Защо е толкова трудно?

  • 1 599
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На мен пък ми е трудно пък да откажа и себе си, и бебо от кърменето. И дъщеря ми съм кърмила половин година, въпреки че тогава бях на 18год и никой нищо не ми е казвал как да правя...
Пожелавам на мамите с трудно кърмене да постигнат по-скоро хармония и да се наслаждават както аз на "цицането"  Hug

# 16
  • Мнения: 390

Пожелавам на мамите с трудно кърмене да постигнат по-скоро хармония и да се наслаждават както аз на "цицането"  Hug
И аз желая същото на всички бъдещи мами Peace
Преминах през запушени канали-тоест още минавам,а мисля че се вижда на колко сме месеца вече...всяка седмица със температура и камък гърди...минах през болезнени зърна и болки до небесата,цедя през 3 часа и стерилизирам по 2или 3 шишета +помпа на Авент по цял ден...а сега ново 20-не ми слиза кърмата вечер особено и тогава(значи всяка вечер почти) съм на инжекции окситоцин(значи насинен задник бонус)-и от всичко това вече се отказвам от темата кърмене(опс-при мен е цедене).

# 17
  • Мнения: 203
Не съм имала проблеми с кърменето, може би съм била късметлийка ... Бях прочела доста неща, даже си бях записала, как точно става. Имах късмет, че на бебето адски му се сучеше, че и до ден днешен, дадоха ми го 10 минути след като се роди и така захапа и засмука, сякаш цял живот това е правил  Mr. Green, защото има мързеливи бебета, на които хич не им се отдава сукането и сякаш не знаят как се прави това. Не съм се масажирала, не съм се мазала с кремове, не съм цедила след кърмене, не съм имала разранени зърна, запушени канали, нищо, никой не ми е показвал ка се кърми, просто ми потръгна  Grinning. И може би най-важното, аз изобщо не се бях настроила да кърмя, просто си казах, че ще опитам, ако стане добре, ако не, има АМ, въпреки, че хабер си нямах и все още си нямам ка протича храненето с АМ, как се приготвя, какви млека, как се дават и т.н.
Пожелам такъв късмет на всеки, който иска да кърми!

# 18
  • Мнения: 9
Аз съм от щастливките,които не са имали и един ден проблеми с кърменето,вси4ко  наистина дойде от само себе си,сама си отгледах дъщери4ката,няма баби при нас,само в болницата сестрите ми показаха как да я сложа на гърдата, и сега ,ве4е след 17 мес. малко по малко се опитвам и да намаля кърменията.Възхищавам се на майки ,минали през това,за което пишете,но си мисля,4е си струва всеки един миг.

# 19
  • Мнения: 750
Кърмете и не се отказвайте! После ние ще показваме на дъщерите си кърменето и ще ги подкрепяме. Ще научим момчетата, че жената до тях, която е родила детето им, има нужда от кураж и подкрепа.
А като отбиете или бече се отбие ще ви е мъчно. Ето, Поля се отби на 26. 01., кърмих я година, а колко бързо мина. Наслаждавайте се на тзи миове! После кърменето за това бебче никога няма да се върне.

# 20
  • Мнения: 867
И моето дете засука от началото и оттогава почти никакви проблеми не съм имала. Но по темата:
Съгласна съм че повечето проблеми се усложняват от това че сме прекъснали връзката между поколенията. И точно родителите ни са това звено, защото баба е била от кърмещите.
Другото което си мисля е че всяко начало е трудно. И Файти, всички сме различни. Едни с лекота преодоляват даден проблем, при други се задълбочава. Бебетата са също различни, всяко с характер - едно спокойно, друго - не.
Нещо което зависи от теб и можеш да направиш е да я караш по-спокойно и всичко ще си дойде на мястото. Според мен има значение дали майката се чувства уверена и е в хармония със себе си и това се залага още от бременността. Аз съм от този тип, вярвала съм и вярвам че с повечето неща ще се справя в живота и обикновено така става. Това са си лично мои разсъждения, но все пак има логика да сме малко по-позитивни да не се спичаме за глупости.

# 21
  • Мнения: 795
Първите 2 месеца и аз се чувствах така, както го описваш..... Познато ми е, неведнъж ми е идвало да приготвя биберон с АМ и да сложа край на мъчението - но нещата се оправиха от самосебе си, даже не си спомням кога точно! Сега на няколко пъти ми се наложи хранене с АМ и ми се стори такава хамалогия... ooooh! ooooh!
А що се отнася до бабите ни на полето, неведнъж са ми разказвали как са давали на бебетата вино "та да са кротки" !!! Shocked И това съвсем сериозно! Явно само това ги е спасявало!

# 22
мила няма страшно така е само в началото-ти си уморена бебчето съвсем малко и хаотично-ако не са запушени канали ще са колики-скоро мн скоро нещата ще се оправят-първите 3 месеца това беше най-трудното нещо което съм правила-важното е да не ти пука-пий вода давай му като иска и си мисли за други работи не задълбавай-яж си нормално пази си енергията-4е после в един момент като го преоткриеш няма да ти се иска да свършва-дерзай и успех

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
за успокоение на тези, които се надяват да кърмят ще кажа, че при мен нещата си протичат напълно естествено и без проблеми. засука два часа след раждането (тогава ми го донесоха), не съм го будила никога, въпреки че в началото доста си поспиваше; не съм се цедяла и не съм имала разранени зърна или запушени каналчета. изчетох библиотеката и просто знаех, че това е най-естественото нещо и няма как да не се получи.
съгласна съм обаче с viv4o, че ни липсва обкръжението и подкрепата на други кърмещи майчета около нас.

И аз така Simple Smile Единствената разлика е, че ми го донесоха 3 часа след раждането и малко ми се разраниха зърната, но се оправиха бързо!

# 24
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
оригване(моят напоследък като суче 5 минути се оригва като че е изпил литър кола) и

Fighty, какво само имаш против оригването? Laughing Mr. Green Wink И моят се оригва така, ама аз му се кефя, защото колкото повече и дебели оригни, толкова по-малко колики Laughing

А сега на проблемата, те мамите преди мен са казали всичко. Ами трудно е, може би причината наистина е най-вече в прекъснатата връзка, незнам..... това, че ние майките сме различни и бебетата са различни също е от значение определено. На мен дъщеря ми също ми помогна много, иначе аз толкова грешки направих в началото от незнание, че само инатът ми и нейната помощ ни помогнаха да стигнем до тук, че тя все още е кърмена. Сега пък с второто нямам абсолютно никакъв проблем относно кърмене и коликите са ни доста малко, ама аз почти не му давам да реве, бутам цицата и това е, ако ще по 3 часа да ми виси на гърдите и ми е супер спокойно. А дъщеря ми на времето ми висеше на ръцете по 3 часа ревяща.....  Но наистина всичко отминава и идва хубавото и приятното и аз си мисля, че сме много близо до него вече, само не трябва да се отказваме Laughing

# 25
  • Мнения: 1 735
Защото кърменето отдавна се е превърнало в неестествено  Simple Smile
ПРез целия си живот до сега колко кърмещи жени си виждала? Аз само 2 - една съседка, когато бях малка и сестра ми 2 години преди да родя. От къде тогава да знам как протича едно кърмене, какво е естественото поведение на кърмачето? Няма наблизо опитна кърмачка, която да ми покаже някои тънкости, защото на времето точно така се е предавало от поколение на поколение тези знания, също както и умението да стъкмиш огън, да сготвиш от нищо нещо, да тъчеш, да плетеш, да шишеш, да обработваш кожи, да отглеждаш животни и зелнчуци. Всичко това са знания и умения, които се предават и научават чрез подражание. В наши дни за съжаление уменията и знанията за кърменето са прекъснати. Някои майки имат късмет да попаднат на правилно инфо, други - на необходимата подкрепа.
Също така майката е била неотлъчно до детето си 40 дни (от там и мита за не излизането на бебето 40 дни), но е имало кой да гледа другите деца и да помага в домакинстването, защото са живеели няколко поколения заедно. Тези първи дни са най-трудните и изморителни. През това време се случват няколко скока в растежа, т.е. бебето иска да суче почти постоянно; установява се лактацията, т.е. тези дни са много важни за оцеляването на детето. Съмнявам се през тези дни майката непрекъснато да е била в леглото. Сигурно е продължавала да върши някаква част от домакинската работа, а бебето в цедилката и да суче колкото иска. За това се е получавало и толкова естествено
  Mr. Green

След този постинг ти ставам абсолютен фен!!!  Heart Eyes   bouquet

Само мога да добавя, че ако след някоя друга година започнем да се храним през специални тръбички, за да можем да работим на компютри или да ходим на работа без да прекъсваме за ядене, рано или късно ще се появят едни "странни" хора, които ще започнат да агитират хората да сядат на маси и да се хранят през устата,"губейки" супер много ценно време.
Тогава може би ще има такива на които това ще им се отдава по-лесно отколкото на други. Първите ще се научат лесно да се хранят през устата с лъжица.
Но ще има и такива, които няма да могат да преглъщат,т.к. естественото захранване при тях ще е съпроводено с много повръщане и проблеми.
Но определено ще си струва усилията след време, просто защото така сме създадени, устроени и измислени.
И каквито и простотии да правим не можем да избягаме от Природата си, а и не бива. Доказано е , че това не води до нищо добро.

Съжалявам за психо-фантастичното отклонение,но така го почувствах.  Grinning

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 22:40 от infinity

# 26
  • Мнения: 133
Аз съм съгласна с мнението че в БГ нямате необходимата информация и подкрепа...Изпадам в шок като чета какви съвети се дават от лекарите! Аз кърмя 2ро дете, от години живея в САЩ и ползвам изключително и само тяхната здравна система. Там кърменето направо се е превърнало в мания, като промиване на мозъци- веднага като разберат че си бременна започват да те зариват с брошури и книги за това колко е важно и полезно. Стискай зъби, ще свикнеш, не е трудно, просто в началото е малко болезнено (особено ако не си започнала правилно, което е напълно възможно ако не е имало сестра в болницата да наблюдава и да ти покаже..). В никакъв случай не се цеди, просто не мога да повярвам че това са ти го казали в болницата! Гледай да кърмиш често за да ти се регулира добре кърмата, ако издържиш още 2 седмици, ще видиш че ще стане много по лесно...Не забравяй, това е най доброто нещо за детето ти, не се оставяй разни баби и съседки дето нищо не разбират да ти казват че нямяш достатъчно кърма, или че "кърмата била бедна" (това чух от майка ми...), или че трябва да дохранваш със формула...А, и от собствени наблюдения- имам приятелки с кърмени деца и други с формула, е- кърмените почти никога не са болни, докато на другите все им течат носовете, астми, алергии, какво ли не! В този свят изпълнен с какви ли не добавки и отрови е добре поне за кратко време да се помъчим да дадем на децата си нещо което със сигурност е 100% натурално Simple Smile

# 27
  • Мнения: 888
Наистина е трудно понякога, но си струва Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 3 205
Ами... За мен не беше и не е трудно. При мен нещата се стекоха така, както и при Chloe - с тази разлика, че ми дадоха човечкин на другия ден след раждането. Но той засука като че ли само това е тренирал 9 месеца  Mr. Green Крема за зърна го подарих, помпата за кърма прашасва и досега някъде по шкафовете. Просто бебетата са различни, ние също сме различни.

# 29
  • Мнения: 390
Ами... За мен не беше и не е трудно. При мен нещата се стекоха така, както и при Chloe - с тази разлика, че ми дадоха човечкин на другия ден след раждането. Но той засука като че ли само това е тренирал 9 месеца  Mr. Green Крема за зърна го подарих, помпата за кърма прашасва и досега някъде по шкафовете. Просто бебетата са различни, ние също сме различни.


Завиждам жестоко  newsm45.И наистина си права-различни хора-различни бебета.Сега ме е страх от 2-ро бебе как ще е . WearyНай-вероятно така: Misc Baby Bottle

Общи условия

Активация на акаунт