разпознаване на цветовете

  • 4 559
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони разпознава цветовете от 2,6 год. възраст. Независимо от това за нея има един цвят  ooooh! - розово, не иска нищо друго да облича - за мой ужас!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999

Още един фен на жълтото Simple Smile Непрекъснато ми сочи жълтия цвят, иска жълти дъвки и прочие...

Преди няколко месеца започнах да я уча и по едно време толкова се отчаях, че реших - далтонист е. Спрях и след известно време я научих с много прост метод - бонбони "скитълс". Вади бонбон казваме какъв цвят е и аз го ям  Sick Що бонбони изядох... не е истина, но детето научи цветовете. И сега бърка от време на време синьо и зелено, нюансите също не ги знае, но основните са ОК.

# 32
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
Наитина е много индивидуално и няма защо излишно да се притесняваш. Според това, което съм чела се очаква към третата годинка да ги разпознават. Моят син например доста играе с конструктори с различни цветове и от там научи син, зелен, червен, жълт, розов, кафяв, лилав и оранжев цвят. На близо 2 годинки е в момента. От песента "Оранжево небето" обаче на оранжевото му вика "бабето"  Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 3 114
Аз също се притеснявах, защото дъщеря ми до 4-годишна възраст не назоваваше правилно цветовете, но доколкото разбирам, няма място за притеснение, когато виждаш, че детето разпознава един и същи цвят при различни предмети. Проблемът, според мен, е докато разберат връзката между думата и конкретния цвят. Сега от няколко месеца Зори вече безпогрешно определя всички основни цветове, знае ги и на английски от часовете в детската градина.  Wink

# 34
  • Мнения: 3 932
Настъпи ми по мазола, аз от месеци купувам книжки, пъзели, кубчета и всичко, което ми се струва подходящо за обясняване, запомняне и научаване на цветовете, но не става и не става...даже си имам диагноза "цветова резистентност" Laughing. Не ме притеснява особено, всяко нещо с времето си...

# 35
  • Мнения: 356
       
         И аз бях започнала да уча сина ми на цветовете от 2-год. възраст. Излизайки на разходка, посочвах една кола и го питах какъв цвят е. Различаваше само белия цвят. Rolling Eyes Притеснявах се, че не ги разпознава, защото дечица на неговата възраст вече ги знаеха, но го оставих. Сега е 3-годишен и всичко си дойде на мястото.  Party

# 36
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата на 2 години вече разпознаваше цветовета,малката вече е почти на 3 и не ги разпознава  Crazy.До скоро всичко беше червено,сега вмъква и други цветове,но не на място Mr. Green.Виж лява и дясна ръка вече ги оправяме,с броенето до 6 най-много,после ги бърка.Но не я насилвам,ще ги научи. Peace

# 37
  • Мнения: 2 829
моята габи е на 5--а цветовете ги научи много късно ,,направо отчайващо късно!!Всички от нейната група ги знаеха,, само тя не--въпреки ,че доста сме се занимавали с нея  особено с тези пусти цветове----някъде към 4 год и половина----дойде един ден в къщи и ги каза всичките Winkпедиатърката ни посъветва да я оставиме на спокойствие--да не я насилваме  --и сама ще се справи и така стана-
Тази година например в градината започнаха да учат буквите----е, много зле беше и там---ама много зле---в сравнение с деццата от групата и----само тя ,не ги знаеше---2 месеца по-късно---вече няма проблем Wink Тъй че споко---има си време за всичко!!

# 38
  • Мнения: 2 829
всяко дете се справя  по различен начин---и различна бързина---Габи например--научава стихчетата първа в групата---пъзелите ги реди без проблем ,англ.език знае много само от детската градина и пустия картон Laughing---само спокойно и без натиск---всичко ще научат Simple Smile

# 39
  • Мнения: 8 917
Гледачката на Гери я учи на много неща - включително броене , цветове, да се съблича и да се облича и такива Crazy

# 40
  • Мнения: 2 353
  Радостинчето, каква лекарска намеса?

# 41
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
И аз това се чудя,доколкото знам,далтонизма не се лекува.
На 3г. децата трябва да разпознават жълто,синьо,червено.Останалите са бонус  Wink. Има и деца неразпознаващи ги и такива знаещи всички основни.Въпрос на развитие. Свързвайте цветовете с близки неща-слънцето,патето са жълти.Небето,морето са сини.Лалето, ябълката са червени.Тревата е зелена и т.н.

# 42
  • София
  • Мнения: 797
 На 1г. и половина познаваше основните цветове, много бързо ги научи от една игра, която играехме заедно (голям басейн пълен с пластмасови топки, "Подай зелана топка", "Подай червена" и т.н.).
 Имам една книжка с уменията , които трябва да притежава детето на определена възраст, ако я изровя и не ме мързи ще препиша някой неща.

# 43
  • Мнения: 636
 Като навърши две годинки се опитах д я уча, но нищо не се получи. Можеше да казва изключително чисто и правилно имената на цветовете, но абсолютно без да ги различава. От един-два месеца  почна сама да се интересува кое какъв цвят е и вече ги разпознава /вкл. лилаво, сребристо и т.н./  Чела съм, че това става около 3 години, но всяко дете е различно. Сигурна съм, че има деца над 3, които не ги различават и нищо им няма.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
голям басейн пълен с пластмасови топки, "Подай зелана топка", "Подай червена" и т.н.
..................
 Имам една книжка с уменията , които трябва да притежава детето на определена възраст, ако я изровя и не ме мързи ще препиша някой неща.

И моя опит казва, че най-лесно се учи с еднородни предмети в различни цветове. Така най-лесно се ориентират децата каква е разликата м/у тях.

Общи условия

Активация на акаунт