Въпрос за (не)ползването на биберон-залъгалка

  • 1 189
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 332
...
Извинете за дългия постинг, единствената ми цел е да ви успокоя, да не се тревожите за неща, които са нормални. Hug

Не знам за другите, но аз наистина се успокоих!  Hug Благодаря на всички още веднъж за отговорите!  Flutter

# 16
  • Мнения: 150
...
Извинете за дългия постинг, единствената ми цел е да ви успокоя, да не се тревожите за неща, които са нормални. Hug

Не знам за другите, но аз наистина се успокоих!  Hug Благодаря на всички още веднъж за отговорите!  Flutter
И за мен беше много полезна тази тема и всички изказвания в нея. Благодаря и аз  Joy

# 17
  • Мнения: 3 092
Дъщеря ми не ползва залъгалка , защото я плюеше и аз не настоявах.
Започна да си пъха пръстите в устата   -оставих я да си го прави на воля.
Резултата -спря да си пъха пръстите в устата , но пък мама не може да я залъже с нищо друго през ноща , освен с цица , което честна дума си е доста уморително Tired Няма нужда да се правя на герой и да казвам че ми е приятно- вече не ми е.
Аз съм за умерено ползане на залъгалката , за екстремни моменти , за случайте , в който се налага , за малко ...и аз не харесвам бебета с постоянно запушени усти  Naughty

# 18
  • Мнения: 1 691
Ние сме в началото на този път - открихме си юмручето преди 2 седмици, но според мен не е проблем и изобщо няма да прибягвам до залъгалки. Ако случайно започне да смуче упорито само едно пръстче, тогава ще се загрижа.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Krissie, какви са тия кърпи за дъвчене? Питам, защото ни пратиха от Германия куп мострички и дреболии и между тях две жълти палцалчета на Памперс на които така и не разбрах предназначението...

# 20
  • Мнения: 9 483
Малката ми дъщеря не харесва идеята за ползване на залъгалка. За разлика от голямата ми дъщеря, която свикна с нея сравнително бързо. Аз и я давам, тя я бута с езиче, смее ми се, понякога ако съм по-настоятелна прави физиономия все едно ще повърне, или пък реве сърцераздирателно... А защо съм толкова настоятелна ли? Защото ме е страх, че ще свикне да си смуче пръстчето, което няма как да бъде махнато на един по-късен етап... Вчера откри палеца си и с такова блаженство си го цокаше, захапала го до основата му. Като допълнение ще кажа, че е само на кърма - може пък това да има някаква връзка? Има ли защо да се притеснявам или не е толкова трагично че обича да си цока ръчичките?

Благодаря ви предварително! 
Ама изобщо не се кахъри! Hug
Нашият син беше същият..купих 6 различни залъгалки /и аз като теб упорита Mr. Green/, ми не ги хареса Sick
По едно време и той си откри пръста-ползваше го тук-там за приспиване, отдавна обаче , при това от самосебе си го забрави. Кърми си бебето-така му задоволяваш нуждата да суче нещо да имаш грижи!
Успех Laughing

# 21
  • Мнения: 830
Роси74 , същото положение беше при мен. Голямата ми дъщеря обожаваше Нук- залъгалките . Те ми бяха спасението , имаше силни колики , будеше се много нощем , а аз не исках да я успокоявам само с кърмене. Като беше на годинка ги махнах бързо.
Малката - НЕ и НЕ. Никаква залъгалка не хареса . Много бързо се нау4и да си сму4е палеца . и през ръкави4ки си го смучеше и всякак. Еми , оставих я успешно да се успокоява така и след като прерових американските бебешки сайтове , направо спрях да и обръщам внимание . Трябва да кажа че си я кърмех , вкл и нощем. Но , отбягвах да я успокявам или приспивам с кърмене. Като навърши 6 месеца , съвсем преминаха коликите , спря съвсем от само себе си да си смуче палеца , започна да спи много спокойно и спря да се буди нощем за кърмене.
Не се тревожи , най-вероятно бебето само ще престане .

# 22
  • Мнения: 679
Аз съм за умерено ползане на залъгалката , за екстремни моменти , за случайте , в които се налага , за малко ...и аз не харесвам бебета с постоянно запушени усти  Naughty
Peace

# 23
  • Мнения: 4 399
МОята дъщеря за щастие също не беше очарована от залъгалката. Но и аз никога не съм настоявала да и я дам. Имала е моменти в които си е смучела някой пръст, понякога палец, понякога показалец, но като че ли не прояви никакво предпочитание към точно определен пръст. В крайна сметка и това с пръстите отпадна и в момента не смуче нищо. Така че не се притеснявай и ни най-малко не настоявай за залъгалка.

# 24
  • Мнения: 2 332
Реших да опитам още 1-2 модела залъгалка и ако и тях не ги хареса да я оставя да си яде пръстчетата  Laughing.

Благодаря ви, майчета!  Hug

# 25
  • Мнения: 1 896
Подкрепям напълно yanast!
И моят син никога не е искал залъгалка и пръстите не си е смукал, мисля си че е защото винаги е получавал гърдата, когато е имал желание за сучене.
Аз пък страшно много се ядосвах, когато разни далечни познати и даже непознати са му вадили ръцете от устата, защото също смятам че желанието на детето да опознава света чрез вкусване и лапане и дори желанието му да си почеше венеца трябва да се уважават.
Никога не съм правила проблем от лапането на пръстите и ръцете, което е съвсем естествено, но и никога не съм видяла детето си да суче настоятелно определен пръст. Кърменето на поискване е ключът към удовлетворяването на тази нужда.

Общи условия

Активация на акаунт