Октомври е още далече, но сърчице тупка в коремчето на мама вече!

  • 20 023
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте мили момичета!  Hug

маграт чеснова - много се радвам за бебчо  baby_neutral Колко голям е станал, вече нямам тъпение да отида отново да видя и мойто  Joy И честита прическа!  А за БСХ не знам....на теб доктора какво ти каза точно? И задължително ли се прави това изследване?  newsm78 Аз следващия път ще говоря с мойта докторка да видим какво ще каже...


А за кръвното - аз днес едва не припаднах в автобуса.  Sad Хем тръгнах малко по-късно за работа, за да изпусна задръстванията и пак беше ужасно. Стана ми топло и едвам се държах на краката си, чантата ми тежеше ужасно. Отворих си поне прозорчето за да влезе въздух, но като ми не причинерня, а "побеля" очите, не можех даже хората да различа, започни да ми бучи в ушите и нищо не чувах от шума наоколо и  добре, че спря най-сетне автобуса и едва слязох на една спирка и намерих пейка да сетне преди да падна....просто ужас, така се стреснах, че не мога да се контролирам, че ще изпадна в безсъзнание, ще стане нещо на бебо.... Sad След 5 мин. малко се пооправих. По принцип си имам ниско кръвно около 60-90/100 , но съм се чувствала добре, не съм имала никога проблеми с него. Меря го редовно с едно апаратче в къщи и даже ми се струва, че малко се е покачило откакто съм бременна. Ама пак....дано не се повтаря, че както все в най-пиковите часове пътувам, не знам какво ще правя.

silverarrow - много искам да видя бебо на по-голяма снимка.Simple Smile Не може ли малко по-уголемен да го пуснеш?Simple Smile)))


Много ви се радвам на бебоците! Да са живи и здрави и да растат все така!   bouquet


Ааааа...да не забравя - момичета мислете за заглавие. Аз имам много работа и лекции напоследък, милото и то има една трамва и в къщи си лежи без да мърда много, много и не знам дали ще ми остане време да направя нова темичка. Ще чакам някоя от вас да поеме тази функция! Hug И аз ще мисля за заглавието и дано измисля нещо Laughing

# 241
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте момичета,
Аз не мога да спя нещо напоследък - събудих се още в 6 часа.
току що видях че ме има в списъка на първата страница  Simple Smile - за протокола - това ми е втора бременност, имам момиченце, което е октомврийче също, но набор 2003 г.
Да ви питам - вие спите ли по корем? Аз много обичам, обаче нещо не ми е удобно напоследък  newsm78
Фолиевата киселина я пия вечер и съм си навила часовник за 7, за да не я забравям  Embarassed
напоследък съм станала много разсеяна - не мога да си събера акъла в главата.
На мен този уикенд ми е рисков - октомври месец направих спонтанен аборт точно тези дни и направо ми е топка в корема, но тъй като ще ходим до Пловдив, надявам се да се разсея и да не мисля за това и всичко да е наред. Другата седмица заминавам на почивка за Египет и вече почнах да стягам багажа  Laughing
хайде - приятен ден от мен   bouquet

# 242
  • Мнения: 157
Здравейте и от мен - не съм се загубила  Embarassed само дето малко позабравих да ви пиша тук Simple Smile
Jutoo , аз също спя много малко и неспокойно напоследък, което не е характерно за "поспаланка" като мен. Но не се чувствам уморена след това, нито недоспала. 
Нашето татенце дойде на първия преглед, мисля, че ще иска да идва и на следващите,  Heart Eyes стига да може. Дори се хвали, че видял бебето преди докторката.  Joy 
Фолиевата киселина я пия сутрин, понякога на гладно.
Успех на всички  Hug  Hug  Hug

# 243
  • Мнения: 18
Здравейте, мамчета!
Аз днес съм по-добре и с  Sick, и с настроението. Като че ли започва да ми се гади по-малко, но към храните продължавам да съм капризна.
Silverarrow и вие сте май нетърпеливи щом сте пораснали толкова много, но пък сте най-големи от групичката ни  Peace. За съжаление тук на работа не ми отваря снимките, но вкъщи здължително ще ги видя. Аз от последния път с моите притеснения забравих да попитам ние как вървим като ръст, но следващия път на контролния няма да пропусна.
Neve, сигурно не ти е било лесно със сина ти, но като й е писано на душичката си се появава!  Praynig
Маграт чеснова, честита ти прическа и пораснало мъниче. И вие със сериозни размери можете да се похвалите. Иначе с кръвното и аз имах подобно преживяване като Ивон. Явно и при мен така варира, нищо че съм с ниско по начало. Наскоро ми стана лошо в автобуса и добре, че мъжа ми успя да ме посрещне с колата иначе незнам как щях да се добера до вкъщи. Прималя ми и започнах да треперя. Чак се стреснах. Лоша работа.   ooooh!
Ивон, да ти оздравява бързо половинката. А за новата тема мога пак да се включа само със заглавие, но за другото и представя си нямам как се прави оформлението. Много съм боса в тези неща.
Jutoo, не се тревожи. Лошото преживяване си остава в миналото. Пожелавам ти добре да се забавляваш в Пловдив. Аз също бях там събота и неделя на парти и съм много доволна. И още по-весело да си изкарате на екскурзията. Да покажеш снимки после. Аз също обичам да си спя на корем, но откакто ме болят гърдите и вече не мога. За сметка на това поне ми е удобно настрани. Така или иначе само така ще може да се спи през по-голямата част от времето до октомври. 
Сега обмислям да си взема болнични за другата седмица, защото ми се иска почивка и май така и ще направя. Малко спокойствие за мен и за бебо, че май имаме нужда.

# 244
  • Мнения: 565
Маграт чеснова честита причска. На мъжо ти ще му мине бързо важното е че ти се чувстваш добре.
За спането момичета и аз само настрани май спя що годе добре, но да ви кажа доста се въртя даже и милото будя понякога. Просто забравих за спането по корем заради тези болките в гърдите.
Ивон с това кръвно си герой. На мен нормално ми е 80/50 и в последно време гледам да влизам в банята да се къпя, когато мъжо ми е в къщи, че вече два пъти ми приченява. Единия път така се уплаших да не ми стане нещо че излязох със сапуна и като ми мина - обратно.
За темичката нещо ми се вътри в главата и като го доизмисля (нали съм в отпска до 14 и имам време за тия неща)  Wink ще я напиша, а за оформлението и аз като Мамма - миа ще го оставя за някой друг.  Mr. Green
На отървалите се от гаденето направо им завиждам. Два дни съм добре и пак се почва. Тази сутрин за добро утро тичах до 00. Няма ли вече да спре. Нямам силици да си изчистя банята дори.  Twisted Evil Кошмар. А пък да не казвам като почна да готвя и с тези миризми докато стане яденето и  Sick забравям. Снощи например вечерях морков.
А за фолиевата киселина аз питах като ходих на преглед и ми каза че няма абсолютно никакво значение. Бях чела някъде че е хубаво витамини да се пият вечер преди лягане и аз тогава я пия.
За сега от мен толкова   bouquet Hug

# 245
  • Мнения: 1 817

О-о-о здарвейте момичета,

незнам при вас как е , но при мен е доста зле. Постоянно ми е лошо , не мога да готвя нищо, не мога да си пия хапчетата, нищо не ми се яде...нищо не ми се прави. Сутрин като отворя очи иии.. денят ми е черен. Все се успокоявам, че всичко скоро ще свърши. Толкова ми е лошо, че плача от безсилие. само мисълта за бебето ме крепи. С предната бременност пак ми беше зле, но сега не се търпи направо.Ох, много съм изморена вече. Сутрин ставам и ..драйфус...само вода.Вече не закусвам сутрин от страх, пък и не ми се яде. Незнам до кога така. Ходя на работа, там едва се държа. Някой знае ли докога обикновено продължава това .

# 246
  • София
  • Мнения: 3 679
Обикновенно до 3-ия месец са тези неразположения - после изведнъж всичко се оправя.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 228
Венера, аз ти съчувствам напълно  Sad В същото положение съм. А първият път беше толкова по - леко ....
Просто си взех отпуска тази седмица, не мога да стоя в службата ... работя си от вкъщи по малко ...
Всичко ми мирише ужасно, всичко: хубави миризми, лоши миризми, все тая  Sick В това положение нямам никакво желание за секс, избухвам, не мога да погледна месо или колбас, камо ли да готвя ... абе не се живее с мен (цитирам милото)  Sick

Докъм средата на 4 месец ми се гадеше първия път (ама мноооого по - леко).
Надявам се сега да е по - кратко за сметка на по - качественото ... Че ми предстои голямо пътуване след 3 седмици и ако съм още така ... не знам... дано мине.
Пожелавам на всички, на които им прилошава, съвсем бързо да се оправят  Hug

# 248
  • Мнения: 405
Здравейте мацки  Hug
Днес супер ден навън, цял ден се шляя и нищо не свърших що се касае до някаква си работа хахах. Дано и тези на които още им става гадно  Sick съвсем скоро да се оправят, че пролет ни чака  Sunglasses  Grinning   Grinning  newsm44
Относно спането по корем - т'ва ми е единствената поза в която заспивам  и по друг начин нестава и т'ва си е!  Заради болките в гърдите обаче сега имам нов трик - слагам си ръцете под мен, скръстени м/у шията и гърдите и така не съм легнала директно в/у тях.  Тъпото е единствено, че ако откарам цяла нощ така - на сутринта са ми много изтръпнали ръцете, ама и с т'ва свикнах и сега май вече дори не ми изтръпват толкова    Wink  Незнам при по-надарените мадами дали  ръцете ще са достатъчни за повдигане, ама за мен си е перфекто  Sunglasses

Лека нощ, цунки на всички   bouquet

# 249
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте всички! Аз отдавна не съм се включвала . Още не съм си избрала доктор който да ми следи бременноста  newsm78  чудя се. Иначе не ми се гади може би има време още,пия фолиева киселина, не пия витамини ,през 1та бременност пих и страшно ми се гадеше от тях  само като ги помиришех  Sick още ме държи  не ги искам.Да ви се оплача дънките са ми тясни горе стягат ми в талията  Cry според мен не е нормално толкова рано да ми расте корема ...значи дебелея Cry  Магрет чеснова как отслабна 3 кг.Аз уж се съобразявам какво ям ,а то ...... уф незнам!       Anyи аз чувствам такова гъделичкане , нещо като минаващи балончета наистина много странно  newsm78чудя се дали не е нещо от стомаха  чувствам го доста надут все едно съм в 4 месец.  Ами това е засега от мен . Скоро ще трябва да реша при кой д-р ще съм и когато  отида на преглед ще споделя  какво ми е казал.Иначе рядко се включвам защото съм по цял ден на работа и когато се прибера гледам по скоро да си легна. Чао за сега  bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро и честит 8 март от мен
Аз днес пак съм от ранобудните, но така ми се ходеше до тоялетната, че трябваше да стана. И на мен взе нещо да ми се повдига сутрин  Sad
Вие кога смятате да кажете в службата? Моя шеф в началото на януари ме помоли да му съобщя колкото се може по-рано ако забременея, обаче на мен ми се струва още много рано, а и май ще изчакам да минат 3-те рискови месеца и тогава. Аз не съм казала и на родителите ми, нито на тези на мъжа ми. Даже сега като отидем в Пловдив уикенда - мъжа ми е от там - мислим да си траем. Хем искам да се похваля, а хем несмея.
Хайде приятен ден, с много настроение и положителни емоции  bouquet

# 251
  • Мнения: 270
добро утро мили момичета
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК
Пожелавам ви много здраве за да се радвате безкрайно на щастието което е в вас
Пожелавам ви също да бъдете винаги обичани и да обичате с цялото си сърце защото любовта е най големият подарък за всеки
Много целувки и прегръдки за всички


А за казването, моите колежки които бяха в течение на моите емоции веднага ме разкриха, но понеже шефовете ми са чужденци за сега е лесно да крием от тях, дори да си говорим нещо те не разбират  Mr. Green На тях чак след третия месец ще кажа.
Други две мои много близки приятелки нямаше как да не ги светна, а и бъдещите леля и чичо. Бабите знаят под секрет а дядовците тази и другата седмица ще ги зарадваме и тях.
Аз вярвам че най близките хора когато знаят "се молят" за нас всичко да е наред и може би ни пазят по този начин, особено родителите ни. Но всеки преценява ситуацията за себе си. аз например съм доста близка с повечето колежки и затова реших че няма да крия от тях, но при друга ситуация бих се замислила доста.

ВЕСЕЛ ПРАЗНИК ОЩЕ ВЕДНЪЖ

# 252
  • Мнения: 173
ЧЕСТИТ 8 МАРТ! ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И МНОГО, МНОГО ЛЮБОВ!  bouquet

# 253
  • Мнения: 18
Честит Празник, мили мами!
Пожелавам ви много любов и само истински неща да ви спохождат!
И най-важното нещо-ако не догодина поне на последващата всички да чуем на този ден - Честит празник мила, мамо!   bouquet  bouquet  bouquet  Hug

# 254
  • Мнения: 1 919
ЧЕСТИТ 8 МАРТ! ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ И МНОГО, МНОГО ЛЮБОВ!  bouquet

Аз да ви разправям за вчера....всяко зло за добро казали хората...връщам се от разходка ...ма ни жива ни умряла вие ми се свят, всеки момент ще припадна. Викам си минавам през тоалетната и се просвам в леглото.

 newsm09 а там виждам някакво кафеникаво, розово зацапване...нямам болки само ми се вие свят и обичайното  Sick Sick SickСедя и мисля не ми е датата на цикала...ама не ме боли значи е добре.....такси и до ДОКИ.Сега е момента да ви кажа НИКАКВА ПАНИКА, че човек кат се панира и тоз стрес.

Та отивам там пълно с хора ама ще се избият там newsm17 и си викам БОЖЕ ДОКАТО ЧАКАМ ДА НЕ СЕТАНЕ БЕЛА... и такмо вече си мислех да търся друг ДОКИ и едно бременно момиченце ИСКАМ ДА И БЛАГОДАРЯ  smile3525 видя ме, че съм притеснена и ме пусна пред нея...Забравих да я питам дори как се казва, но и пожелавам едно хубаво бебче!

Доки ме прегледа и каза, че не вижда никаде проблем...най -вероятно е от капилярче...изписа ми и дуфастончето...ама аз дето най-се радвам беше че ВИДЯХ БЕБОООООООО   и  Two Hearts аз със   моята предна неуспешна бременост..../кухо яйце предния път/ ми идеше да скоча върху ДОКИ и да го запрегръщам....направо щях да ревна.Зацапването спря ама ще си пия хапчетата..незнам дали е от дуфастона ама сякъш спря да ми се гади...

 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт