Пихте ли желязо по време на бременността си?

  • 8 037
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 510
Моят хемоглобин по принцип е нисък, а през бременността спадна още повече и доста време пих желязо в допълнение с витамините. Бяха ми изписали Феро фолгама. Момичетата вече са обяснили, че липсата, а не предозирането е опасно.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 408
Да.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Почти през цялата бременност пих желязо и въпреки това хемоглобинът ми беше отчайващо нисък, но аз по-принцип си имам проблеми с анемията...После, по време на раждането получих и кръвоизлив, та съвсем го закъсах...Много време ми трябваше, докато се възстановя.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 397
С първата бременност пих последния месец , сега пия от към 5месец и ще си го пия до 9, не се притеснявай няма да навредш на бебо  Peace

# 34
  • Мнения: 1 691
Аз го пиех преди да забременея, пих го бременна, пия го, докато кърмя и после пак ще го пия (ама съм с хронична анемия де Wink)
Щом ти го е изписал лекарят, пий го - няма да навредиш на бебето, а само ще му помогнеш. Майката не бива да е с анемия, когато ражда, защото тогава хемоглобинът на бебето също е нисък, а то няма достатъчно източници на желязо през първите 6 месеца от живота си и разчита на запасите, които ти си му дала преди това.

# 35
  • Мнения: 3 695
Доколкото знам излишъкът на желязо се изхвърля от организма. Аз пих през цялата бременост и сега продължавам по време на кърменето. Първо пих Сорбифер, но ми предизвика запек и ми го смениха с Малтофер. Също като теб нямах признаци на анемия преди бремеността, но след като започнах да го пия, ноктите и косата ми чувствително се подобриха - косата ми спря да цъфти, ноктите - да се чупят. Мисля, че недостигът на желязо е много вреден.

# 36
  • Мнения: 8 242
Нищо не съм пила, освен фолиевата.. Хемоглобина през бременноста ми беше по-висок (120-125) от обикновено (100-110)..

# 37
  • Мнения: 46 520
Не съм пила, Хемоглобинът ми беше 116, нормално.
ani_sunnygirl, долната граница е 110 за бременни.


Аз ли  Rolling Eyes

# 38
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не. Peace

# 39
  • Мнения: 2 616
Гледам да хапвам (пия сок) от червено цвекло и моркови, ям грейпфрути и всякакви други цитруси и мед с бадеми за повишаване нивото на хемоглобина, надявам се така и да не се наложи да пия желязо.

# 40
  • Мнения: 2 327
Последните месеци пих Малтофер. Или по скоро го дъвчих Simple Smile
Но и аз имам по принцип по нисък хемоглобин.

# 41
  • София
  • Мнения: 280
Аз също пих желязо около 20 дни, не помня как се казваха таблетките. Хубаво е и след като родиш, ако кърмиш, да хапваш храни богати на желязо.

# 42
  • София
  • Мнения: 663
пиех желязо, и с първата ми бременност и сега с втората го пия от 8 месец

# 43
  • Мнения: 4 784
Пиех и още пия. Към 4-5 месец на бременността почнах - сутрин, обед и вечер. Задължително трябваше да ям нещо преди да го изпия, защото иначе и вода да съм пила, пак я повръщах - много ми дразнеше стомаха. Сега още пия, но по 1 на ден.

# 44
  • Мнения: 67
Да пих Феро-фелгама,мисля че така се пише Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт