за приема на желязо?

  • 3 367
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 925
Само ако изследванията ти показват, че имаш нужда. Аз пия, защото съм с много нисък хемоглобин. Peace

# 16
  • Мнения: 1 043
Аз не съм пила никакви витамини.Хапвах повечко плодове,зеленчуци,както и доста млечни продукти.Ако нямаш проблеми,напр. анемия,няма смисъл да приемаш допълнително желязо.Просто гледай да се храниш възможно най-рационално Peace

# 17
Az sasto pia Ferro Folgamma, no zastoto imam nedostig na zeliazo. Ako pri teb wsi4ko e nared, prosto nqma smisal. Hapwa6 powe4ko plodowe i zelenchuci i wsi4ko ste bade nared.  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз не съм пила никакви витамини.Хапвах повечко плодове,зеленчуци,както и доста млечни продукти.Ако нямаш проблеми,напр. анемия,няма смисъл да приемаш допълнително желязо.Просто гледай да се храниш възможно най-рационално Peace
Това няма нищо общо с рационалното хранене, а с факта, че кръвната маса насаства около един път и половина след 7-ми месец.
Затова тогава се назначават изследвания и ако нивото е ниско се назначава желязо под някаква форма.

# 19
  • Мнения: 1 043
Аз не съм пила никакви витамини.Хапвах повечко плодове,зеленчуци,както и доста млечни продукти.Ако нямаш проблеми,напр. анемия,няма смисъл да приемаш допълнително желязо.Просто гледай да се храниш възможно най-рационално Peace
Това няма нищо общо с рационалното хранене, а с факта, че кръвната маса насаства около един път и половина след 7-ми месец.
Затова тогава се назначават изследвания и ако нивото е ниско се назначава желязо под някаква форма.
Да,точно заради това съм казала,ако няма проблеми.Ако хемоглобинът е в норма,не виждам смисъл да се "пие" желязо превантивно Peace

# 20
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
При последните изследвания се оказа,че хемоглобинът ми е 99 и ми изписаха Тардиферон.Казаха,че трябва да го приемам до края на бременността. Но си беше по лекарско предписание, не мисля, че "желязо" може да се приема превантивно, ако няма обективна причина. Това важи за всички лекарства всъщност Mr. Green

# 21
  • Мнения: 8 917
Привет! Влизам в 6 месец скоро и се чудех дали трябва да взимам желязо, превантивно или не е необходимо. Не пия никакви витамини, спрях фолиевата киселина през 4 месец. Гледам да похапвам повечко сирене, кисело мляко, спанак. Та въпроса ми е вие приемате ли допълнително желязо или само при наличие на анемия? Благодаря предварително  bouquet
10 дни пих Тотема Peace

# 22
  • Мнения: 143
Още от първите кръвни изследвания, които си направих се установи, че хемоглобина ми е много нисък (102). Предписваха ми какви ли не хапчета и ампули, но нивото така и не се вдигна над 108, което си е доста ниско като се има предвид, че долната граница за жените е 120. Вече съм в седмия месец и пия по една ампула Тотема на ден, но честно казано и с тях и без тях се чувствам еднакво добре, въпреки че докторката ми е притеснена от ниския хемоглобин.

# 23
  • Madrid
  • Мнения: 514
Аз пиех желязо от 6-я месец и като родих първите 3 месеца-също!Лекарите тук препръчват така! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 429
По лекарско предписание. По време на бременността на два пъти смучех хапчета /приличаха на ефизол/. След раждането - 10 ампули Тотема. Мисля да си вземе сега 4-5 ампули срещу пролетната умора.

# 25
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ако се храните с повече храни съдържащи желязо, е по - добре от таблетки и тем подобни.Все пак естественните източници на витамини и микроелементи винаги са по - добри, въпреки разпространените схващания, че "трябва си пиеш хапченцата"

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
само ако имаш анемия Peace, иначе няма смисъл- Hug

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
При мен хемоглобина беше 110 и пак си пиех Ferro Folgama, провери как  вървят кръвните ти изследвания и поговори с доктора.Желязото е много важно за преноса на кислород на плода.Сиренето, и другите млечни продукти внасят калций, а отдавна е доказано че спанака не е чак толкова богат на желязо колкото се смяташе...или поне имаше друг зеленчук който е много по полезен, но провеи в нета,защото сега точно не мога да ти кажа.

# 28
  • Мнения: 1 896
След 6-тия месец вземах Малтофер, защото изследванията ми показаха гранични нива на хемоглобина (леко ниски). След раждането веднага ме изследваха пак, но беше в норма и нищо не ми изписаха.

# 29
  • Мнения: 268
Щом не са ти предписали, значи няма нужда. Но продължавай да хапваш черен дроб, цвекло, спанак и разни други зелени неща - сега поне има много Grinning

Общи условия

Активация на акаунт