Най-сетне и нашата операция на 3-тата сливица мина!

  • 2 956
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
не виждам нищо шеговито...
защо да му товаря организма С ПЪЛНА УПОЙКА??? Аз не бих поела риска детето ми да не се събуди от нея...Да ще се уплаши и стресира от  манипулацията, но тя сама по себе си не е толкова сериозна и пълната упойка ми се струва, а и не само на мен неоправдана. А самата манипулация е безболезнена, ще я забрави след няколко дена.
Lilly, не искам да те агитирам или пък да се обидиш по някакъв начин, но искам да ти кажа хубаво да обмислиш нещата с упойките. Казвам го от опит, защото веднъж ми вадиха 3-те сливици с локална анестезия и по-късно само третата (беше пораснала отново), пак с локална. Мога да ти кажа, че и до днес като се сетя ми става ужасно гадно. Болката и най-вече страхът бяха неописуеми , а споменът е още по-гаден. Помисли си хубаво...

# 16
  • Мнения: 2 751
Lilly, най-лошото, (освен стреса за детето, когато е под местна упойка, макар, че си права, че ще забрави), е, че при ваденето с местна упойка има много голям шанс сливицата да рецидивира. Защото като е с пълна упойка се вади един корен и шансът е почти никакъв, а с местна упойка се изрязва сливицата.
Разбира се, не съм специалист, но това съм чувала от всеки.

Аз няма да те агитирам, ти сама ще си прецениш, всеки родител преценява сам за себе си кое е най-доброто за детето му. Така че каквото и да стане, стискам много силно палци!  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Kalli, радвам се за вас, следя внимателно цялата ви история, но пропуснах причината да отложите операцията, която беше насрочена за 31.01.07. Няма значение, важното е, че вече всичко и при вас е наред, пожелавам ти да нямате повече поводи за болници.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не виждам нищо шеговито...
защо да му товаря организма С ПЪЛНА УПОЙКА??? Аз не бих поела риска детето ми да не се събуди от нея...Да ще се уплаши и стресира от  манипулацията, но тя сама по себе си не е толкова сериозна и пълната упойка ми се струва, а и не само на мен неоправдана. А самата манипулация е безболезнена, ще я забрави след няколко дена.

Лили - в никакъв случай не "вади" сливицата с места упойка. Детето пречи и нищо не се вади като хората, а пси-травмата ще му е за цял живот. Рецидива до няколко месеца ти е в кърпа вързан.
Късмет!  Peace
П.П: В коя б-ца ще вадиш 3-тата сливица на Калоянчо?

# 19
  • София
  • Мнения: 700
Kalli, много се радвам, че всичко е приключило добре Hug. Чудех се как сте и какво става - отдавна не съм те виждала. Бързо възстановяване на Калоян и скоро няма и да си спомня за това преживяване Peace

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
не виждам нищо шеговито...
защо да му товаря организма С ПЪЛНА УПОЙКА??? Аз не бих поела риска детето ми да не се събуди от нея...Да ще се уплаши и стресира от  манипулацията, но тя сама по себе си не е толкова сериозна и пълната упойка ми се струва, а и не само на мен неоправдана. А самата манипулация е безболезнена, ще я забрави след няколко дена.

това изобщо няма да го коментирам, не се засягай. Peace
това са пълни нелепици.

Œестита Баба Марта  bouquet Peace

# 21
  • Мнения: 2 751
Kalli, много се радвам, че всичко е приключило добре Hug. Чудех се как сте и какво става - отдавна не съм те виждала. Бързо възстановяване на Калоян и скоро няма и да си спомня за това преживяване Peace
Дидка, надявам се скоро да се видим, че вече съм крейзи с това стоене вкъщи.
На 12ти живот и здраве, съм на работа  Hug

# 22
  • Мнения: 2 751
Kalli, радвам се за вас, следя внимателно цялата ви история, но пропуснах причината да отложите операцията, която беше насрочена за 31.01.07. Няма значение, важното е, че вече всичко и при вас е наред, пожелавам ти да нямате повече поводи за болници.
На 31ви януари я отменихме, защото се разбля.
После я насрочихме за 14ти февруари - пак се разболя.
После я насрочихме за 19ти февруари.
Всичко беше наред и при прегледа при педиатър, който се извършва предния ден преди операцията, му откриха шум на сърцето. А освен това там Калоян вдигна лека Т от притеснение и пак я отложихме  #Crazy
Шумът се оказа функционален, т.е. ще изчезне с времето.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 039
Kalli, радвам се за вас, следя внимателно цялата ви история, но пропуснах причината да отложите операцията, която беше насрочена за 31.01.07. Няма значение, важното е, че вече всичко и при вас е наред, пожелавам ти да нямате повече поводи за болници.
На 31ви януари я отменихме, защото се разбля.
После я насрочихме за 14ти февруари - пак се разболя.
После я насрочихме за 19ти февруари.
Всичко беше наред и при прегледа при педиатър, който се извършва предния ден преди операцията, му откриха шум на сърцето. А освен това там Калоян вдигна лека Т от притеснение и пак я отложихме  #Crazy
Шумът се оказа функционален, т.е. ще изчезне с времето.
За съжаление всичко е станало по трудният начин, няма значение, важен е крайният резултат, да е жив и здрав Калоян и само хубави емоции вече.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 131
не виждам нищо шеговито...
защо да му товаря организма С ПЪЛНА УПОЙКА??? Аз не бих поела риска детето ми да не се събуди от нея...Да ще се уплаши и стресира от  манипулацията, но тя сама по себе си не е толкова сериозна и пълната упойка ми се струва, а и не само на мен неоправдана. А самата манипулация е безболезнена, ще я забрави след няколко дена.

това изобщо няма да го коментирам, не се засягай. Peace
това са пълни нелепици.

Œестита Баба Марта  bouquet Peace

На мен ми вадиха третата сливица когато бях на 6 год с местна упойка. Изобщо не се чувствам стресирана, нито пък имам чак такива лоши спомени. Аз също обмислям ваденето на третата сливица на големия син с местна упойка.  Сега толкова по-сложни операции правят с локална анестизия , че според мен
 не е оправдана пълна упойка в този случай.

# 25
  • Мнения: 3 835
Лилянче, виждам, че си в голяма дилема. Confused (не, че не знаех) Mr. Green
Аз, като се видяхме сутринта, те емнах, без да знам, че Лиорена вече се е занимала с теб. Mr. Green Ама, нали съм си цапната в устата. ooooh!
Виж какво, ти си зрял човек, умен, интелигентен, знаеш колко те обичам, сигурна съм, че каквото и да решиш, ще е правилно. Все пак, обърни внимание, на доводите, които ти посочиха, Кали и другите, дали наистина в този случай, ще бъде хубаво махната сливицата. Да не вземе да рецидивира, и да се наложи после пак да се маха. Ако беше по-голям Калоян, няма проблем, но е много мъничък, и наистина има голяма вероятност, пак да порасне, а и махането на сливицата, на тази възраст, с локална анестезия, честно, притеснява ме. Rolling Eyes
Каквото и да решиш, стискам всичко 'що мога, ръце, крака.........,всичко да мине успешно, леко и безпроблемно. Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 1 485
Браво на вас!Радвам се,че всичко е добре,желая много здраве!

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лилянче, виждам, че си в голяма дилема. Confused (не, че не знаех) Mr. Green
Аз, като се видяхме сутринта, те емнах, без да знам, че Лиорена вече се е занимала с теб. Mr. Green

е как не, аз изпаднах в шок Tired

в никакъв случай не съм аз тази, която ще послуша Лили, но поне съм изказала мнението.

колкото и дни да ми остават на тази земя, ужаса аз няма да забравя никога, а бях толкова малка. не е за говорене просто. и не искам да знам, за майка в днешно време, която ще подложи детето си на подобно нещо.

това е, а всеки да прави каквото иска разбира се, изборът е абсолютно личен както и детето на Лили не  е мое, и тя в никкъв случай няма да слуша нас, а това, което тя реши, от това по-естествено няма.

пийс Peace

Общи условия

Активация на акаунт