Панадол след ДТК?

  • 1 569
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
аз дадох превантивно

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Бихме Инфанрикс, но превантивно не бих дала лекарство. Педиатърката ни препоръча хомеопатично - Туя, след всяка ваксина за пречистване на организма. Аз по принцип съм против безразборното даване на лекарства. Температура съм мерила досега един път, да видя как става и то не след ваксинацията.

# 17
  • Мнения: 1 691
Аз на първия прием дадох Панадол чак когато вдигна 38,5 и след много часове рев. Държахме температурата почти 3 дни, ръчичката се поду и т.н. неприятни емоции.
На втория прием педито ми препоръча да дам при първа възможност Панадол, даже съжали, че не го нося, за да го дадем преди ваксината. Минахме само с 2 дозички, по-малко рев и без температура.
За третия път вероятно ще дам Панадол предварително.
 
за разлика от оралните лекарства, чрез свещичките Парацетамолът не минава през черния дроб на бебето.
newsm78 Странно... мислех си, че Парацетамолът, за да подейства, трябва да премине в кръвта на бебето (незвисимо дали в стомаха или в дебелото черво, т.е. независимо дали се приема през устата или се слага свещичка другаде). А веднъж премине ли в кръвта, няма начин да не стигне до черния дроб.
Не знам, може аз да греша, но ми се струва нелогично това твърдение.

# 18
  • Мнения: 255
Не съм давала. Не съм почитател на това да тъпчем децата с лекарства само ей така "за всеки случай". Оставях организмът на детето сам да се пребори. Наистина има рев, неразположение, безсънни нощи за мама, но така искам да го предпазя от парацетамола, освен това така си създава  имунитет.

# 19
  • Мнения: 227
След ваксината Василена дигна температура и за това съм и давала Панадол.

# 20
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
разбира се, че съм дала Панадол.
детето гореше от Т и болка, не даваше да й пипна гръбчето. освен за Т, Панадола има и болкоуспокояващо действие. не разбирам с какво ще навреди на детето ми това, че съм му дала няколко пъти. newsm78
сега я тормозят зъби и от време на време  вдига Т и пак давам по малко. това не е отрова или някакъв силен антибиотик, който да увреди органите безвъзвратно... не бих оставила детето си да съ измъчва, само за да задоволя някакви свои криворазбрани убеждения.

# 21
  • Мнения: 1 043
аз давам профилактично - страх лозе пази както се казва - а за зъбите има и доста добри хомеопатични / това само информативно /
мисля че е по добре да се даде и детето да не вдигне температура - аз слагам пентаксим но пак си ме е страх че може да последва някаква реакция на организма а камо ли ако е от ваксината в жив щам - попитайте лекаря си какви може да са последствията ако вдигне температура точно като сте сложили ваксината да ви обясни и тогава не давайте ако ви стиска - това по скоро за полеомелитната ваксина важи

# 22
  • Мнения: 1 043
а свещички се слагат не профилактично а при нужда само когато има висока температура детето , изрично са ме предупредили само при висока температура да слагам и без да съм търсила обяснение по въпроса мисля че има защо

# 23
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
мен ми отказаха категорично да сложат на беба ваксина, извън ези от Касата Twisted Evil нямах избор просто. ървия и третия път бяха кошмарни.
за зъбите хомеопатията я знаем - Камомила (демек лайка) или Вибрукол Н-свещички. Никакъв, ама наистина никакъв ефект. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт