разпознаване на цветовете

  • 4 559
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Към момента разпознава кафяво, синьо, червено, жълто и зелено. Но понякога се обърква ако задам въпроси подобни на твоя за патето. Питам какъв цвят е конкретното нещо и си казва правилно  Peace.

# 16
  • Мнения: 3 537
И ние се учиме вече на цветовете, в яслата също ги учат.Много малко успех имаме за сега, ама не се притеснявам, защото знам, че в детската градина ,след 3 годишна възраст ще започне по-лесно да усвоява и разпознава .Общо взето го уча на конструктора,кое кубче какъв цвят е , като се обличаме също, какво са дрешките .....и такива неща

# 17
  • Мнения: 1 311
Преди да стане на 2 години знаеше по-основните цветове - бяло, жълто, червено, зелено, синьо и черно. Имаше конструктор с големи елементи и с него учихме цветовете - Дай зеленото, сложи тук синьото, ... и така
После научи и някои други. Но и до сега разлика между розово и лилаво не прави, например  Laughing мъж - какво да го правиш.

Деветгодишният му батко на лилавото казва кафяво Laughing

# 18
  • Мнения: 7 821
Моите ги научиха към 2 г. и нещо. В яслата ги учеха също. Деспина ти е описала как да разбереш дали ги различава. А в яслата ги учеха като в различните дни играеха/имаха занимания с различни цветове играчки. Дани разказваше  "Днес играхме само със сини играчки, на другия ден само със зелени и т.н.".

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 653
Дъщеря ми ги познава като цветове, но засега успява да каже само "синьо" и "бяло". Иначе благодарение на едни цветни моливи и играта "Дай ми", която си измислихме, познава около десетина цвята.

# 20
  • Мнения: 1 364
Алекс много рано научи цветовете. На 2 ят й рожден ден бях купила много балони с най различни цветове. Моята приятелка беше дошла по рано и докато чакахме гостите с Алекс започнаха да учат цветовете. Месец след това познаваше повечето цветове.
По късно се научи да брой до 10 и да разпознава някой букви.
Мисля, че при всяко дете е различно.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
Имаме разноцветни топки и играем така"дай ми зелената топка" "дай ми синята топка" и така,нещо като  играна на Лиана и Яна:)
От скоро има мозайка в различни цветове и не реденето на фигурки му е интересно ами да ги изсипе на куп и после да ги подреди по цветове.И се справя добре.Но за назоваване си знае само "зелено"Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 891
Дадох му да рисува с пастели - 6 основни цвята. Уж знае кой кой е, но не всеки път ги казва. Проявява скорпионски характер  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 4 629
Синът ми за сега не назова цветовете, но ги разпознава. Ако му кажа "Дай ми синята количка" ме разбира и ми я подава. Незнам кога ще започне да ги казва  Rolling Eyes

# 24
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Сега сме на 3г,когато беше на 2г,незнам защо,бях решила да започнем да учим цветовете.Тогава толкова я измъчих,че имаше момент в които като я питам за някои цвят,тя ми отговаряше с "Незнам".Разбрах,че е глупаво от моя страна да насилвам нещата и я оставих,на 2.5 сама започна да проявява интерес и да ме пита кое каъв цвят е и сега е безпогрешна!

# 25
  • Мнения: 1 370
Синът ми е на 2 години и половина и разпознава следните цветове - синъо, червено, жълто,  зелено, оранжаво и розаво. Научиха го в детската градина и затова ги знае на английски. На български  ги знае, но му е доста трудно да ги произнася

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В това отношение моите са леко дебилни. Не само Рая, но и Александра още бъркат някои цветове Crazy Ама явно са се метнали на баща си- той също не различава някои нюанси ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
За всяко дете е различно, но между третата и четвъртата година децата се научават да разпознават цветовете и някои нюанси.
Но едно е важно да се знае и то е, че ако детето след 4-тата си годинка не разпознава цветовете, не че не може да ги назовава, а не ги различава - тогава има проблем!  Thinking
И тогава детето се нуждае спешно от лекарска намеса. Tired

# 28
  • Мнения: 219
Хубаво са ти отговорили вече, аз да обобщя Grinning

Шегувам се - само ще нахвърлям идеи за игри с цветове:
- купи разноцветни балони /обикновено по книжарниците има по 10ст. бр./
- имате ли цветни кубчета, конструктори, можете да си строите жълти сгради, зелени сгради, сини...
- това с нечупещите си восъчни пастели ми е любимо - рисувайте си синьо, теменужено-лилаво небе, най-общо наблюдавайте природата всеки ден, цветята - кое какъв цвят е...
- при по-топло време - цветни тебешири - и пак припомнете цветовете

Повтаряне, разговори/червена кола, синя кола, на зелено се пресича на светофара.../
Успех

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 22:12 от brazilkata

# 29
  • Мнения: 2 534
Моята шушонка още не научила цветовете , а вече е на 2 г. и 10 м.
Не съм притеснена от това , има време
Назовава всички цветове , явно ги учат в яслата , но кой кой е , не е ясно , напоследък всичко е жълто , мисля че наименованието и харесва

Общи условия

Активация на акаунт