L'emozione della vita : еssere Mamme! или Мами в Италия 44

  • 11 840
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 154
Макдирок, както и да е  Peace 

Смятам, темата за приключена. Излишно е да дълбаем повече, кой от къде и защо. В онази тема, където е пуснала Марктит не засяга аргумента с продажба на апртаменти на пенсионери живеещи в центъра. Темата я засегнах Аз  Peace  и Бисера  е пуснат от моя мозък  Peace Така че, няма смисъл да се заблуждаваме... И изобщо не държа да се чувствам обидена   Sunglasses

Момичета, хайде стига Мир  Hug 

 

# 76
  • Мнения: 5 462
Не съм се опитвала да се направя на интерсна ..това пък от къде ти хрумна Сонита .Ни в клин ни в ръкав ..

# 77
# 78
  • Мнения: 6 167
здравейте,
за пенсионерите се включвам да вметна  нещо - това са нашите родители.
аз живея в центъра, като ани и милена, има доста възрастни хора, факт е.
не съм виждала мои съседи да ровят по кофите, напротив, в 7 са чинно на фантастико с торбичките.
пунто ди риферименто им е просто Mr. Green тоест, това с ровенето по кофи не знам доколко е общовалидно.
и в темата на маркрит казах, че не си представям как майка ми си продава апартамента и хуква по хубав живот. 
освен чисто емоционален смисъл за много хора, има и друго нещо - родителите гледат да оставят нещо на децата си. българите май така разбират и родителството - децата стават фокус на живота докато си жив. гледаш да си в услуга. не живееш за собствения си г...з само и единствено. ако моите родители разсъждаваха егоистично за себе си и за добрия си живот и стандарт ние с брат ми нямаше да имаме образование, нямаше да знаем езици, родителите ни щяха да са все по почивки, с новите тоалети и тн. но са предпочели да изучат децата си.
в много трудни времена плащаха скъпи уроци и тн.
вярно е, че пенсиите са малки, но пък ние за какво сме здрави и прави деца на тези хора?
че аз ако преместя дядо си от апартамента  в която се е родил, означава да го няма след 2 месеца.
всичко, с което си свикнал е там в този квартал, в този апартамент.
много лесно  смятаме имотите и възможностите ( и донякъде е логично), но не винаги сметките излизат.  Stop

и последно, някой преди каза, че максималната пенсия е 250 лв. не е вярно това нещо.
дядо ми е професор, военен лекар с около 40-45г стаж. на върха на пенсиите е и получава в момента мисля към 450-500 лв. майка ми мисля, че получава около 200 лева.

# 79
Оле, какъв ужасен обрат настъпил е темата!

И аз не разбрах какв авръзка има с Италия цялата тая работа! Може би Макрит е искала да направи съпоставка, а вероятно е търсила начин да стане интересна  Tired

предполагам, но как можеш да съпоставиш български пенсионер с италиански - все едно да го хвърлиш на арената с разярени лъвове. милост имайте!

П.С. Маркрит не ми отговори на нито един постинг

# 80
здравейте,
за пенсионерите се включвам да вметна  нещо - това са нашите родители.
аз живея в центъра, като ани и милена, има доста възрастни хора, факт е.
не съм виждала мои съседи да ровят по кофите, напротив, в 7 са чинно на фантастико с торбичките.
пунто ди риферименто им е просто Mr. Green тоест, това с ровенето по кофи не знам доколко е общовалидно.
и в темата на маркрит казах, че не си представям как майка ми си продава апартамента и хуква по хубав живот. 
освен чисто емоционален смисъл за много хора, има и друго нещо - родителите гледат да оставят нещо на децата си. българите май така разбират и родителството - децата стават фокус на живота докато си жив. гледаш да си в услуга. не живееш за собствения си г...з само и единствено. ако моите родители разсъждаваха егоистично за себе си и за добрия си живот и стандарт ние с брат ми нямаше да имаме образование, нямаше да знаем езици, родителите ни щяха да са все по почивки, с новите тоалети и тн. но са предпочели да изучат децата си.
в много трудни времена плащаха скъпи уроци и тн.
вярно е, че пенсиите са малки, но пък ние за какво сме здрави и прави деца на тези хора?
че аз ако преместя дядо си от апартамента  в която се е родил, означава да го няма след 2 месеца.
всичко, с което си свикнал е там в този квартал, в този апартамент.
много лесно  смятаме имотите и възможностите ( и донякъде е логично), но не винаги сметките излизат.  Stop

и последно, някой преди каза, че максималната пенсия е 250 лв. не е вярно това нещо.
дядо ми е професор, военен лекар с около 40-45г стаж. на върха на пенсиите е и получава в момента мисля към 450-500 лв. майка ми мисля, че получава около 200 лева.


Лени, като цяло съм съглсана с теб. Само по тази точка не. Можеш да платиш парното и тока на баба ти, но отнетото и достоийнство с пари не можеш да го върнеш. Не искам на края на живота си да разчитам на внуците за пари са салам с обещанието, че ще им оставя апартамента.

# 81
  • Мнения: 6 167
италианският пенсионер го видях съвсем наскоро хукнал с раничка по топлите страни.
възрастни хора на възрастта на майка ми , дето в бг мислят, че едва ли не са навлеци някакви, че живеят, че се возят в транспорта или са пред тях на опашката,  тук правят шнорхелинг, ходят по барове и казина наравно с младите.  а на плажа лежат до младите италианци и са по-разголени и готини от мен. да не говорим какви хубави разговори се провеждаха между млади и стари на плажа. една възрастна госпожа ми обясняваше правилата на рулетката , даваше ми съвети за алергиите ми и тн...
и въобщееее..... какво говорим.. не са отписани тези хора, тва е.
това беше направо за мен чудо някакво - мечтая така да се отнасят и с родителите ни в българия...
оня ден един господин на 80ина години решил да се разходи по коралите (!) и някаква риба го убола. ми цялото виладжо питаше как е, може ли с нещо да му се помогне, и тн.
никой не каза ' ебаси тъпата пенсия, дето се е довлякла тук да ми диша въздуха'.

и смея да мисля, че не са само размерите на пенсиите тези, които определят отношението на младите към възрастните, просто нещо има в народопсихологията сбъркано у нас.  Sad

gioia,  за достойнството - така е, да. но ситуацията е такава, никой не иска да бъде подпомаган от децата си, но пък и не знам какъв е шанса ние да живеем като сегашния бг пенсионер. това е ужас някакъв, в който единственото, което можем да направим е това - да помагаме, да ги каним, да ги водим с нас ако щеш...
имат право и те да видят една по-хубава страна на живота си. а достойнството им сигурно ще се повиши от вниманието на децата им, не знам.

# 82
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лейди,сега пък и се заблуждаваме.  #Crazy Кой кого? Призовавам те да се върнеШ в на4алото и да про4етеШ внимателно... Сорри ама идеята не е твой патент  Wink
Моята ли4на реакция беШе предизвикана от ето това:

.....
И на мен доводите на г-н Колев ми допадат . Тъй като не може повечето български пенсионери да притежават освен собствения си апартамент, още някой друг  селски имоти или втори апартамент и т.н. др. собственост и да ми се вайкат как едвам свързват двата края .Ей това не го разбирам.Толкова много такива примери мога да дам , а предполагам и вие ..
Г- н Колев даде много добър пример ...с две думи ..
 - Този апартамент ще оставя на теб , къщата на село на брат ти примерно ....хайде сега дай 2000лв. синко за да си оправя дограмата на апартамента.
Не мога да се съглася и с многото случаи в които примерно един пенсионер трябва да живей в огромен апартамент който по никакъв начин не успява да подържа , вместо да го продаде и да си купи малък с остатъка да си живей спокойни старини ..САМО ЗАЩОТО БИЛ СИ СВИКНАЛ СЪС ЖИЛИЩЕТО.Някак си ми се струват бг пенсионерите мноогоо консервативни и закостенели в своите разбирания.После ни заливат с постоянните си оплаквания..
Един пример от живота .Пенсионерка вдовица с голям апартамент , но с мин. пенсия .С място на 20-30 км. от мястото където живее .Живее изключително трудно да не кажа мизерно , но си стои в огромния апартамент (на който едвам плаща сметките с големи икономии ) и който по тази причина е в окаяно състояние .Мястото за което споменах е също в такова окаяно  състояние , пак поради липса на средства и физически възможности да го обработва.
Примери като тези бол..Нужно ли е да държиш тази собственост , след като нямаш никакви възможности да подържаш  и старините ти  да минават в невероятни икономии ..
После се чудим как бабите от Европа  си позволява ли толкова неща.Едва ли има толкова имотни пенсионери по света колкото са нашите.Дано да ме разберете правилно ..

Нямам никакво намерение да дълбая,но не оби4ам да ми слагат в устата неЩа дето не съм казала...  Peace


Маркрит,странно,но и в пуснатата от теб тема хората неЩо не успяват да разберат основната ти мисъл.ЗаЩо ли... newsm78

# 83
  • Italia
  • Мнения: 4 492


и смея да мисля, че не са само размерите на пенсиите тези, които определят отношението на младите към възрастните, просто нещо има в народопсихологията сбъркано у нас.  Sad


Ето това исках да кажа и аз ( може би използвайки по_силен термин,дразнеЩ слуха и зрението  Mr. Green ) ,но както казва Маркрит Що ли неЩо не ме разбраха правилно....

# 84
  • Мнения: 154
Ок Макдирок, признавам си грешката, не съм разбрала, помислих си след като си написала мнението си в тази тема, имала си предвид мненията на участниците, в съответната тема.  Peace  Grinning  Laughing  Sunglasses

Извинявам се, за излишната намеса  Peace

# 85
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ок Макдирок, признавам си грешката, не съм разбрала, помислих си след като си написала мнението си в тази тема, имала си предвид мненията на участниците, в съответната тема.  Peace  Grinning  Laughing  Sunglasses

Извинявам се, за излишната намеса  Peace


Не мисля,4е намесата ти е излиШна. Ти си изказа мнението както всеки друг у4астник в дискусията. Само,4е понеже наистина не съм 4овек дето обижда безпри4инно на база разли4ия във вижданията държах да е ясно... За да няма после Сърдитко Петко без при4ина Peace

# 86
  • Мнения: 714
Ей пенсионирахте темата бе, рагацце  Thinking стига  Peace

Лени, бенторната  Hug я раздуй раздуй за почивката  Wink
Макдирокова, май не съм те виждала толкова бясна  Wink

Не каза никой по кафе днес и това си е ...  Embarassed късно е да предлагам, освен по едно винце, както каза някоя землячка ломбардийка.

# 87
  • Мнения: 3 388
Оле, какъв ужасен обрат настъпил е темата!

И аз не разбрах какв авръзка има с Италия цялата тая работа! Може би Макрит е искала да направи съпоставка, а вероятно е търсила начин да стане интересна  Tired

предполагам, но как можеш да съпоставиш български пенсионер с италиански - все едно да го хвърлиш на арената с разярени лъвове. милост имайте!

П.С. Маркрит не ми отговори на нито един постинг

Ами не можеш. Точно това е. За сравненние, свекър ми получава около 3500 еуро пенсия, на всеки 2 месеца мисля, че му ги изплащат.
Лошото е, че в бъдеще все по-рядко и в Италия май ще има такива пенсии.
Свекърва ми обаче, не получава и минимална пенсия дори, тъй като има минимален стаж.  За сравнение, векървата на моя приятелка, женена в Швейцария получава около 2000 еуро и цял живот  е била казалинга.

# 88
  • Мнения: 3 388
Аз си мислих, че Лени е започнала работа, а то за колко по-хубави работи ставало дума  Crazy

# 89
  • Мнения: 6 167
Аз си мислих, че Лени е започнала работа, а то за колко по-хубави работи ставало дума  Crazy

е то това е отделно   Wink

Общи условия

Активация на акаунт