Относно жителството

  • 2 551
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 822
Мисля,че наистина е необходимо да се направи едно териториално преразпределение в хубавата ни родина...В отделни територии да се затворят боклуците, пенсионерите, ромите,криминално проявените,бездомните кучета,виетнамците...
За да се пести откъм територия може да се направят следните комбинации:
-пенсионерите при боклука-те и без друго се хранят оттам;
-ромите при криминалните-и без друго повечето са такива;
-кучетата и виетнамците-разбира се,че мястото им е точно там;
Много е идеалистично,но вече си представям,как бързо ще просперира нашата държава...Амин!

# 46
  • Мнения: 1 629
Аз така го виждам. Всички, до второ поколение селски произход, обратно към селата. Натурата се прекратява, на псевдогражданите се дава половин или декарче родем чернозем, сечива и да я мятат. България става номер едно износител на био продукция в ЕС. Градовете си отдъхват, макар и услугите рязко да се влошат, щото кой ти е виждал трето поколение гражданин да разнася пици.

# 47
  • Мнения: 3 740
Моля ви, нека има има дни за свиждане, иначе, нали съм единствената провинциалистка в семейството, ще забравя как изглеждат мъжът и децата ми...  Praynig

# 48
  • Мнения: 13 512
Нали писах за свиждането? С опкана, обратен билет, застраховка  и фиксиран престой.

# 49
  • Мнения: 3 740
Ох, благодаря, олекна ми! Отивам на опашката пред гишетата.

# 50
  • Sf
  • Мнения: 808
Ех, а я си представете другата алтернатива - да направят специални разрешения за влизане и пребиваване в селата?

На принципа, че човек се стреми към това, което му е забранено, може би така ще успеят държавници /щото кой да ги издава иначе тези позволения/ да докаратдонякъде някаква равновесие.

Снощи даваха по новинитет един кмет на село, който давал по 1000 лв. на сватба Simple Smile Да е в селото Simple Smile

А гражданчЕтата и приходящите такива достатъчно се морят и опитват да оцеляват било то в София, Варна, Пловдив, Бургас и др. За да им се налагат допълнителни ограничения Simple Smile

Това, което Кифлата рече за центъра и ограничаването на автомобили, е добра идея.

Пък като ходят хората на море, си плащат Simple Smile И морският гпрад се развива Simple Smile Не говоря за бабетата хазяйки, а за микроикономиката /ако може така да се нарече/ на града - осигуряване на работни места, дори от вътрешността Wink на страната ходят да работят на морето, строят се нови хотели и почивни центрове, пък за за пришествието на чужденците да не започваме Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 533
Моля ви, нека има има дни за свиждане, иначе, нали съм единствената провинциалистка в семейството, ще забравя как изглеждат мъжът и децата ми...  Praynig

Заради жителството се омъжи нали? Признай си!

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ииии, нИдей ти така, дьеее!
Ще започнат да си прииждат разни всякакви и тук ще се пренаселим. Половин'та рода е у Софето и Варна, къде да ги слагам? Crossing Arms

# 53
  • Sf
  • Мнения: 808
Като им издадат такива разрешения, щом толкова искат да си дойдат на село, значи са го обмислили - може би имат наследствена къща или са заделили да си купят такава - на село солидните къщи с дворче са по-евтини от Горублянските панелки...

Иначе в разрешителното за жителство на село трябва изрично да има клауза: Да се оправят самостоятелно и да вложат енергията си от градската джунгла в усилия да се пресъздадат и на село, без да натоварват роднините си Simple Smile Simple Smile

Лил, така добре ли е Wink

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А, бива долу-горе. И да добавя - да имат право да гласуват за кмет, само ако последните 3 месеца са живели постоянно в града(селото). Ам' тъй де, с изселници ли да се оправяме пък сега?

# 55
  • Sf
  • Мнения: 808
 Joy  Joy

То гласуването лесно, ама и да не се кандидатират за управленски позиции в общината на съответното село, ако не са живяли постоянно в последните 5 години Simple Smile

Още малко и можем наистина да я създадем таз структура с нещата, които писахме досега  Laughing

# 56
  • Мнения: 293
Продавааам!

А. Момент. Хъх, не съм чистокръвна софиянка, их, бе, мамооооу!

Гледам обаче, че авторката си е башка сериозна.  Crazy

# 57
  • Мнения: 3 447
Подозирам, че искаш да правим размяна  Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 503
Аз прелагам радикално решение. Правим Варна столица и София си решава проблема с боклука и пришълците от село.

# 59
  • Мнения: 13 512
Аз прелагам радикално решение. Правим Варна столица и София си решава проблема с боклука и пришълците от село.
А,не! варна си е пристанище на Шумен и столица не може да стане! Да направят Шумен столица и пришълците във варна също да хукнат натам.

Общи условия

Активация на акаунт