Пихте ли желязо по време на бременността си?

  • 8 026
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Моят хемоглобин от изследванията ми миналата седмица е 118 / при граница от 120 - до не помня колко беше / и док ми каза че няма смисъл да ми предписва хапчета за повишаване, защото ми е в границата на нормалното! При вас каква е стойността?

# 16
  • Мнения: 1 427
Нисък ми беше хемоглобина, пих Малтофер.

# 17
  • Мнения: 1 029
Нисък ми беше хемоглобина, пих Малтофер.

И при мен беше така.

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Пиех. По време на бременноста имах много ниско кръвно и ниски нива на желязото в кръвта. Пиех ... малтофер  ooooh! или нещо такова - не съм много силна по лекарствата  Laughing

абсолютно същия проблем с кръвното имах и пиех точно това - Малтофер

# 19
  • Мнения: 3 214
Не се притеснявай - няма проблем! Аз започнах да пия желязо от 4 месец, та чак до края на бременността! Даже сменях няколко вида лекарства, че някои от тях въобще не ми повлияваха!

# 20
  • Мнения: 250
И аз  пия тотема от около 20 дена.Преди не съм имала проблеми с хемоглобина,но бременността предразполага към такива неща.Не си падам много по месото и това е може би една от причините.Щом са ти го изписали пий го,добре е за теб и за бебето.

# 21
  • Мнения: 1 043
пиех пренатал в които има и желязо и фолиева киселина и ред други витаминки ... за кърмачки също става но честно забравям да го пия редовно

# 22
  • Мнения: 2 274
Не мисля че ще навредиш на бебето! Ако желязото ти дойде в повече - ще го изхвърлиш чрез изпражненията  Sick!
  Аз пих желязо седмицата преди раждането, защото ми беше спаднал леко хемоглобинът, а доки искаше за раждането да са по-високи стойностите! След раждането също пих в продължение на 1 седмица!

# 23
  • Мнения: 327
Не!Ядях много зеленчуци,богати на желязо/особено коприва/.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Да Peace!

# 25
  • Мнения: 100
И аз пиех в последните 2 месеца от бременността си. И мисля , че не е навредил на малката , а даже и е помогнал да порастне малко повече защото беше доста дребна според лекарите.

# 26
  • Мнения: 1 273
Не Naughty Хемоглобина си ми бше супер през цялата бремненност почти. в началото на деветия леко спадна, но с зеленчуци и черен дроб нещата си влезнаха в нормата!

# 27
  • Мнения: 999
и аз пиех, но аз по принцип съм си анемична.

# 28
  • Мнения: 493
И аз пия феро фолгама.Предписаха ми го за 14 дни 2 пъти по 1.После ще видим.

# 29
  • Мнения: 793
Къде остана Никол  ooooh!

Общо взето и при мен беше нисък, т.е. 105-110 ако помня добре, тогава ми изписа Феро фолгама/ако правилно съм го написала/ ама взех един път едно хапче и тогава прочетох тук някъде из форума че тези стойности са нормални за бременни и най - вече че Никол/дано не бъркам/ е била със същите пък нейния доктор нищо такова не е изписал, та не ги пих общо взето  Wink Но аз винаги съм била с анемия към желязото и като дете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт