Ако служител,дължи доста голяма сума пари на работодателя си...Тогава какво?????

  • 4 210
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 260
Първо я накарайте да се подпише, че теzи пари ви ги дължи. После оформете на друго място, че това е zаем, който трябва да се върне в определен срок, и уточнете лихвите.
Ако не се съгласи, направо викайте полиция, zащото това си е чиста кражба.

# 16
  • Мнения: 4 195
Ивка подай жалба в полицията - нали има трудов договор, всичко newsm78
И и обясни, че ще отглеиш жалбата, в деня, вкойто върн парите - ако ли не  - на съд.

# 17
  • Мнения: 1 111
 Не искам да те настройвам песимистично, но ако въпросната служителка не ви върне доброволно парите , не знам по какъв начин можете бързо и сигурно да си ги върнете.Наш близък навремето изгоря с близо 25000 лв. от своя служителка, която му отчитала фалшиви чекове/за обменно бюро става дума/.Ами заведе дело той с/у нея и....още му ги дължи, с лихвите, просто няма от къде да и ги вземат.

# 18
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Първо я накарайте да се подпише, че теzи пари ви ги дължи. После оформете на друго място, че това е zаем, който трябва да се върне в определен срок, и уточнете лихвите.
Ако не се съгласи, направо викайте полиция, zащото това си е чиста кражба.
Благодаря за съвета.Още утре сутринта ще кажа  за това на мъжът ми.  bouquet

# 19
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка подай жалба в полицията - нали има трудов договор, всичко newsm78
И и обясни, че ще отглеиш жалбата, в деня, вкойто върн парите - ако ли не  - на съд.
Всичко и е редовно,труудов договор и т.н.Ама в случая с жалбата ще загубим май само време,хич няма да се трогне.Ако съм аз на нея няма да мога да спя пък тя пет пари не дава.

# 20
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не искам да те настройвам песимистично, но ако въпросната служителка не ви върне доброволно парите , не знам по какъв начин можете бързо и сигурно да си ги върнете.Наш близък навремето изгоря с близо 25000 лв. от своя служителка, която му отчитала фалшиви чекове/за обменно бюро става дума/.Ами заведе дело той с/у нея и....още му ги дължи, с лихвите, просто няма от къде да и ги вземат.
Ами и със това сме наясно,че може тези пари да не ги видим въобще.Тази вечер между другото подхвърлих това на мъжът ми.Ако ги върне ще ги върне,,ако ли не,ще направим нужното,но ако не успеем,майната му на парите.Други ще спечелим а нея нека господ я наказва.
Само дето мен ме е яд ама като куче.Мъжът ми много спокоен по-принцип,няма тон да повиши,няма да ти се разкрещи,абе такъв си е и във къщи.Само,че аз съм кибритлия и паля от раз.Та именно затова ме е яд ама не толкова от притеснение за тези пари не мога да спя,ами от яд,че тая направо ни удари в земята.Та ми идва,ако пари не даде,паля колата отивам хвърлям и един бой,та поне да ми олекне.
За 6 000 лв. един бой ще изтърпи fight

# 21
  • Мнения: 1 216
ivka10, главният ви счетоводител би трябвало да знае как се прави начет на мол. Подробно е описано в ЗС.
Разни съвети да подписва документи, че ви дължи пари, да определяте вие лихва, камери и прочие са смешки. В съда няма да ги признаят. Ако липсите са в големи размери, може да се обърнете към Икономическа полиция.
В момента просто показвате безсилие.
Като задействате нещата по легалния начин, ще видиш как ще и се стъжни.
Но трябва да има някакъв ред в документацията ви. Ако сте карали на доверие ... не знам

# 22
  • Мнения: 5 468
Сватяяя Shocked, какво се е случило ooooh!. Не мога да ти дам съвет, какво да правите, но стискам палци да намерите най-добрия изход от тази ситуация...
Няма ли някакъв закон за защита на собственика? Де да знам... Лоша работа. Не се давайте, трябва да си върнете парите от тази крадла. Ако трябва да тегли потребителски кредит бе. Тези пари са си ваши.

# 23
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
ivka10, главният ви счетоводител би трябвало да знае как се прави начет на мол. Подробно е описано в ЗС.
Разни съвети да подписва документи, че ви дължи пари, да определяте вие лихва, камери и прочие са смешки. В съда няма да ги признаят. Ако липсите са в големи размери, може да се обърнете към Икономическа полиция.
В момента просто показвате безсилие.
Като задействате нещата по легалния начин, ще видиш как ще и се стъжни.
Но трябва да има някакъв ред в документацията ви. Ако сте карали на доверие ... не знам


Всички документи са във ред.На доверие аз на мъж ми доверие нямам,какво доверие.
Днес ще видим,какво ще стане.
Ню Сватя,ще ти пиша аз на ICQ,разгеле ако те засека,че ти си май ношна птица. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 57
Сватяяя Shocked, какво се е случило ooooh!. Не мога да ти дам съвет, какво да правите, но стискам палци да намерите най-добрия изход от тази ситуация...
Няма ли някакъв закон за защита на собственика? Де да знам... Лоша работа. Не се давайте, трябва да си върнете парите от тази крадла. Ако трябва да тегли потребителски кредит бе. Тези пари са си ваши.
Ами да сега поне лесно дават кредити,а тя да си ги изплаща после колкото време си иска.Защо да и определяте лихва да ви ги връща за определен периот и незнам си какво.....Вие си искате парите да си работите и да си ги въртите.
Ами като имала лични проблеми що не си заложи апартамента ми посегна на вашите пари!

# 25
  • Мнения: 4 585
   
Първото нещо за което се сещам са проблеми с хазарта. Докато е топла и уплашена и все още признава, да подпише документ нотариално заверен, че ви дължи сумата. Без лихви, защото при наличие на думата "лихва" в текста попадате под ударите на закона. Ако я подучат да отрича, изгаряте.

# 26
  • Мнения: 3 405
Освен да си предизвикате ревизия. Не вие да ревизирате, а да извикате ревизор, който да състави акта за начет. Но не съм запозната. Едно време ходеха разни ревизори по предприятията.

# 27
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Сватяяя Shocked, какво се е случило ooooh!. Не мога да ти дам съвет, какво да правите, но стискам палци да намерите най-добрия изход от тази ситуация...
Няма ли някакъв закон за защита на собственика? Де да знам... Лоша работа. Не се давайте, трябва да си върнете парите от тази крадла. Ако трябва да тегли потребителски кредит бе. Тези пари са си ваши.
Ами да сега поне лесно дават кредити,а тя да си ги изплаща после колкото време си иска.Защо да и определяте лихва да ви ги връща за определен периот и незнам си какво.....Вие си искате парите да си работите и да си ги въртите.
Ами като имала лични проблеми що не си заложи апартамента ми посегна на вашите пари!
Абе,те кредити,може и лесно да дават,ама,нали се сещаш,че дават на хора,който имат някакви приходи,а тя остава без такива.Не и искам лихвата,искам си само,това което е взела от нас.
В моента мъжът ми е при адвоката ни,и по-късно ще звънна да разбера,какво са решили.

# 28
  • Мнения: 728
Ох, мила, ние тая попара сме я сърбали доста пъти, ако я оставиш на работа, тя ще продължи да краде. Ако я махнеш веднага, може да се обади в испекцията по труда и да ви направят акт. Със запис на заповед ние сме ги съдили и после от "умрял писмо", човекът си е осъден и си ги дължи парите вече пет години. Ама на босия цървулите можеш ли да вземеш. Те веднага се правят, че не притежават нищо, не работякт после на ТД и нищо не може да им направиш. Дано намерите изход, ние не намираме  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 728
А пък, ако я набиеш, най-много тя после теб да осъди. А вчера говориха за "затвор за работодатели, които нарушават трудовото законодателство. Къде обаче е защитата на работодателя от недобросъвестни служители. И в трудовата книжка не можеш нищо да й напишеш, защото нямаш право да я държиш в себе си, а тя като й я поискаш може да не ти я даде и т.н. Всичко е в полза на работника.

Общи условия

Активация на акаунт