American Beauties - 6

  • 13 540
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 650
Къде са рецептите на Таннита?

# 241
  • usa
  • Мнения: 2 113
попрегледах последните страници-две на темата и у мен някак си спонтанно се зароди мисълта, че танита готви смущаващо добре Simple Smile...

# 242
  • Мнения: 1 116
попрегледах последните страници-две на темата и у мен някак си спонтанно се зароди мисълта, че танита готви смущаващо добре Simple Smile...
А да се зароди спонтанно мисълта да ни дойдете пак на гости, щото така готвя май само за гости Simple Smile?

Lana2004 в подписа ми има линк към рецептите.

# 243
  • usa
  • Мнения: 2 113
попрегледах последните страници-две на темата и у мен някак си спонтанно се зароди мисълта, че танита готви смущаващо добре Simple Smile...
А да се зароди спонтанно мисълта да ни дойдете пак на гости, щото така готвя май само за гости Simple Smile?

Lana2004 в подписа ми има линк към рецептите.

ами зароди се и тази мисъл, но ме досрамя да си я кажа  Flutter.
всъщност на 27 имаме път към ваше село, но ще го ползваме само като летище и няма как да се възползваме от смущаващо доброто ти готвене  Confused

# 244
  • Мнения: 1 116
От тук ли ще летите, ако искаш мога да дойда там да се видим и да ви дам забравената вещ, тъкмо вчера я гледах и си виках че докато се видим пак, може вече да ви е умаляла Simple Smile

# 245
  • Мнения: 486
Налагало ли ви се е да спонсорирате роднина или да подписвате Affidavit of Support? Вчера ми попадна тази статия:

http://www.courant.com/news/local/hc-sponsors0301.artmar01,0,5384469.story,

от която ми се изправиха косите!

# 246
  • Мнения: 650
Опитах се да го намеря, но не можах, но ще го открия LaughingМайка ми е със зелена карта и когато и подавах документите трябваше и Афидейвит. И има изключение-когато е животоспасяващо не си отговорен. Иначе в тази статия не е ясно дали е било само лечение или животоспасяващо....Иначе ако ходиш за каквото и било друго кихаме , кашляме, рецепта за нещо, зъби си плащаш...Дано не е променено, че тогава наистина ти настръхват косите Shocked Аз сега търся за другата година лекар за майка да я квалифицира че има старческо доста силно забравяне-че искам да стане гражданка-ако някои е минавал по този път моля нека ми пише  bouquet Чудех се дали ако намеря някаде където правят study към някоя болница и е без пари-да мине като история и после да я заведа на лекар и тои само да сложи диагноза ли...

# 247
  • Мнения: 486
Доколкото разбирам явно няма значение какво точно е лечението. По-надолу в статията се дава пример с lung transplant, който аз биx го причислила към животоспасяващите newsm78

Прегледах отново текста на Affidavit of Support, там пише: "I understand this affidavit will be binding upon me for a period of three (3) years after entry of the person(s) named in item (3) and that the information and documentation provided by me may be made available to the Secretary of Health and HumanServices and the Secretary of Agriculture, who may make it available to a public assistance agency."  От друга страна като чета статията (още не съм намерила текста на 1996 Welfare Reform) излиза, че това задължение е едва ли не завинаги. newsm78

# 248
  • Мнения: 3 491
Този проблем не засяга ли само Кънектикът? Така поне чета в статията, която също е от местен щатски вестник:

Connecticut is the only state in the nation pursuing sponsors for payment of immigrants' benefits covered under Medicaid and the State-Administered General Assistance program.

# 249
  • Мнения: 650
аз ли нещо не чета но на самата форма маи пишеше и говорят за 5 години период на чакане или 40 кредита, но зависи, май е завинаги ако не стане гражданин newsm78

# 250
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
От това, което четох по въпроса навремето коментарите бяха, че късата форма (гаранцията е за 3 години) е много трудно да бъде използвана срещу спонсора. Дългата форма (май беше за 5-7 години), понеже се заверява пред нотариус и  поради ред други причини е по-задължаваща. Пишеше, че поне до тогава (2001 година), няма прецедент на съдене на спонсор при позлване на медицинска помощ от спонсориран (дори въз основа на дългата форма!!!).

Дано това с Кънектикът не се разшири, че тогава май единственият ни шанс ще е да напуснем Америка!  ooooh!

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 17:40 от Шоколадкина

# 251
  • Мнения: 2 255
Аз ли нещо не разбирам добре....и защо пък,чак да напускате Америка...признавам си,че не дочетох статията.Такава форма се изпраща само на много близък човек,нали така?В посочения случай,майката е набедила собствената си дъщеря.Поправте ме ,ако не схващам,но аз не виждам,от кое се паникьосвате толкова?

# 252
  • Мнения: 3 491
Проблемът според мене е в дъщерята, която е решила автоматично, че сметките ще се покриват от Медикейд, и не е проучила добре положението. Доколкото разбирам от статията при бегъл прочит, в Кънектикът тези сметки не се покриват, но в много други щати се покриват, и това са неща, които са били решени през 1996г. Майката е имигрирала преди 7 години, това определено е по-късно от 1996г., и дъщерята е имала възможност да се информира. Не знам някой за каквото и да било тук да оневинява недостатъчната информираност, колкото и трудоемко да се оказва това на моменти. Законово щатът е в правото си да иска парите.

# 253
  • Мнения: 650
page 5 I 864
This provision does not apply to public benefits specified in section 403(c) of the Welfare Reform Act such as, but notlimited to, emergency Medicaid, short-term, non-cash emergency relief; services provided under the National SchoolLunch and Child Nutrition Acts; immunizations and testing and treatment for communicable diseases; and means-testedprograms under the Elementary and Secondary Education Act.
После това става по объркано

    Congress created specific exemptions to the verification
requirements. Therefore, in addition to the programs identified above,
some HHS programs have eligibility requirements in statute but are
otherwise specifically exempted under the provisions of section 401(b).
    Section 401(b)(1)(C), exempts ``public health assistance...for
immunizations with respect to immunizable diseases and for testing and
treatment of symptoms of communicable diseases whether or not such
symptoms are caused by a communicable disease.'' This exemption,
designed to protect public health, excludes some HHS programs from the
definition of ``Federal public benefits.''
    Services or assistance specified by the Attorney General that (i)
deliver in-kind services at the community level; (ii) do not condition
the provision of assistance, the amount of assistance provided, or the
cost of assistance provided on the individual recipient's income or
resources; and (iii) are necessary for the protection of life or safety
are also exempted. The Attorney General published general guidance on
August 30th, 1996 regarding which types of services and benefits meet
these criteria at 61 FR 45985. We have reviewed our programs and have
determined that a number of programs meet this criteria.
    Section 432(d) of PRWORA (added by Section 508 of IIRIRA) exempts
all providers that are nonprofit charitable organizations from these
verification rules, even if they provide services or benefits funded by
the HHS programs identified in this notice. Refer to the Department of
Justice's Interim Guidance for more information on the applicability of
these exemptions.

и аз вече не знам какво да мисля newsm78
 ето и това " Any other programs, services, or assistance necessary for the
protection of life or safety"
http://www.legalmomentum.org/IWPpubs/PubBank_Access/GovernmentRe … GeneralsOrder.pdf
та според мен зависи от щата май и също как се подходи, ама ако някои знае нещо по сигурно-нека сподели
а относно случая с индийката тези 20К ми се струват малко за emergency ....

# 254
  • Мнения: 2 563
Само ви чета понякога, не се меся, но сега ще кажа каквото знам.

Скоро се разправях със зелените карти. Спонсорът се съгласява да издържа имигранта в нужда (някъде в сайта на Стейт Депт четох, че направо имигрантът може да те съди, че не го издържаш). Другото е, че могат да те накарат да платиш, ако имигрантът е ползвал food stamps или и means-tested public benefits (Medicaid, Supplemental Security Income (SSI), Temporary Assistance for Needy Families (TANF), and the State Child Health Insurance Program (CHIP) както и други, щатски програми). Emergency Medicaid не е такава програма. Затова статията е малко объркваща, журналистът не се е справил добре.

Това задължение важи докато имигрантът стане гражданин или отработи 40 четвъртини, което е около 10 години. Няма значение в кой щат сте, това е федерален акт и различните щати могат да се възползват (като Кънектикът) или не от него.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 14:23 от ydomusch

Общи условия

Активация на акаунт