бюрокрация след раждането

  • 1 167
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 180
Аз съ от Казанлък но родих в Ст. Загора в родилното ми искаха моята лична карта тази на мъжът  ми и свидетелството за граждански брак /ако няма такова бащата трябва да отите лично да запише детето на негово име/ а акта за раждане на детето взехме след14 дни от община Ст.Загора - мисля че се носят личните карти на родителите.

Сега ми предстои за взема и еднократната помощ от 200лв но тя се взема от социалната служба там където е регистрирана майката. Срока за получаване на еднократната помощ е 2 или 3 години - така че споко ако не са ви много необходими.

 За детските са необходими и служебни бележки за доходите ви но незнам за колко време /аз примерно няма да подавам че ни е висок дохода/. Най добре е за еднократната помощ и детските някой да разпита в соц. служба в Търново какво е необходимо за да си ги набавиш нещата преди да тръгнеш да подаваш документи.

На работодателя се носи болничния лист който ти дават от болницата.Следващия болничен се издава от педиатъра.

В родилното ще ти дадат и "Известие за напуснали стационара родилка и новородено" с което ще запишеш бебето при избрания от теб педиатър.

Успех и леко раждане!

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За детските трябва служебна бележда за доходите  1 година назад и на двамата родители.

За записването при педиатъра трябва още лична амбулаторна карта за дете и след като стане акта за раждане се попълва формуляр за първичен избор на личен лекар.

# 17
  • Мнения: 160
мерси за отговорите.ще видим каква ще я свършим.много е глупаво всичкото това тичане,но няма как.предполагам всички бъдещи мами ги вълнува това. Hug

Общи условия

Активация на акаунт