как да постъпя ?

  • 2 784
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Според мен не е редно бабата да се съблича пред детето.Малко смешничко ми стана. Laughing Мисля,че не трябва да избягваш посештенията при бабата,а да поговориш с нея и подробно да й кажеш причините по които не желаеш тя да къпе момченцето ти. Peace

# 16
  • Мнения: 245
да определено со поговори съвсем открито с нея Naughty и нека разбере че също че
синът ти е голям за да се къпи с баба си.
Макар че жената може да реагира , но преди всичко гледай да се погрижеш за детето си.
И наистина повечето статиски показват че блудствата с деца са в домашни среди,наиста вземи под внимание проблема и говори с нея. Peace
Дано мине леко разовора ви и нямате проблеми Hug

# 17
  • Мнения: 17 546
Уф!   Rolling Eyes Гадно ми звучи! Каквато съм дива... кой знае аз какво щях да направя и наговоря... Ами не е редно според мен! Не и позволявай! Всички по-особени случки в детството се запечатват подсъзнателно и после оказват влияние в живота на порасналите хора! Прозвуча доста стряскащо май, но просто не отлагай разговора с мъж ти основно! Да си поговори с "любвеобилната" баба и да  не се повтаря, майка му е - всичко може да и каже!

# 18
  • Мнения: 1 640
Аз пък не мисля, че търсиш под вола теле и че случката е толкова невинна  Crossing Arms


Изобщо не ми се види редно баба да се навира под душа с 8-годишно момче, старателно да го подмива, че и сутиена да си сваля... Особено пък последното!  Naughty


Мисля, че разговорът ще е по-полезен от разреждане на посещенията, защото ти дори и веднъж годишно да го оставяш при нея, има вероятност процедурата да се повтори. Кажи и в прав текст, че детето се къпе само и няма нужда от асистент. Невинно добави, че синът ти е толкова щастлив от времето, което прекарва с нея, че после ти преразказва най-подробно всяка една секунда  Crazy
   Да,да,и аз смятам,че тази невинна баба не е чак толкова невинна.Я да се поспре това свеки! Naughty
 Как така ще пипа детето ти по интимните части,че и по сутиен ще се съблича,а пък после и гола/надявам се само до кръста /
Не искам да си представям картинката! Confused Confused ConfusedДа влезе за малко в банята,да му сапуниса само гърба и да си излезе-ОБЛЕЧЕНА---това да,може!!!Другото-не!!!
  Когато бяхме на почивка с леля ми и нейното 7 годишно внуче, попаднах на сходна ситуация.Леля ми влезе гола да къпе детето,а аз се чудех как тактично да й обясня,че ми се вижда нередно.Тогава аз още нямах свои деца и никога не беше ми се налагало да мисля над този въпрос/редно ли е или нередно/.И въпреки липсата на личен опит като родител,отсъдих за себе си,че е нередно!
  Между другото, само преди десетина дни в подфорум "Дом и сем-во" се вихреше епична тема с подобен проблем.Темата бе започната от потребителка-гостенка  с името Възмутена.Големи дебати,спорове и конфронтации имаше там.Чак ми става смешно,като си спомня за тази тема.

# 19
  • Мнения: 17 546
  Между другото, само преди десетина дни в подфорум "Дом и сем-во" се вихреше епична тема с подобен проблем.Темата бе започната от потребителка-гостенка  с името Възмутена.Големи дебати,спорове и конфронтации имаше там.Чак ми става смешно,като си спомня за тази тема.
Ами , да ти кажа - не е смешно, хич даже! Rage

# 20
  • Мнения: 1 877
Червенорозке,много си мнителна...и така трябва!Все пак е голям и може да се къпе сам,въпреки че имам роднини,които бабата води внучето си на 7г. на баня заедно с нея в женската баня..не знам дали тя го къпе,но дори самият факт,че детето ходи в женска баня ,ме смущава...

# 21
Благодаря  на всички които ми отговориха за съветите и за предупрежденията. Hug
Искам да уточня,че с моя син приказвахме доста нашироко по тази случка-обясних му за някои различия м/у половете и за подрастването(Бащата е в чужбина на работа и няма как да помогне в ситуацията).Той като че ли ме разбра,но времето ще покаже.
 Странното поне за мен,че не беше никак притеснен от случката,а му било по скоро "кефско"както той каза- когато баба му е мила пишлето му  Thinking
 Поговорих пак със свкървата и тя ми каза да не се тревожа- по добре детето да разбере за тези неща отблизките отколкото от улицата.Е поне за къпането се разбрахме-сам и ако поиска помощ тогава да влиза при него.
 Това е за сега положението.Ако някой друг/а/ мисли нещо нека да каже.Радвам се ,че има толкова отзивчиви жени тук Simple Smile.

# 22
....Въпреки неговите протести...

За теб - не знам, но за мен - предупреждение към бабата, че дори на 8 години синът ми е човек и неговото мнение трябва да се уважава, и ако това неуважение продължи ще получи съответния отговор. И ако не е жизненоважно не разрешавам подобно незачитане, особено от роднини.


Виж, в къщи за домашните от училище е друга работата....

# 23
  • Мнения: 117
Странното поне за мен,че не беше никак притеснен от случката,а му било по скоро "кефско"както той каза- когато баба му е мила пишлето му  Thinking
 Поговорих пак със свкървата и тя ми каза да не се тревожа- по добре детето да разбере за тези неща отблизките отколкото от улицата.


Според мен е нормално сина ти да не е притеснен, че даже да му е харесало, няма нищо странно в това.
Но поведението на баба му определено не ми се вижда много нормално. Сина ти не е малък че да го къпе тя и при това гола и да му мие пишката. А по въпроса откъде трябва да разбере тези неща - немисля че баба му е най-подходящия човек да му ги показва. И още нещо - едно е да ги обясниш, съвсем друго да ги показваш. Аз определено бих споделила със съпруга си, за да чуя и неговото мнение по въпроса.

# 24
  • Мнения: 4 451
Аз, да ви кажа честно, се възмутих от поведението на бабата. Какво ти, направо се втрещих. Как така ще си сваля сутиена?! И аз бих избухнала. Може да съм малко крайна, но мен би ме било страх да си оставям детето на свекърва ми след тази случка.

# 25
  • Мнения: 1 640
  Между другото, само преди десетина дни в подфорум "Дом и сем-во" се вихреше епична тема с подобен проблем.Темата бе започната от потребителка-гостенка  с името Възмутена.Големи дебати,спорове и конфронтации имаше там.Чак ми става смешно,като си спомня за тази тема.
Ами , да ти кажа - не е смешно, хич даже! Rage
  Кристал,наистина ситуацията не буди смях,но сблъсъците на противоположни мнения  в темата и развихрянето на страстите сякаш излязоха от рамките на самата тема,та точно този факт ме развесели-ожесточената полемика за нещо толкова ясно-детето на 7 или 8 години вече не е малко![/color]

# 26
  • Мнения: 858
 е това е голяма простотия и не мисля че е безобидно!аз имам дъщеря на 7 и половина и не мога да си представя свекър ми да и мие дупето!а тази пък чак се съблякла!ама тя луда ли е?!та това е вече голямо момче!може и да съм крайна но аз не бих си оставяла детето там! #Crazy

# 27
  • Мнения: 2 891
Разговорът е наложителен, а ти ще прецениш как да го проведеш. Според мен трябва момчето да се къпе само!

# 28
  • Мнения: 1 006

...аз не бих си оставяла детето там! #Crazy


Аз също. Особено и след коментара на бабата. И да нямаше такъв, отново бих била на такова мнение. Ако тя държи да вижда детето - само в мое присъствие и без преспиване. Даже и без обяснения.

# 29
  • София
  • Мнения: 900
redrose,
замислих се сериозно  newsm78

Първо ми изникна в съзнанието въпроса,
а ако това го беше направила майка ти
как щеше да реагираш?!  newsm78

Абстрахираме се "мами или свекита"
Това, че аз не мога да допусна блудска умисъл - не означава че няма
 или пък обратното - че има.
Повече го приемам като нездравословна загриженост.
Поздравявам те, че си разговаряла с нея!
Аз бих използвала довода,
ами на детето му е било приятно,
мила ми свеки, ами ако ти каже
"бабо хайде пак да ми направиш онова приятното" - ти ще го направиш ли?!
 и тогава наблюдавай реакцията.
Категорично ще разбереш за какво точно става дума!!!
Ако е невинна история - тя ще се смути и притесни,
а ако е това, за което повечето подозират
тогава ще го омаловажи и ще се смее нервно
едва тогава - детето ТАМ НЕ!!!

Естествено, давам примерни реакции на провокация.
Аз бих провокирала така  Peace

Успех миличка  Hug

Общи условия

Активация на акаунт