Кристалните и индигови деца

  • 97 375
  • 880
  •   1
Отговори
# 825
  • у дома
  • Мнения: 708
anettee, страхотно.. звучи точно като кристалче  Hug  Heart Eyes

# 826
  • Мнения: 7 424
   И на мен ми прилича на кристалче. Heart Eyes

# 827
  • Мнения: 315
Много ми е интересна темата. Ще споделя и аз за моите деца.
Голямата ми дъщеря винаги съм смятала за особена и малко затворена. Като дете постоянно играеше с въображаеми деца и животни, особено животни. Случвало се е в час да поиска да си тръгне, защото "няма кой да нахрани котето й" - това ми го казва учителката в последствие, а аз само мълчах, защото тогава ние нямахме коте. Случвало се е,  приятелка в къщи да й настъпи паничките за храна на въображаемите животни, при което от страна на дъщерята  - " разсипа храната на котката!!" - при което моята приятелка учудено се оглеждаше. Постоянно си говореше сама и дори навън на улицата... Прекалено многобройни случаи от този сорт, които дори ме плашеха и я питах - " Габи, нали знаеш, че това са въображаеми приятелчета", а тя ми отговаряше - "Да, мамо, знам". Принудих се и купих истински куче и коте, които за кратко гледахме у дома, а после - у баба й. Наистина за по-малки деца това е нормално, но когато разбрах, че продължава с тези измишльотини и сега, направо се шашнах. Случайно от приятелката й разбрах, че редовно й разказва за разни братовчеди, братовчедки, с които дружала и това в продължение на 3 години. Измисляла си разни истории, като от рода как са ходили на концерт на незнам си коя любима група - разказвано в подробности. ooooh!, дори й показала плакат с автограф...
Приятелката й незнаеше, че това са измислени хора и когато разбра от мен, на свой ред се изуми, дори бяха скарани за известно време. От разговора, който проведохме с приятелката й, обаче стигнах до извода, че тя сякаш преживява наистина тези измислени случки, за да разказва такива подробности. newsm78 Мислех да я водя на психоаналитик, но тя сякаш спря с тези неща и аз се отказах. По принцип има малко приятели, много е тиха и привидно кротка, но не може да я накараш да направи нищо извън собствените си убеждения. Не излиза много и  ми е много трудно да намеря правилен подход с нея. Набляга над учебниците и е като един малък възрастен понякога.
Другото, малкото, е едно усмихнато, весело човече, което обича всички - дори плаче за комшийките като минем покрай вратите им. Закача се с всички непознати и е много контактна. Много е жива, обича да се катери, но е направо ужасяващо безстрашна - няма чувство за самосъхранение Rolling Eyes Скоро посетихме Бърза помощ, заради едно падане. Много е любвеобилна, обича да се гушка, спи при нас върху ръката ми. А относно външния вид  - аз съм мургава, с тъмно кафяви очи , а и двете ми деца са светлооки . Едното има големи зеленикави очи, а другото, малкото, е синеоко, много са по-различни от мен. Малката се роди близо 5 кг 2 седмици преди термин и изуми медицинския персонал - голяма, синеока и русолява, неприличаща на майка си изобщо (аз съм 158см). Голяма лакомия и много сладка.
Споделих всичко това, за да подкрепя теориите,че  днешните деца имат нещо общо с категориите "индигови" и "кристалчета".

Последна редакция: ср, 17 мар 2010, 13:41 от Lora_mum

# 828
  • Мнения: 531
Като спомена за въображаемите приятелчета се сетих нещо, моят син има такива в лицето на играчки. Наскоро останах изумена как общува с едно плюшено мече, това,че спи и се храни с него го приемам за нормално, но когато каза, че мечето много скоро ще оживее и ще стане истинско, направо се опулихме с баща му. Казва, че ако продължава така силно да го обича то ще оживее.
Другото интересно е отношението му към момичетата и като цяло към жените, просто ги боготвори, обгрижва ги, помага им, кавалерства от рода на държене на врата, хващане на ръка. Честно казано никой не го е учил на това, за съжаление баща му е много зает човек.

# 829
  • Мнения: 531
Само още нещо да споделя, въпреки че мога да пиша без да спра.
Той се роди  без грам болка , не усетих кога са ми контракциите,  роди бе да усетя нищо, все едно не раждах ами бях на празненство. Когато получих първите контракции, които 2 часа се чудих истински ли са или не, към 21 вечерта, до сутринта съм се разхождала по коридорите на отделението и не за друго, а защото на 8 см разкритие ми се приспа и щях да заспя, такова спокойствие ми даваше още докато беше в мен, че не мога да ви опиша с думи, така е и до ден днешен .

# 830
  • Мнения: 1 731
Да се запиша и аз към групичката. Hug И темата ми е интересна.Много време съм си мислила и съм наблюдавала сина си.И ще ви изложа това ,което констатирах:
Наистина вярвам ,че това са по-особени деца.
Той се роди голям-4,440 кг нормално раждане.Цялата бременност се чувствах много странно и ужасно спокойна.Той е второ раждане и за разлика от кака си ,е чувствителен,любвеобилен.Тя е по-затворена,по-земна.Той ,както каза и anettee:

 отношението му към момичетата и като цяло към жените, просто ги боготвори, обгрижва ги, помага им, кавалерства от рода на държене на врата, хващане на ръка.

Много наблюдателен,страшно запознат със всичко ,което се случва край него.Умее да усеща настроения и много обича да се гушка,да целува .На мен постоянноо ми целува ръка. Heart Eyes Все някакви комплименти ми казва.А в градината са възхитени от него.Не е конфликтен и приятелчетата го търсят.
Обичам и двете си деца .Различни са ,но в това им е чара.И с двете мога да си говоря все едно говоря с голям човек .При каката е ясно ,все пак е на почти 14г,но той от малък разсъждава като голям. Heart Eyes
Така че има си нещо вярно в теорията. Peace И определено не са глупости. Naughty

# 831
  • Мнения: 3 376
А как се отразява на кристалните деца даването на ясла или детегледачка? Не знам мойте дали са такива, но в гърлото ми седи една буца, че ще трябва скоро да се отделя от тях... Или май беше по-правилно "те от мен"?

# 832
  • у дома
  • Мнения: 708
Ако децата ви са различни, ако можете да си го позволите - Монтесори, Валдорф..

# 833
  • Мнения: 2 746
Имате ли идея къде в България може да се заснеме аурата?

# 834
  • Мнения: 668
Ако децата ви са различни, ако можете да си го позволите - Монтесори, Валдорф..



В България май няма още истинско Валдорф училище...или има? Има някаква детска градина май. Цяла европа е пълна с Валдорф, вкключително Румъния, Молдова и т.н само ние още лапаме мухи Sad

# 835
  • у дома
  • Мнения: 708
Ако децата ви са различни, ако можете да си го позволите - Монтесори, Валдорф..



В България май няма още истинско Валдорф училище...или има? Има някаква детска градина май. Цяла европа е пълна с Валдорф, вкключително Румъния, Молдова и т.н само ние още лапаме мухи Sad

Archangel, трябва да заявим търсене.. ако има търсене ще има и предлагане. Когато Мохамед не отива при планината, планината отива при Мохамед.  Mr. Green

А и нашето образование и без това е много затънало в блатото, все неадекватни министри досега и т.н. Много някой се е интересувал от Валдорф. Но да отчетем че има Монтесори  Peace

# 836
  • София
  • Мнения: 369
Доколкото знам, всеки момент се готви стартиране и на у-ще, освен валдорфска градина.

# 837
  • Мнения: 668
Ако децата ви са различни, ако можете да си го позволите - Монтесори, Валдорф..



В България май няма още истинско Валдорф училище...или има? Има някаква детска градина май. Цяла европа е пълна с Валдорф, вкключително Румъния, Молдова и т.н само ние още лапаме мухи Sad

Archangel, трябва да заявим търсене.. ако има търсене ще има и предлагане. Когато Мохамед не отива при планината, планината отива при Мохамед.  Mr. Green

А и нашето образование и без това е много затънало в блатото, все неадекватни министри досега и т.н. Много някой се е интересувал от Валдорф. Но да отчетем че има Монтесори  Peace

Ето Laughing Заявявам търсене! Толкова съм ужасена от образователната ни система (работя с деца и тинейджъри в момента и виждам какво представялва училището им, включително най-елитните гимназии), че съм готова да отида в чужбина само моето дете да е попадне в тая кална дупка, наречена българско училище. Даже се чудя, как ние можем да направим едно Валдорфско училище...да отидем до планината, един вид. Wink

# 838
  • в моя свят
  • Мнения: 849
За съжаление момичета ако някой ден в Бг има Монтесори и Валдорф училища то те ще са платени и като се знаят сумите за такса в другите държави то много малко семейства биха могли да си го позволят. И има много,които се интересуват от Валдорф.Скоро тук в темата имаше пусната петиция за такова училище.Аз знам за семейство обучавало се 5 години в чужбина по методите на Валдорф,писали са на министъра на образованието,но за съжаление едно голямо НИЩО.

# 839
  • Мнения: 531
Аз моят синко го спрях от масовата градина, не му понасяше агресията  и го прехвърлих в забавачка. Учителката се оказа,че е наясно с "новите"деца, поне тя така ги нарича, много чете за кристалите и аурите им и разни други подобни теории, дори дава литература на майките на тези теми. Има различно отношение към децата ни, дава им пълна свобода да изразяват емоциите си, не ги слага в рамки, има много интересен подход на преподаване. Децата сами избират когато правят тържество кой герой да са.  Случи се, че синът ми не искаше да бъде звяра в едноименната приказка/Красавицата и звяра/ и отказа ролята, тя го остави да си избере сам кой  герой от коя приказка да играе....разни такива подходи,които правят впечатление. Има особенно отношение при ненаписано домашно и др. Много е специална и синът ми сякаш си плува в свои води в тази обстановка. Не знам от първи клас кой път ше хванем, но внимателно търся подходящата госпожа, дано имаме късмет...

Последна редакция: пт, 19 мар 2010, 11:51 от anettee

Общи условия

Активация на акаунт