аман от пишман природозащитници

  • 14 587
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Да неприятно е кучета да ти лаят под прозорците и да изкараш тежка нощ, това го разбирам, но не разбирам защо един нощен дискомфорт трябва веднага да провокира желаесние за мъст и кървава разправа.

Не е проблемът само в нощния дискомфорт. Става дума за здравето и живота на децата ни.
Сашко беше в 5 клас, когато го нападна глутница кучета, докато тичал покрай двора на училището. Вкъщи ми го донесе човекът, който го видял как пада на земята и глутницата се нахвърля отгоре му и започва да го ръфа. Цял живот ще благославям този човек, който спаси живота на детето ми и на когото дори името не знам, защото изпаднах в паника и не е сетих да го попитам. Детето имаше рани по главата, ръцете и краката, цял месец беше на легло, преживя две операции и до ден днешен има ужасяващи белези на едното бедро. Но, благодарение на този човек, е живо. Ако не е бил той да разгони глутницата... не ми се мисли. И това са били КАСТРИРАНИ кучета, защото такива се въртят около училището, няма други.
Когато се опитахме да заведем дело срещу общината, и двамата адвокати, с които се консултирахме, ни обясниха, че трябва да доведем свидетели на случката, които да идентифицират точно кои кучета са замесени, за да не пострадат невинни. Не намерихме такива свидетели - нито в училището, нито в магазините наоколо. На сигнала ни в "Екоравновесие" обещаха да проверят какъв е случая, ходих и при ръководството на училището, и те да вземат мерки, за да не пострада и друго дете. Всички  изразиха съчувствие и обещаха съдействие. Кучета в района все още има, и то не малко - три години след инцидента. Дали са същите кучета, не знам. Но знам, че може да се случи същото.
 

# 16
  • Мнения: 2 792

Не е проблемът само в нощния дискомфорт. Става дума за здравето и живота на децата ни.
 
   Цвета съжалявам, случката наистина е много неприятна и със сигурност ви е коствала много тревоги и нерви.
Но в действителност проблема е доста сериозен, не само защото съществува, а заради факторите от които е породен и нежеланието да се разбере, къде е корена. Реално кастрация на бездомни кучета се въведе едва в последните месеци по това, което следя по новините, преди това имаше множество програми и източване на средства. С кастрацията агресивността в мъжките екземпляри спада в пъти, да не кажа че почти изчезва.
  Глутниците от бездомни кучета не се появиха случайно, те са плод на немарливост и безотговорност на хората, които не смятат, че могат да вземат животно и после да го изхвърлят или пък да гледат куче, което да заведат при първата улична кучка, която  да му задоволи нагона и множества подобни примери за безхаберие, ако бяхме чак толкова господващ вид, това не би ни притеснявало особено. Крайно време е да се съобразим, че дори и в града има една фауна, с която трябва да се съобразяваме, до толкова, че тя е породена и съществува заради нас, поведението на нас хората е накарало кучетата да се борят за инстинкта си за оцеляване, дори когато пак на нас ни се струва, че сме жертви.
  Решението не е да се търси кръв и мъст, не мога да си представя да обясня на децата си, че някой или някое животно трябва да умре, защото така е по-добре, това е начин на мислене, които не разбирам.
  Може би и вие не разбирате моя начин на мислене, в който уча децата си, че уличното куче може да ги ухапе, че то е наплашено и агресивно, защото се опитва да се защити и трябва да внимават как се държат...
 

# 17
  • Мнения: 667

Не е проблемът само в нощния дискомфорт. Става дума за здравето и живота на децата ни.


И аз мисля така.


Сашко беше в 5 клас, когато го нападна глутница кучета, докато тичал покрай двора на училището. Вкъщи ми го донесе човекът, ...
 
Това е ужасно! 

# 18
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Вчера по новините съобщиха,колко пари отпускали и изразходвали за кастрация на кучетата в София-ако толкова пари отпускат(отиват по направление) за кастрация на софиянци едва ли ще има жители в града!Как не се претисняват да коментират суми-правят хората на неграмотни(меко казано).  HugОбичам животните ,но всеки ден се отвращавам от безхаберието- както на управниците,така и на стопаните,който са безотговорни и имат голям принос за бездомните кучета по софийските улици - в цивилизованите държави това е подсъдимо! Crossing Arms

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 06:55 от k.a.l.i.

# 19
  • Мнения: 51
И аз се боя от бездомните кучета, най много ме е страх като залаят по колата, децата ми вътре пищят "Мамо, ще ни изядат!". Но кучетата са си кучета, нито можеш да ги превъзпиташ, нито да ги научиш на обноски. Не уча децата си да ги мразят, защото всяка агресия /дори и към комарите/ не е възпитателна - утре може да решат, че някой човек им пречи и .... Лошото е, че проблемът е неразрешим - кастрация и обезпаразитяване не рашават въпроса. Ходила съм в доста европейски и неевропейски държави, но такова чудо не съм срещала. А нашите екозащитници май се поувличат - пари за хуманен начин няма, значи не трябва нищо да се прави, но хуманно ли е да се излага на опасност човешки живот и на кантара кое повече тежи - НАШИТЕ ДЕЦА или НАШИТЕ КУЧЕТА! ДАЛИ АКО МОЕТО ДЕТЕ НАРЪФА НЕЧИЕ КУЧЕ ДО СМЪРТ, НЯМА ДА СЕ ВДИГНЕ ОЛЕЛИЯ ДО НЕБЕТО, ЧЕ МОЖЕ И ДА МЕ ОСЪДЯТ ДОРИ. ИЛИ ПЪК АКО ДЕТЕТО ВИ СЕ ИЗАКА НАСРЕД ГРАДИНАТА НА НДК - ДАЛИ НЯМА ДА СЕ НАМЕРЯТ ДЕСЕТИНА МЪРМОРКОВЦИ И ДА ВИ СЕ НАКАРАТ!!!!!

# 20
  • Мнения: 2 891
А кой изгони виетнамците от София  newsm78
Никой, прекратиха спогодбите Wink

# 21
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз съм имала куче, но си го гледах вкъщи. Наистина много хора изхвърлят кучетата си на улицата, там се размножават неконтролируемо и  кръгът се затваря.
Мен ме нахапаха три бездомни кучета в Студентски град преди 4 години. Беше наистина кошмарно преживяване. Още изпитвам неистов страх, когато минавам покрай бездомно куче и заобикалям от голямо разстояние.

# 22
  • Мнения: 2 677
Обърнете се към "Екоравновесие". От опит мога да кажа, че се отзовават.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 197
Аз лично не подкрепям негодуванието на авторката на темата от нощното лаене. Ми по този повод трябва половината квартал да го изгонят, да забранят на църквите да бият камбаните и още куп други неща.
Съгласна съм, че броя на бездомните кучета трябва да се редуцира. Но не мисля, че това трябва да става с избиването им. Първо никое куче не напада ако не е предизвикано. За съжаление повечето хора и най-вече деца ги предизвикват именно от страх и то страх дължащ се на лошо възпитание. От друга страна аз лично съм възмутена от изключително ниската култура на собствениците на кучета, които допускат кучетата им да превръщат София в една огромна тоалетна. Аз също имам куче. То никога не се е изакало на тротоар. Специално съм го възпитала да чака да стигне до тревна площ, за  да се изходи. А сега като изляза от къщи се оглеждам на всяка крачка да видя на какво ще попадна.

# 24
  • Мнения: 2 242
Първо никое куче не напада ако не е предизвикано. За съжаление повечето хора и най-вече деца ги предизвикват именно от страх и то страх дължащ се на лошо възпитание.
Виж ти newsm78, значи съм била или лошо възпитана или бъзлива  Joy Mr. Green
Нападала ме е два пъти глутница (около 10-тина улични кучета) – дълго време имах страхова психоза! Бях стигнала до състояние да не смея да излизам сама, да сънувам как разхвърлям отровен салам из квартала... бе все такива ненормални неща.

Ако и т.нар. природозащитници се замислят, ще видят че този проблем не е в услуга и на самите животни – масово хората си създават лошо отношение и искат мъст. Ако кастрацията бързо ще доведе до изчезването им от улицата - ОК Peace, но ако още 10г ще се страхуваме да не бъдем нахапани, изядени, заразени .... в края на краищата мен не ме е страх че кучета ще ме изнасилят !!! какво като ги кастрирате и чакате след 5 поколения от 50 000 да станат 30 000?

Не ме интересува как ще бъде решен проблема а кога – искам краткосрочно и крайно изчезване на уличните кучета. За мен човешкият живот е най-ценен и това не е убийство, а борба за оцеляване Peace!

# 25
  • Мнения: 7 723
Аз лично не подкрепям негодуванието на авторката на темата от нощното лаене. ....

Предполагам, че "нощтното лаене" под прозореца но авторката е дошло като капката, преляла чашата  Thinking

...... Първо никое куче не напада ако не е предизвикано. ...

Няма такова нещо. Нападат, и още как. Обикновено се опитват да предпазят кокала си, или малките кученца, които са наблизо.  Sad

 
..... аз лично съм възмутена от изключително ниската култура на собствениците на кучета, които допускат кучетата им да превръщат София в една огромна тоалетна. Аз също имам куче. То никога не се е изакало на тротоар. Специално съм го възпитала да чака да стигне до тревна площ, за  да се изходи. А сега като изляза от къщи се оглеждам на всяка крачка да видя на какво ще попадна.

Извинявай, ако бъда по- остра, не искам да те обидя с нищо, но как точно го научи да се стиска , докато стигне до тревната площ  newsm78
И още нещо- децата ни играят и по тревните площи, газят лайната, а те са все еднакво гадни- независимо дали ще е на улично, или на домашно куче  Simple Smile
boto, това не го отправям лично към теб, това важи за всички отглеждащи кучета- след , като се изходи животното, ексктремента му трябва да се почиства  Wink

...но хуманно ли е да се излага на опасност човешки живот и на кантара кое повече тежи - НАШИТЕ ДЕЦА или НАШИТЕ КУЧЕТА! ДАЛИ АКО МОЕТО ДЕТЕ НАРЪФА НЕЧИЕ КУЧЕ ДО СМЪРТ, НЯМА ДА СЕ ВДИГНЕ ОЛЕЛИЯ ДО НЕБЕТО, ЧЕ МОЖЕ И ДА МЕ ОСЪДЯТ ДОРИ. ИЛИ ПЪК АКО ДЕТЕТО ВИ СЕ ИЗАКА НАСРЕД ГРАДИНАТА НА НДК - ДАЛИ НЯМА ДА СЕ НАМЕРЯТ ДЕСЕТИНА МЪРМОРКОВЦИ И ДА ВИ СЕ НАКАРАТ!!!!!

Много добре казано, браво  Peace

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Аз познавам "пишман природозащитници", които много силно обичат милите кученца, носят им храна, или я хвърлят през балконите, че е по- лесно. Дори съм виждала как им се "сервира" до входа директно от тенджерите, върху пластмасова чинийка  Shocked
Ей, Богу, щом толкова много обичат миличките животинки, защо тогава не си ги приберат да си ги гледат вкъщи  newsm78
Подкрепям с две ръце авторката, че трябва да се вземат незабавни мерки, защото точно тези "гледани" бездомни кучета са агресивни, когато се опитват да пазят личната си територия.

Не ме разбирайте погрешно, аз имам куче, но си го гледам вкъщи  Simple Smile

А кой изгони виетнамците от София  newsm78


 newsm10

Без да се обиждат кучезащитниците (не бих ги нарекла природозащтници), но и аз мисля, че трябва да се вземат крайни мерки, за да се реши проблемът веднъж завинаги. Аз лично съм от хората, пострадали и то тежко именно от улично добре хранено куче. При това обичам кучета, имали сме не едно, а две кучета вкъщи, много добре се разбирам с тези животни, но ми се случи.  Confused
Просто си вървях, а кучето се хвърли право върху лицето ми. Докато ми биеха тетанус в поликлиниката и спираха кръвта, стана ясно, че същият пес е наръфал зловещо бременна жена и все още се борят за живота й в Пирогов. Няма да описвам какви бяха пък последиците след ухапването за мен самата. Още си ги нося. Така че никой не е в състояние да ме убеди колко добри и хрисими създания са уличните кучета.  Naughty
Според мен проблемът може да се реши много лесно и в известен смисъл хуманно. Просто на етапи се прибират кучетата от улицата в нещо като пансион и ако някой толкова много ги обича, отива и си прибира домашен любимец оттам. Ако до две седмици никой не прояви интерес към дадено куче, то просто се премахва. Доколкото знам такава система за прилагали в доста европейски държави, които са имали подобен проблем. И сега нямат проблем. Но тези, които прибират кучетата трябва да се следят поне една година дали след това няма да пуснат отново на улицата домашните си любимци. И да им се налагат жестоки санкции, ако сторят това.
Все си мисля, че ако някой толкова много милее за дадено улично куче, то е редно да си го прибере у дома. Защото е много лесно да проявяваме милосърдие на думи, когато животното не е вкъщи. Имам много познати, които проявиха милосърдие, но на дела - прибраха си е у дома улично куче и сега си го гледат, ваксинират и т.н. Това вече са истински кучезащитници, а не като тези, които само говорят, хранят кучетата, защитават ги повече и от децата, и са готови на бой, ако някой накърни правата на техния уличен любимец.

# 27
  • Мнения: 1 220
Аз познавам "пишман природозащитници", които много силно обичат милите кученца, носят им храна, или я хвърлят през балконите, че е по- лесно. Дори съм виждала как им се "сервира" до входа директно от тенджерите, върху пластмасова чинийка  Shocked
Ей, Богу, щом толкова много обичат миличките животинки, защо тогава не си ги приберат да си ги гледат вкъщи  newsm78
Подкрепям с две ръце авторката, че трябва да се вземат незабавни мерки, защото точно тези "гледани" бездомни кучета са агресивни, когато се опитват да пазят личната си територия.

Не ме разбирайте погрешно, аз имам куче, но си го гледам вкъщи  Simple Smile

А кой изгони виетнамците от София  newsm78


 newsm10

Без да се обиждат кучезащитниците (не бих ги нарекла природозащтници),



Аз също не виждам връзка между природозащитниците и кучезащитниците. Но у нас явно двете неща се уеднаквяват!
Цвета, съжалявам за случилото се!  На мнение съм, че трябва да се вземат мерки!
Нападало ме е куче, което държа да отбелжа не съм предизвикала по никакъв начин, освен ако за предизвикателство се брои минаването покрай него!

Според мен проблемът може да се реши много лесно и в известен смисъл хуманно. Просто на етапи се прибират кучетата от улицата в нещо като пансион и ако някой толкова много ги обича, отива и си прибира домашен любимец оттам. Ако до две седмици никой не прояви интерес към дадено куче, то просто се премахва. Доколкото знам такава система за прилагали в доста европейски държави, които са имали подобен проблем. И сега нямат проблем. Но тези, които прибират кучетата трябва да се следят поне една година дали след това няма да пуснат отново на улицата домашните си любимци. И да им се налагат жестоки санкции, ако сторят това.

Това според мен е решение!

# 28
  • Мнения: 1 494
Мнението ми за съжаление е също така крайно-докато изчакаме кастрираните кучета да си отидат, не се знае какво може да се случи с нашите деца. Обичам животните, но не може това да застрашава живота на хората! Кучетата не са виновни, но още по-малко са виновни дечицата!!!
Парковете, междублоковото пространство-навсякъде е пълно с екскременти. ..Не е редно това!
 

# 29
  • София
  • Мнения: 903
Първо никое куче не напада ако не е предизвикано.

Това е пълна глупост.
Напротив - много от уличните кучета нападат без никаква причина.  Казвам го от собствен опит:  Една сутрин се разхождам с детето около блока. Детето буташе детска количка. Изведнъж от около 20-30 метра три "помяра" ( с размерите на теле)  хукват към нас и тръгват да ни нападат. Аз и детето съответно захвърлихме количката и тръгнахме да бягаме. Добре, че наблизо имаше един офис, та един човек от офиса излезе с една тояга и разкара "прекрасните и ненападащи кученца", защото иначе сигурно и ние щяхме да бъдем изпонахапани.

Сигурна съм,че примери като този са милиони.

Покрай тези "помяри" започнах да не харесвам кучетата по принцип.
А и с тези "хуманни кастрации"  резултата сигурно ще се прояви след около 50 - 100 години. Надали ще съм жива да го видя - дано поне дъщеря ми да успее.

Общи условия

Активация на акаунт