За яслата и нашите болни деца

  • 2 870
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Аз мога да ти кажа каква е тяхната гледна точка- писано, та писано е по темата, която винаги се изражда в спор. Та излиза, че те децата не са болни, а алергични примерно, и щом сополите не са зелени- не са заразни. НАшите деца, дето боледуват са със слаба имунна система, да сме ги закалявали и пр.; никой не давал болничен за едни сополи.. Ей такива работи....Ти си решавай кога да спираш детето Peace

# 16
  • Мнения: 7 391
Спирах дъщеря си от ясла, когато й текнеше носа и очите й плувваха. Още като я видя и имаше болен вид. Няма смисъл да я пращам така на ясла, само за да изработя един ден в работата си, при положение, че на другия ден тя ще е още по-зле и пак ще се наложи да я спра, но пък през това време вече ще е заразила 3-4 деца, около себе си.
Детето си болно на ясла никога не съм пускала. Никога. Уви, в нашата група в яслата, майките не бяха като мен. Пробутваха си болните деца на вратата и не им пукаше от това. Нямаше никакъв мед. контрол, на никой не му пукаше. Накрая спрях детето си от тази ясла, изгониха ме от работа и се опънах в къщи Tired.

Моля се с цялата си надежда, през септември месец, когато тръгне на ДГ, в нашата група да няма такива прости жени, дето да си водят болните деца, със сополи виснали до пъпа, кихащи, кашлящи и с болен вид. Дано попаднем в група от деца с интелигентни родители Praynig Praynig Praynig.
Hug Ще те разочаровам,но във всяка група има поне 3-4 от сорта , който не ти харесва /за родителите говоря/.Виждала съм детенце,което плаче защото майка му е поръчала да не казва,че му слагат капки за конюнктивит.Децата веднага са видели и са казали на сестрата,която в това време преглежда друго дете.Така,че такива дето пробутват децата си зад гърба на персонала не са една и две /за съжаление/.

# 17
  • Мнения: 1 089
Ще ти кажа как стоят нещата в яслата на дъщеря ми, а може би и Насито e записан там. Винаги има поне 3 дечица, които се дерат от кашлица, поне на половината им текат нослетата. Лелките винаги имат салфетки в джоба си, с които бършат нослетата. Една салфетка за всички деца. Когато ги попиташ има ли болни деца, отговора естествено е НЕ. Или имаше 2 деца с температура, ама ние се обадихме на майките да си ги приберат. Или  - не гледай, че на това дете му тече носа, то до сега плака, затова. До сега не съм чула някоя майка от групата на дъщеря ми да постави открито въпроса за допускане на болни деца, или това се единични случаи. Но никога не се взимат конкретни мерки.
 Винаги при първи симптоми я спирам, оздравява и отново след като тръгне на ясла още след първата седмица всичко се повтаря. И така се въртим в затворен кръг. До сега рекордът ни е бил 3 седмици здрави. Надявам се вече да е по-укрепнала и сега като тръгне март месец отново на ясла да изкараме поне месец преди да се разболеем.Чакам с нетърпение месец юни, когато вече ще я преместят в 1-ва група. Иначе всяка сутрин минава мед.сестра, но всичко е отбий номер.
Лошото е, че няма детско заведение в града, където нещата да са по-различни.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 21:29 от tan

# 18
  • Мнения: 1 734
Когато започне да кашля, илма болнав вид или започне да вдига температура - веднага на лекар и 1 седмица вкъщи. Лошото е, че за този период може да не му мине съвсем, но по толкова болнични дават. За щастие грипната епидемия отмина, дано сега има по-малко болести

# 19
  • Мнения: 1 547
Винаги има поне 3 дечица, които се дерат от кашлица, поне на половината им текат нослетата.

Тази тенденция непрекъснато ме изумява. Тук се говори за ясла, т.е хипотетично родителите работят и им е трудно да си останат вкъщи с болното дете, добре... Каква е причината обаче да си водят болните деца на куклен театър?! Миналата неделя бяхме на Пепеляшка - ами, 4 от 6-те седящи непосредствено до нас деца не спряха да кашлят гръмовно, а майките им през 5 минути грижовно забърсваха течащи носове. Едната дори извади смучещо хапченце за гърло, ей-тъй на, за облекчение  Tired


Всичко това за мен си е липса на елементарна култура и ако за ясли и градини евентуално мога да се напъна да проявя минимално разбиране, то за целенасочено поставяне на кашлящо и сополиво дете редом с още 50 в театъра не ми хрумва оправдание... Освен, може би, хроничен интелектуален недоимък?  newsm78

# 20
  • Мнения: 251
Много деца си ходят на ясла с цифки. Да не стане така, че всички с цифки са си на ясла, само вие с цифки в къщи. Но наистина мисля е добре при първи симптоми да го оставиш в къщи за 2 дена примерно. Няма да му мине хремата, ама поне ще позакрепне и няма да се доразвие в нещо серионо. Знам ли и аз. Иначе хремата кара поне 10 дена - то ще бъде повече в къщи отколкото на ясла. Кой работодател ще го изърпи. А детето ти докато не мине всички болести  ширещи се в яслата няма да спре да боледува. Пробвай с витамини да му засилваш имунитета.

И аз съм на това мнение. В нашата група винаги има деца със сополи. Това какво означава,че трябва да оставя моето в къщи.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 12:57 от Ellypr

# 21
  • Мнения: 8 999
Не можем да изолираме децата си от всички бацили на света. Синът ми ходеше на ясла и наистина често се осополваше, че и по-сериозно е боледувал. Както и сестра му, която едновременно с него тръгна пък на градина. Но явно си изгради имунитет, защото в първа група в детската беше най-неболедуващото дете. Сестра му - втора група също беше много по-добре отколкото първата година. Когато бях малка не ходех на детска градина - отглеждаха ме баби и родителите ми и всички бяха страшно горди, че дори хрема съм нямала. Когато започна училището аз бях от малкото деца, които отсъстват често - да кихне някой покрай мен и вече съм на легло с температура. Детският организъм се адаптира и си изгражда имунитет единствено в борба с болестите, а не като се пази от тях. В тази връзка на дърти години изкарах и варицела - децата ми бяха с по няколко пъпчици, а аз приличах на извънземно, ама от ония, гадните  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Когато записвах малката на ясла колежката ми каза - първата година е много често боледуването, после вече е рядкост. Та записах я и бях горда, че за първите 6 месеца се разминахме само с 1 сополи, които хвана още на третия ден там. Е, да де, ама не предвидих, че тъкмо свършваше кърмата, пък нали уж бях чела, че последните месеци преди да спре окончателно е пълна с антитела за да се справи организма вече без кърмата. След тези 6 месеца се започна якото боледуване, от сополи, през гнойни ангини, бронхити, че и две пневмонии - всичко това в яслата.

Вярно не съм спирала при първите сополи, те просто не се забелязваха - рядко течаха и чак когато детето започваше да се държи отпаднало и нервно чатках, че е болна и хайде на лекар. А и никой в яслата не ме предупреждаваше, вечерта като не се разсополиви и се държи нормално и в неизменната си кондиция как да разбереш.

Сега в градината ни предупредиха, че децата си казват дали пият сиропи и/или хапчета, е да де ама то от хапче до хапче и от сироп до сироп има разлика, защото и имуностимулаторите са хапчета, както и някои от витамините са на сиропи, а за малката няма разлика.

Та втората година вече /да чукна на дърво/ наистина рядко боледува, пък и не е така сериозно. Спираме се още в началото, то и обикновено се започва още през нощта вдига температура и чак на втория-третия ден тръгват сополите. Но пък съм я пращала все още кашляща, минал е вторият преглед при докторката и тя е преценила че всичко е наред. Само веднъж макар докторката да прецени, че всичко е наред, на мен никак не ми се стори наред,та на своя глава взех още отхрачващи прахчета и още една седмица си остана у дома. То както се казва тогава имахме късмет, че мъжа ми бе по същото време отпуска.

Имахме и направо смешни ситуации - сутрин държа да минем през сестрата да й види гърлото и я моля да я наблюдават, защото е кашляла със събуждането и ако нещо ги усъмни да се обадят, а вечерта заявяват, че детето не е кашляло изобщо. Цяла седмица я чувам как със събуждането една суха кашлица, а на градината - не кашля, докато не чатнахме че е от сухия въздух в стаята.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 23
  • Мнения: 603
Не знам дали е тук мястото но и аз искам да кажа нещо.
Дъщеря ми я извеждам на разходка в Морската градина или в квартала. На детската площадка винаги има поне 2 деца, които са болни. Върнали са ги от яслите и майките им ги изкарват, защото времето било хубаво.
Един път едно дете, чиито сопол беше зелен и му висеше до устата се наведе към количката за да види бебето. Майката си говереше по телефона и се направи, че не вижда. Не мисля, че е виновно в случая детето. Като приключи разговора и направх забележка, а тя ми каза  да отида другаде, като не ми харесват децата на площадката. Имаше поне 7 майки с деца и никой не взе никакво отношение. Тогава започнах да си мисля, че явно не съм била права, но не мога да приема факта,че болно дете трябва да се води на ясла, на градина или някъде другаде или пък да се изкарва на разходка.

# 24
  • Мнения: 4 629
Синът ми не ходи, ако има температура, повръща или мима разтройство. Само със сополи е ходил. Това не е мое лично решение,а политика на детската градина.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 173
Здравейте!

Аз за пореден път съм болнични тази седмица, защото моята госпожица беше вдигнала температура предния петък, даже ми звъннаха наобед в офиса да си я прибера. Слава богу не бе нищо сериозно, не се наложиха антибиотици, но си знам, че другата седмица в края пак ще има сополи. Така и предния път - здрава, седяла вкъщи не една, а две седмици и на третия ден отново сополива. Пред мен видях една майка как коментира със сестрата как нейното дете имало сополи, но тя нямаше никакво намерение да го спира от яслата.
Не съм много убедена, че болестите укрепват имунната система, защото аз съм тръгнала на ясла на годинка и половина, минала съм през градините и т.н., моят брат изобщо  не е ходил, имаше баба да го гледа и познайте кой е с по-здрава имунна система!  Rolling Eyes
А това за болни деца на площадката или в градинката не коментирам - предното лято една жена беше изкарала болни от шарка деца навън!  Shocked Ние тази седмица само се разхождаме, не сме се спирали Яна да играе с децата, но все пак не може да си седим и вкъщи, нали. Hug

# 26
  • Мнения: 1 022
Не знам дали е тук мястото но и аз искам да кажа нещо.
Дъщеря ми я извеждам на разходка в Морската градина или в квартала. На детската площадка винаги има поне 2 деца, които са болни. Върнали са ги от яслите и майките им ги изкарват, защото времето било хубаво.
Един път едно дете, чиито сопол беше зелен и му висеше до устата се наведе към количката за да види бебето. Майката си говереше по телефона и се направи, че не вижда. Не мисля, че е виновно в случая детето. Като приключи разговора и направх забележка, а тя ми каза  да отида другаде, като не ми харесват децата на площадката. Имаше поне 7 майки с деца и никой не взе никакво отношение. Тогава започнах да си мисля, че явно не съм била права, но не мога да приема факта,че болно дете трябва да се води на ясла, на градина или някъде другаде или пък да се изкарва на разходка.



За другото съм съгласна, но чак пък да не се изкарва на разходка, а какво в камера ли да го сложат родителите му. Даже напротив, когато е болно и не е с особено висока Т лекарите препоръчват да прекарва повече време на въздух, а не в затворени помещения. Друг е въпроса, че майка не е трябвало да позволява на детето си да се навежда над твоето дете и да реагира, сякаш ти си виновна за нещо.

# 27
  • Мнения: 14 654
доста теми имаше по повод на болните деца в градината- преобладаващите мнения са, че сополите и кашлицата не са болест,  ако нечие дете получава усложнения (примерно бронхит или пневмония)- това не е проблем за другите и то да не ходи на градина, щом е толкова кекаво!
според мен определенията ясленски сополи и ясленска кашлица са безумни, не е нормално всяко дете щом тръгне на ясла да получи от тези екстри
имам усещането, че 2/3 от децата в градината са сополиви или кашлящи - виждам и как майчиците им сутрин им бършат нослетата и им се карат, че не духат достатъчно добре ... така е

# 28
  • Мнения: 3 146
според мен определенията ясленски сополи и ясленска кашлица са безумни,

На два пъти ми се случва, като си взимаме храната една майка и една баба да разправят как дедето от 2 седмици е на антибиотик и с температура и, видите ли, не му минава, а в същото време въпросното хлапе си тича наоколо, където е нагъчкано със съвсем малки дечица. Просто не вярвах на ушите си!

# 29
  • Мнения: 2 891
Първо на лекар и каквото каже той.

Общи условия

Активация на акаунт