Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 2

  • 51 942
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Мишел, или някой друг може ли да ми каже как се прави морковения сладкиш, че не можах да го намеря с търсачката.  bouquet

# 31
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета,пак я закъсах.Бихте ли ми казали какви бяха пропорциите на меда и водата,сместа за намазване на захарното покритие на торта?Или нещо друго,с което да намажа покритието.

# 32
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, мами-сладкарки!
Опитвам се да прочета и старите теми, но с малкото дяволче в къщи ми е адски трудно. Затова реших да ви попитам направо. Майка ми има юбилей - 50г. след 5 дена. Искам много да и направя торта - от тези с марципановото покритие и да направя красиви рози и изобщо нещо много красиво. Не съм голяма сладкарка, но искам да се справя и моля за помощта и подкрепата ви. Посъветвайте ме какви блатове са подходящи за такава торта - дайте ми направо рецепта.
С коя рецепта да работя - фалшивия марципан добре ли е за начало? Или тези фондани???
Ако имате наготово нещо подходящо като рецепти - дайте ми линк, че се побърквам като чета за тези прекрасни торти и нищо не мога да отсея за мен. Да направя предварително марципана или да действам в един ден? Благодаря на тези, които ще се отзоват!

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Момичета,ето това сътворих,благодарение на вас.Има какво да се желае още,но следващия път.Какво потене беше с това покритие........

# 34
  • Мнения: 1 811
Ето и моята първа елементарна украса - идеята ме бише да направя листенцата.

# 35
  • Мнения: 729
Макс мама, справила си се!
Сподели моля те за трудностите, които срещна, аз още не съм се престрашила с покритието! Embarassed

Джиджи, много вкусно изглежда, а и листенцата са се получили добре!

Момичета да ви питам, понеже нещо не мога да се справя с белия шоколад, при трансфер с масления крем, по-лесно ли се работи /знам само, че по-бавно втвърдява/? В смисъл да си го шприцовам с тънък накрайник, че при шоколада се мъча с една спринцовка и ми е доста трудно.
Рецептата, същата като маслен крем под чаршаф ли е?

# 36
  • Мнения: 243
Направих торта с трансфер / Naughty първият в живота ми/- Шрек, но работих с бял  и кафяв шоколад. С втория нямах проблеми, макар че го смесвах с малко масло. Белият шоколад го разредих с малко топло мляко /прочетох го от Наталина/ и го оцветих с боя за яйца. Работеше се страшно лесно и бързо. Сложих го в камерата, но останах неприятно изненадана от това, че за разлика от кафевия шоколад, цветния не беше втвърдил и лепнеше по найлона. С много усилия, въоръжена с нож и търпение успях да го трансферирам. Защо стана така??? Може би съм го разредила с повече мляко? Но, на око нямаше кой знае каква разлика с кафявия шоколад.  newsm78

# 37
  • Мнения: 243
Тъй като, тортата е за рождения ден на племенника ми, ако някой от присъстващите има апарат, ще пусна и снимка.

# 38
  • Мнения: 1 021
Няма смисъл да казвам, колко много ви се възхищавам и колко се радвам на творенията ви!
  bouquet  bouquet  bouquet
Изчетах всички предишни теми, старателно си записах голяма част от рецептите и съветите и започнах да експериментирам!
Първо направих парфе с желирани плодове! Резултатът:  Embarassed на вкус супер, но нещо се обърка при желатина, защото парфето на практика си беше крем....... И аз както някой по-горе беше писал разредих желатина по описанието на опаковката и не успях да поравя стореното. Както и да е!
Временно съм преустановила употребата на желатин.  Naughty
Вторият опит: торта с покритие от марципан Варна!  Grinning
Направих пандишпанени блатове, домашен крем + маслен , чаршав от марципана и украса с оцветен марципан! Смея да твърдя, че се получи доста добре като за първи път. По нататъка ще сложа и снимки!

Това беше предисторията! Благодаря ви, че ме изтърпяхте!

Сега и аз ще питам.......

Поводът е рожденният ден на мъжът ми!
Искам да го изненадам с торта, но каква  newsm78
Той обича не много тежки торти и без много шоколад! Обикновенно плодови и най-вече ягодови! Обаче...първо сезонът не е много подходящ и второ имам лош спомен от плодови торти! (виж по-горе)
И така обмислям варианта да направя два крема:
1/2 доза крем брюле
1/2 доза крем с шоколад и сметана
Смятам сама да изпеча блатовете, но освен пандишпанови други не съм правила!
Имам един въпрос относно пандишпановите блатове: когато се слага хартията за печене, само на дъното на формата ли се слага и или и по стените и маже ли се с олио? Защото предишният път тестото за блатове ми се събра по средата на формата. И също така от бакпулвера ли стават неравномерно надути? И.....всъщност трети въпрос относно блатовете, мога ли да сложа смлени орехи в тях?
Или направо ми препоръчайти някакви други ама да не са много засукани!
И така стигнахме до украсата:
Въпреки, че чаршафа от марципан варна предишнят път ми стана доста сполучлив, смятам да не го използвам този път, защото самата торта става много сладка.
Кажете с какво според вас да украся тортата. Харесала съм си тези фигурки от шоколад, които се рисуват на найлон и след това с тях се украсява тортата. (не говоря за трансфер, а за обикновенни фигурки с кафяв шоколад) Те с каква глазура ще вървят?

И въобще приемам всякакви съвети, мнения и препоръки!
Леле колко изписах. ooooh!
Ама като ме зарибихте с тези торти и вече за купена торта неща и да чуя!
А колко беше лесно преди, да отида до сладкарницата и да си поръчам торта!

# 39
  • Мнения: 243
Здрасти, отговарям на някои от въпросите ти. На другите - търси мнението на по-компетентните. Аз вчера правих блата за торта на Наталина и съм доволна от  резултата. А, той е по тази рецепта: 6 яйца, 180 гр захар, 160 гр брашно, като съответно се бият до побеляване жълтъците със захарта, отделно белтъците, смесваме, прибавяме пресятото брашно като бъркаме с дървена лъжица. Формата, която използвам е тортена и ми е по-удобно да я намасля и да я поръся с брашно. Заглаждаш сместа, след като я изсипеш вътре, за да се изпече равномерно и я печеш на 170-180 градуса. Аз направих една грешка-реших точно в този момент да си изпробвам вентилатора на фурната и понеже не бях сигурна дали блата е изпечен - бух, с един голям шиш/нямах клечка под ръка/ в него... Е, поспадна малко, но важното е, че беше изпечен добре и равномерно.
Желая ти успех и както казват за всяко нещо има първи път! Laughing

# 40
  • Мнения: 1 021
Здрасти, отговарям на някои от въпросите ти. На другите - търси мнението на по-компетентните. Аз вчера правих блата за торта на Наталина и съм доволна от  резултата. А, той е по тази рецепта: 6 яйца, 180 гр захар, 160 гр брашно, като съответно се бият до побеляване жълтъците със захарта, отделно белтъците, смесваме, прибавяме пресятото брашно като бъркаме с дървена лъжица. Формата, която използвам е тортена и ми е по-удобно да я намасля и да я поръся с брашно. Заглаждаш сместа, след като я изсипеш вътре, за да се изпече равномерно и я печеш на 170-180 градуса. Аз направих една грешка-реших точно в този момент да си изпробвам вентилатора на фурната и понеже не бях сигурна дали блата е изпечен - бух, с един голям шиш/нямах клечка под ръка/ в него... Е, поспадна малко, но важното е, че беше изпечен добре и равномерно.
Желая ти успех и както казват за всяко нещо има първи път! Laughing
Мерси много за отговора!   bouquet Аз ъщо ги пекох в тортена форма ама и се презастраховах!  newsm78 Май бакпулвера е виновен за неравномерното надуване, ама ме беше страх, че без него няма да се надуе достатъчно! Ще взема да пробвам този блат , който ми препоръчваш! А след това с разполовяването срещнали някакви проблеми?

# 41
  • Мнения: 243
Не, защото го разделих на две Mr. Green, а не на три, както е при Наталина. Но, между тях двата сложих ябълков блат, който направих отново в тортена форма и по следната рецепта: 2 яйца, 1 ч.ч. захар /разбиваме до бяло/, след което прибавяме 0,100 мл олио. Към тази смес прибавяме 1 1/2 ч.ч пресято брашно+1ч.л. сода+1/4 ч.л сол, като разбъркваме с дървена лъжица. Прибавяме и 2-3/зависи от големината/ НАРЯЗАНИ на малки кубчета ябълки. Печем на 160 гр до златисто. Става много вкусно блатче, което сложих между другите два. Laughing

# 42
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Emsy,проблема при мен беше,че замесвах захарното покритие само с пудра захар,а трябвало накрая с натурално нишесте.И така тестото "глътна"около1,200кг пудра захар общо.Фигурки не можах да направя,защото тестото беше меко.Но за следващия път ще знам.Та това е.Всичко друго е супер,включително и вкуса.

# 43
  • София
  • Мнения: 547
Porsha, а като оцвети картинката за трансфера заляли всичко с шоколад накрая? Или изчака да стегне след оцветяването и опита да отлепяш?
 АЗ съм правила само веднъж трансфер, но когато пробвах да отлепя от наелона / рисувах върху канцеларски джоб/ не ставаше. После залях с шоколад цялата картинка, а и отстрани позамазах и след втвърдяването се отлепи без проблем.
 Е, всичко беше като една дебеличка шоколадова плочка, но беше вкусна. Аз нямах време да се заминавам да шприцовам отстрани на трансфера и си личеше границата, но като за пръв път съм доволна.
 По - опитните сладкарки ще кажат дали и при тях е било така с отлепянето.

# 44
  • Мнения: 243
Значи, рисувах в/у офис-джоб/маалко по-дебеличък, матиран/, сложих в камерата. През това време разтопявам остатъка от белия шоколад с малко пр. мляко. Вадя от камерата - заливам с шоколада и....той стигна за половината картина. Бух- пак в камерата, а на следващия ден - нов шоколад, ново заливане, пак в камерата......и накрая трудното отлепване. Ама, все ми се струва, че нещо обърках с прясното мляко. Ама, и този бял шоколад - мнооого капризен Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт