Eпидемия от паротит !

  • 7 696
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080
Преди малко казаха ,че от 82 до 91 ва е била спряна ваксината ,защото имала случаи на менингит ,като страничен ефект. Дали е така обаче незнам - през това време какво се е случвало с децата ?- значи може и без зависи какво ще се случи след опита ........
Това се замислих ,че аз дори незнам какви ваксини са ми слагани .Нямам документ - никакъв .

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ето тук пише за епидемията:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2572&sectio … =2&id=0000502

# 17
  • Мнения: 8 505
Това се замислих ,че аз дори незнам какви ваксини са ми слагани .Нямам документ - никакъв .

Не може да нямаш.Към медицинските картони има приложена една малка книжка с няколко страници-имунизационен паспорт.В него се нанася всяка поставена ваксина.Така че имаш документ...освен ако не си го затрила някъде.

# 18
  • Мнения: 6 164
И аз нямам имунизационен паспорт, питах майка ми, само в картона са нанесени, но пак е нещо де.

# 19
  • Мнения: 1 080
reflex , едно време нали всичко се пишеше на здравния картон .Идея си нямам къде е ..

# 20
  • Мнения: 1 929
от моя приятелка знам ,че когато синът и е бил около 1 годинка ,той сега е на 9 ,лекарката и е предложила да го ваксинират против заушка тогава тази ваксина е била нова и са питали родителите.Понеже приятелката ми е карала заушкаи знае какво е е ваксинирала детенцето си...та всичко това ме кара да си мисля ,че преди това не са ни ваксинирали...но Слава Богу моето мишлеце е ваксинирано Hug

# 21
  • Мнения: 8 585
Няколко са причините:

*безразборни освобождавания от ваксинации по несъществуващи противопоказания (грипна епидемия или АБКМ, например).
*съществуване на големи групи неваксинирани деца по различни поводи-в Бг списъка с "противопоказания" за ваксинации е по дълъг и от присъединителния договор на Бг към ЕС.
*маниакално гонене "детето да е здраво", когато се поставят ваксини-довежда до груби нарушения в схемите.
*правене на ММР ваксината в близост с Манту-компрометира се ваксинацията или се отчита грешно Манту.
*ваксината е добре да се поставя след навършени 12 месеца, а втората и доза на възраст 4-6 годинки.
*правене на ММР преди 12 месечна възраст или след 15 месечна възраст-оставя децата в риск.
*липса на качествени ваксини, погрешни начини на поставяне-ваксините е добре да се поставят само от лекар!
*неправилно съхраняване и замразяване на ваксината-анулира се ефективността и.
*антиваксинационни "активисти", експериментиращи на чужд гръб.

Понякога ваксина правена на 12 месечна възраст у някои деца може да не дава добра защита до 4 годинки,въпреки че това е сравнително рядко.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 12:51 от Birdie

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз съм карала заушка на 5 год и имам доста лоши спомени Sick
Мъжо не е карал и аз се притеснявам да не прихване Praynig Хм аз дали след като съм карала и имам имунитет мога да му занеса вируса и да го заразя:ooooh:

# 23
  • Мнения: 1 559
*правене на ММР преди 12 месечна възраст или след 15 месечна възраст-оставя децата в риск.

Бърди, това означава ли, че поставянето на ваксината след 15 месечна възраст се обезсмисля? Срещала съм и становища, че на годинка е твърде рано за тази ваксина. newsm78

# 24
  • Мнения: 1 559
*съществуване на големи групи неваксинирани деца по различни поводи-в Бг списъка с "противопоказания" за ваксинации е по дълъг и от присъединителния договор на Бг към ЕС.

Къде можем да видим този списък?
Ако приемем, че ваксината дава защита, до каква възраст е защитата? Знае ли се със сигурност?

# 25
  • Мнения: 3 506
Няколко са причините:...

Добре, много са трагични нещата в Бг, ясно. А дали само в Бг ли има епидемии newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 1 062
Хайде пак "за" и "против" ваксините във всякакъв вид и форма. Да, имало един период, в който децата не са били ваксинирани, защото ваксината тогава не е била добра.

# 27
  • Мнения: 46 524
... Да, имало един период, в който децата не са били ваксинирани ...

И сега виждаме последиците  Tired

# 28
  • Мнения: 8 585
Няколко са причините:...
Добре, много са трагични нещата в Бг, ясно. А дали само в Бг ли има епидемии newsm78
Има, разбира се, просто нивото на грешки не е толкова трагично ниско.
И това се мъчим да правим-да повдигнем нивото на грешката.
Да се зарази едно дете, защото не желае да  направи втора доза на 4-6 и "изчезва" е едно, а да правите втора доза ММР на 7 годинки, вместо на 4-6 е друго... Simple Smile.
Да слагате ваксини "в гръбчето" е едно, а да пътувате в страна с епидемии е друго...

# 29
  • Мнения: 8 585
Да, имало един период, в който децата не са били ваксинирани, защото ваксината тогава не е била добра.
Да-сега "берем плодовете".
Няма нищо случайно...

Общи условия

Активация на акаунт