вероятното усещането, че вече е голяма й помогна безпроблемно да се отдели от нас.
Но пък тя още от 5-годишна предпочиташе да заспива вечер сама, докато с баща й сме някъде навън, защото с нас й беше скучно. С две думи: детенце  - мечта!

# 26
  • Мнения: 2 910
Все още спи в нашата стая, но на нейното си легло. Смятам към 4-5 год. възраст да я отделя в нейна стая.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Все си мисля, че много зависи от детето, аз смятах на 6месеца най късно да го преместя в друга стая, но моя син вече е на 2г. и още се буди между 5 и 20 пъти на нощ, и на този етап местенето в друга стая е невъзможно. Ако всеки път ставам за да отида до другата стая за да му дам сок, аз ще се разсъня и той ще се разсъни докато отида ( а да не говорим това да става по 20 пъти на вечер, та ние за да не ставаме от леглото сме залепили кошарата до нашето легло, за да става по бързо напояването Twisted Evil и приспиването отново), пък и да не говорим, че ще се разстрои като разбере, че е сам. Ние само ако сме в др. стая докато той спи, като се събуди идва с рев и недоволство, че сме го оставили сам. И после иди го приспивай. Той от както се е родил трудно заспива. Та си мисля, че като порасне малко или поне да спре да се буди нощем, ще го преместя веднага. Но има деца от раждането си спят без да се будят или не им е проблем да стоят сами.

# 28
  • Мнения: 948
От както сина ми навърши 1 год го отделихме в детската стая.Адаптира се много бързо. Hug

# 29
  • Мнения: 311
оставяте ли го да плаче ако се събуди за вода  или отивате при него,на мен ми предстои да ги отделя след 1 мес.и на знам как, иначе определено ги будим като спим при тях.ококорват се около 5 00 сутринта -кошмар,надявам се като спят отделно да поспиват повече.

Общи условия

Активация на акаунт