American Beauties - 6

  • 13 536
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 491
А я да ви питам: ползвал ли е някой от вас услугите на психотерапевт? В смисъл, не защото имаш някакъв кой знае какъв душевен проблем, но да речем,  понякога не ти е съвсем комфортно и имаш нужда някой да ти помогне да си пооправиш приоритетите, или да си поизбиеш някой комплекс или ненужни угризения. Доколкото знам, застрахователните компании покриват тази услуга, и от нашия местен форум знам, че хората като си сменят местоживеенето, си търсят психотерапевт така, както се търси педиатър, личен лекар, зъболекар или църква.
Ходи ли някой редовно на психотерапевт, да сподели опит? Аз от една страна съм скептично настроена, след като четох автобиографията на Изабел Аленде. Ами госпожата е разказвала на терапевта разни измислици, и му е следила реакциите: щом той се връзва, значи и читателите няма да устоят. От друга страна пък точно той в един тежък за семейството момент е помогнал на нея и мъжа й.
Има ли някой опит в това отношение?

# 256
  • Мнения: 2 563
А я да ви питам: ползвал ли е някой от вас услугите на психотерапевт? В смисъл, не защото имаш някакъв кой знае какъв душевен проблем, но да речем,  понякога не ти е съвсем комфортно и имаш нужда някой да ти помогне да си пооправиш приоритетите, или да си поизбиеш някой комплекс или ненужни угризения. Доколкото знам, застрахователните компании покриват тази услуга, и от нашия местен форум знам, че хората като си сменят местоживеенето, си търсят психотерапевт така, както се търси педиатър, личен лекар, зъболекар или църква.
Ходи ли някой редовно на психотерапевт, да сподели опит? Аз от една страна съм скептично настроена, след като четох автобиографията на Изабел Аленде. Ами госпожата е разказвала на терапевта разни измислици, и му е следила реакциите: щом той се връзва, значи и читателите няма да устоят. От друга страна пък точно той в един тежък за семейството момент е помогнал на нея и мъжа й.
Има ли някой опит в това отношение?


Аз за таквоз започнах да уча, но после смених плановете. Ходила съмна терапевт в колежа. След като ме нападна един състудент, ме задължиха да ида дори и да не бях травмирана. Говорихме за други неща и беше чудесно. За мен беше шанс да говоря и да подредя много неща и по този начин да ги оставя зад себе си. И сега бих ходила, но не ми се занимава със застрахователите...

Смятам, че терапията е полезна и също толкова ефективна, колкото и хаповете. Но трябва повечко време отколкото плащат застрахователите. Имайте предвид, че има различни школи и течения. Някои вярват, че с говорене всичко минава, други смятат, че трябва да те изправят до стената и т.н.

# 257
  • У дома
  • Мнения: 1 741
А я да ви питам: ползвал ли е някой от вас услугите на психотерапевт?

Аз ходих преди време като ми се събра много стрес покрай ученето и новороденото бебе, а помощ от никъде не се виждаше. Понеже минава през застраховката, реших да си изплача на някой мъката и ми се отрази добре. Но на втория, третия път жената взе да ми иска съвети как да си гледа детето и аз реших, че сме си сменили ролите и няма смисъл да плащам повече.
Ако имаш нужда да споделиш, да поразсъждаваш на глас пред някой, който няма да е субективен, има смисъл да се отиде. Сякаш говориш с приятел, който не е judgemental.

# 258
  • Мнения: 4 629
Някой знае ли как се казват тоалетни трици на английски и от какъв тип магазини се купуват в САЩ?

# 259
  • Мнения: 1 610
Привет американки!
Извинявайте, че се намесвам в темичката брутално и ви отклонявам от вашето ежедневие .
Ние, немските мами,известни със знаменитото си чувство за хумор, провеждаме една кампания!
Една наша любима съфорумка се е кандидатирала за Мис Клюкарник! Молим за вашия глас!

Прилагам снимка на нашата фаворитка


Моля, гласувайте за Тризначката!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174011.0
Е, кажете сега, не си ли струва да гласуваш? Три цици са това , не е шега!

Благодарим ви за подкрепата!  Laughing
Три пъти "ура" за немско-американската дружба! Mr. Green

# 260
  • Мнения: 3 367
блажка,обинков.застраховки поемат до 8 визити на година с психолог(ПхД) или мастерс по соц,работа;
аз съм много пристрастна защото съм в ролята на терапевта ; лекувам голям диапазон от хора-такива които не са изобщо зле или болни,имат малко нужда от структура и посока, до сериозни психиатри1ни диагнози;много се надявам 1е им помагам наистина..
аз самата се срещам със старши терапевт като 1аст от обу1ението ми,и не само..намирам го за много полезно за редовния душевен тоален на 1овека,полу1авам добри идеи и насоки,понякога другата гледна то1ка помага и де-катастрофира проблема..
питай още ако те интересува, с 2 думи-намирам ходенето при подобен специалист то1но толкова нужно колкото редовния клининг на зъбите..

# 261
  • Мнения: 3 491
питай още ако те интересува, с 2 думи-намирам ходенето при подобен специалист то1но толкова нужно колкото редовния клининг на зъбите..
А как е решен въпросът с конфиденциалността? Прави ли се някакъв запис на посещението например, и имаш ли правото да поискаш той да бъде унищожен? В случая се намесва и застрахователната компания, те трябва да знаят за какво плащат и евентуално да ти имат досие, предполагам.

# 262
  • Мнения: 3 367
А как е решен въпросът с конфиденциалността? Прави ли се някакъв запис на посещението например, и имаш ли правото да поискаш той да бъде унищожен? В случая се намесва и застрахователната компания, те трябва да знаят за какво плащат и евентуално да ти имат досие, предполагам.
правило номер Едно-"вси1ко казано в този офис е строго конфиденцилано;само ако ми дадете инфо 1е застрашавате себе си или околните съм длъжна да уведомя органите за да запазя сигурността ви..това ясно ли е ?"
прави се прогрес ноте в к се пишат цели,главни насоки и пр,общо 10 ина изр1ения; застрах.компания иска диагноза,много 1есто е аджъсмънт проблемс с депресивни 1ерти,това не зна1и ни-що,слага се само за да плати застраховката
запис в сми на видео и пр не се прави в пове1ето слу1аи освен ако не е за обу1ителни или съдебни цели
конфид. е биг дил тук,много внимават,това изобщо да не те тревожи..и не ти седи рекърд 1е си "луд" както си мислят редица сънародници..
пс.има много нон фор профит огранизации к приемат хора и без застрах(ако не искаш да се занимаваш с това);имат т.н слайдинг скейл за заплащане,варира от 5 до 20$ на 55 минути в зависимост от дохода..има разбира се и 1астни кабинети,при нас за това цената е м-у 80 и 120$ на 55 мин..

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 02:37 от anette1104

# 263
  • Мнения: 3 491
И все пак: в документите за зелена карта, в последния етап, имаше например графа "Имали ли сте някакви психологични проблеми?" (перифразирам). Може и в апликацията за американско гражданство да има такова нещо. Ходенето на такъв тип терапия трябва ли да бъде отбелязано?

# 264
  • Мнения: 3 367
блажка,
ако си бил на ле1ение с медикаменти се отбелязва и се пише защо; съвсем от близък на обкръжението ми мога да ти кажа 1е това не му попре1и да вземе документи (над 60% от нацията е на антидепресанти )
за зел,карта се ходи на лекар к може да изиска мед,ти рекорд от твоя лекар и ако си излъгал е по-голям гаф
ако ходиш на терапия само-това обикнов.не  излиза защото може да е било за меридж каунсълинг примерно; те не искат рекордите от застрховките,ти селф репортваш ;ако го напишеш този сърджън генерал к ти оправя докс може да се поинтересъва защо си ходил и толкоз,не е никаква контраиндикация за докс(те търсят болести к ще те накарат да спреш да работиш и да виснеш на ръцете на държавата к обикновенно искат много хапове,болници и пр к не можеш да скриеш)

# 265
  • Мнения: 3 491
Благодаря, annette, за подробните разяснения, хубаво е човек да знае какво му предлага системата и какво може да се очаква.
Весел ден!

# 266
  • Мнения: 2 386
Здравейте!

Ами..аз не съм мама,но спечелих зелена карта,а съпругът ми пък ще програмира в Майкрософт от лятото...та реших и аз да се включа във веселата ви темичка  Heart Eyes  Много ще се радвам да срещна нови приятели,с които да се виждаме на Х'американска земя в най-скоро време   bouquet
Както се подразбира,ще бъдем в Сиатъл (Редмънд или Белвю)..и ще пътуваме през юли,след като се дипломирам тук. Simple Smile Повече подробности не знам за сега.

# 267
  • Мнения: 2 255
Добре дошла,радвам се,за всички хубави неща,които ти се случват напоследък,Дано и  занапред е така,само положителни емоции.Тъкмо ще кажеш,дали вали толкова в Сиатъл:)))
 Успех!

# 268
  • Мнения: 650
evanescent,  честито за зелената карта и добре дошла в "надутата" микрософтска компания. казвам надута-защото повечето са доста високомерно надути и доста неприятни за общуване. Аз лично избягвам да общувам с изключения естествено-дано са се променили, но посрещат с доста неприазън новите, които не работят в Микрософт, или новодошлите "бедни". Не казвам всички, но повечето са такива. Имайте го наум. 60К с които ще започне мъжът ти са добър старт, и за начало е добре, но за кратко ще разбереш че са почти нищо в този район. Пожелавам ти успех!
 
anette1104, имаш ли информация за доктор които да установи старческо забравяне-нещо като- short memory loss-става въпрос за формата която се попълва за ам гражданство-забравих сега номера, но историята е че ако се отиде на общ доктор, остеопат или психиатър(нали психиатър?) тои може да постави диагноза че има това заболяване което е причина да не се научи чужд език. Има ли някъде списък на лекари-възможно ли е да се отиде като човека няма да знае английски-тогава преводач, но дали може всеки или искат лицензиран преводач-малко объркано питамSimple Smileпредполагам че при такива диагнози се иска някаква форма на комуникация, а пациента като не знае езика?

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 21:00 от Lana2004

# 269
  • Мнения: 2 386
evanescent,  честито за зелената карта и добре дошла в "надутата" микрософтска компания. казвам надута-защото повечето са доста високомерно надути и доста неприятни за общуване. Аз лично избягвам да общувам с изключения естествено-дано са се променили, но посрещат с доста неприазън новите, които не работят в Микрософт, или новодошлите "бедни". Не казвам всички, но повечето са такива. Имайте го наум. 60К с които ще започне мъжът ти са добър старт, и за начало е добре, но за кратко ще разбереш че са почти нищо в този район. Пожелавам ти успех!
 

Lana,оценявам отговора ти,но в него няма почти нищо вярно (в моя случай).
1.Неудобно ми е да коментирам,но заплатата на съпруга ми не е 60К,а доста повече(съобразно опита и квалификациите му)  Stop  Sunglasses
2.Не разбирам за какъв неприязън говориш,когато съпругът ми ще бъде в един тийм с най-добрия си приятел и с още 2-3 негови колеги от университета  Grinning И когато беше на интервю в Редмънд бе очарован от гостоприемността и позитивното отношение на всички..  Thinking
3.Благодаря за пожеланията,аз съм уверена,че ще се справим...

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 18:21 от evanescent

Общи условия

Активация на акаунт