Смятате ли, че пълзенето наистина забавя прохождането?

  • 2 666
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
И моят син пълзи от 1 месец и 1/2 . Въпреки, че някой като го хванат за ръце и изправен на крака, той стой и след това започва да прави 1-2 крачки, но аз не им давам, точно поради тази причина, че той сам ще реши кога е готов да проходи, а и сега му е съвсем рано, все още не е укрепнал гръбнака и мускулатурата.
А от 2 седмици се изправя на диванчето, както и на секцията и стой, след което аз му показах да може да пада на дупе, защото той като се спусне и хоп-на главата от зад и после рев. И от както съм му показала вече започна при всяко падане или пускане гледа да падне на дупето или да се претъркулне като си е вдигнало главичката. Еххх, колко са интересни сега децата и смешни  hahaha   Laughing  Hug

# 16
  • Мнения: 8 242
Какво значение има дали ще проходи месец по-рано или по-късно  newsm78
Според мен проходилката пречи повече от пълзенето.. което си е съвсем естествена стъпка към ходенето  Wink

# 17
  • Мнения: 574
Всяко дете има свой собствен ритъм на раzвитие,но може и да е вярно Wink

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери много време лазеше и проходи чак на 1 г и 3 месеца,но аз не го отчитам като забавяне защото си мисля че на тази възраст също си е нормално да проходят.За никъде не бързаме.

# 19
  • Мнения: 4 668
Може би го забавя ... не знам  Rolling Eyes Моят син лазеше като хлебарка - със страшна скорост  Laughing истински проходи на 1г.2 мес. , но проходи много стабилно , не падаше и не си подгъваше краката ... Все пак смятам , че е различно за всяко дете ...

# 20
Какво значение има дали ще проходи месец по-рано или по-късно  newsm78
Според мен проходилката пречи повече от пълзенето.. което си е съвсем естествена стъпка към ходенето  Wink


Аз съм против проходилките, за това няма и такава в къщи, дори съм забранила на всеки да си помисля да ни купува, 2-ма познати дори пък искаха да ни дадат да ползваме, аз им отказах, защото предпочитам детето ми да се развива само, а не с проходилка. 

Мами вие, които използвате проходилки не се обиждайте,
просто всяка майка си има отделни възгледи как да си отглежда
 детето.  newsm78  bouquet Peace

# 21
  • Мнения: 6 164
Айде да се придържаме към темата. Grinning

# 22
  • Мнения: 8 505
Пропълзя на 8м,ходеше стабилно на 10,5м-личният ми опит казва НЕ Simple Smile

# 23
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Според мен си е до дете  Grinning. Дъщеря ми не пълзеше до 1 годинката, когато направи няколко крачки и след това започна да пълзи. Месец след това си вървече самичка и не искаше и да чуе за пълзене. Та в тоя ред на мисли не мисля, че пълзенето не влияе, а и в крайна сметка лично на мен много по-разумна възраст за прохождане ми се вижда годинката или след нея отколкото преди това.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Гласувах с "не".Пълзеше от 7 месечна, на 9 се изправи в кошарата си, малко по - късно започна да се изправя по мебелите. От 10,5 месеца вървеше хваната за една ръка, и правеше по една две крачки сама. На 11,5 месеца проходи като се пусна и мина стаята и целия коридор съвсем стабилно. Падаше си на дупето и не сме имали контузии или уплаха от прохождането. Едно познато дете изобщо не пълзеше и като проходи родителите му се бяха видели в чудо, че падаше много лошо, не знам дали има връзка.

# 25
  • Мнения: 4 621
Според мен да. Яна пълзеше много бързо и умело, и предпочиташе да пълзи, отколкото да ходи.
Това беше само за определен период, разбира се Peace

# 26
  • Мнения: 6 164
Според мен да. Яна пълзеше много бързо и умело, и предпочиташе да пълзи, отколкото да ходи.
Това беше само за определен период, разбира се Peace

Да, аз точно от тази гледна точка питам, защото предпочитат по-лесното и по-бързото придвижване. Синчето на позната след годинката и след прохождането пак много лазеше. Излизахме навън и той ходи няколко крачки и хоп - хуква да лази по асфалта. Беше много досадно за нея, докато най-после забрави това пълзене.
Не бързам заникъде, знам, че 10 месеца е рано, а и по-добре късно и стабилно, отколкото рано и с много пребиване. Laughing

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И двете ми деца не са лазели, а проходиха на година и седмица, второто на година и пет дни. Съпругът ми не е лазил, но е проходил на 9месеца и 10дни.

# 28
  • Мнения: 355
Не мисля, че го забавя. Просто всяко дете е различно. Наталия въобще не може да лази, но на десет месеца и половина проходи. Сега ходи добре, но трябва да я пазя да не падне, защото не знае как да пада, нито как да се изправя, а децата които са лазили това го могат. Едно комшийско дете е с пет дни по-голямо от нас, пролази на 6 месеца и проходи около две седмице преди нас. Зависи си от детето.

# 29
  • Мнения: 117
Това е абсолютен мит. Детето си прохожда когато се почувства готово.
Пълзенето е много полезно- укрепва мускулатурата, особено мускулите на гърба.
Освен това е по-безопасно от неувереното ходене  Mr. Green.
Всичките ми твърдения се базират на личен опит!
Peace
На същото мнение съм, сина ми пълзеше много а проходи на 11 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт