Нека Баба Марта долети и на всички Ноемврийчета здраве да дари!

  • 11 400
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Сега се загледах на страницата с темите на Родени през 2005 г., че последнте ни две теми са с навъсени човечета отпред. Другите засмяни, плезещи се... пък ние намръщени.... Доминика, хайде да усмихне и нашата тема, ако може  Wink

Боб не съм давала на Иван. Леща е ял. Готвят от време на време в детската кухна. И за нас съм готвила и съм му давала, яде, но ако не е пасирана после ака и лещички.

Кукла, ами освен кус - кус със сирене и следобедни сандвичи не знам какво по-различно да ти предложа.

# 61
  • Мнения: 911
Здравейте и от нас!
Що така с тези болести....Много гадно, особено, когато е за първи път.
Но да не забравяме и хубавите новини: Честити ходещи крачета на Калоян! Страхотно чувство е, нали, Диди(79)?
Диди, това с яслата го разбирам много добре, можеш да се настроиш, че доста време ще се бориш с такива мисли. Малик ходи само за два часа на ден, дето се вика за удоволствие, определено с е чувства много добре, играе с децата, вече на плаче, когато го оставяме - и въпреки това ми е малко свито понякога. Но като се замисля, отново и отново се ,убеждавам, че е правилното решение.
Тити, ми ще плюят - както в реалния живот, така и във форума хората най-много обичат да плюят това, което не познават или не разбират....Ама нали те стават по сто пъти на нощ, а не аз Mr. Green
Кукла, пробвала ли си с натурално мюсли (може да се смели малко) с кисело мляко и плодове?

# 62
  • Мнения: 9 913
наложи се да си регистрирам нов icq номер. Който ме желае  Mr. Green , моля да драсне ЛС Simple Smile

Сердика, такива теми ме карат да се чувствам лоша, лоша мама - все едно ако го разнасям до откат, ще израсне по-добър човек  Whistling

# 63
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Мхм,и аз съм от лошите майки Mr. Green,с научено дете да спи и заспива само.Само дето моето не е ревало.

# 64
  • Мнения: 1 288
привет и от нас!
кейти днес направо облиза чинията след една моя импровизация с тиквички и съм много доволна  Laughing защото тя по принцип тиквички много не обича. иначе както съм казвала и преди, яде за трима. непрекъснато, по много и от всичко. все е гладна. обаче и ака за трима  Laughing поне 2-3 дневно.
били, следобедни закуски давам всякакви. напоследък съм му отпуснала края. от по-вредните неща яде готови мини кроасани с крем, крем данет със сметана. от традиционните- каша, бисквити с кисело мляко, овесени ядки с плодово пюре или банан, кус-кус с плодово пюре или сирене и масло, филия с топено сирене, филия със запечен кашкавал и шунка, филия с лютеница. но както казах, моята мома обича да си похапва- като мама и тате. дано да се е паднала на мен. аз ям много, а не ми личи  Blush
боб и леща още не сме пробвали, но може би ще купя тази червената да видим.
на мен са ми проблем вечерите. не обича супа това дете. рядко яде, а аз само готвя напразно. вашите ядат ли още супа за вечеря. кейти си хапва от нашата храна, ама ми се иска нещо течно да е все пак. кисело мляко с бисквити просто не й стига за вечеря. трябва да изяде поне 1 филия хляб и банан, за да не вика- ам, ам.  Crazy
колко тежим, нямам представа. не сме ходили от декември. покрай тези болести и грипове, не ми се стъпва в поликлиниката. ще ходим чак на година и половина.
днес отлитаме за самоков да се надишам на свежест.... Mr. Green

# 65
  • Мнения: 3 091
ми аз така и не можах тоя метод да го приложа на мах. отделихме детето, не ставаме при всяко промърморване, но и тя не може да се научи да си намира сма биберона, така че мин. 1-2 п./нощ се налага да станем и да наобиколим. понякога са 20 - ако избива зъб /справка - в понеделник/. при всички слуаи детето не се вдига от леглото, освен ако е видимо истерясали и с някакви болки /справка - същия тоя понеделник/. доволна съм, че поне я отделихме в друга стая - така поне не се буди, когато аз ставам  по разни поводи или ако се завъртам в леглото. а това как и колко спи е друг въпрос - имало е нощи, в които се буди чак към 6 и после пак отнася, а е имало и нощи, в които се буди през половин час и окончателно ни вдига в 5.30. ми неспокойно ми е детето - к'во да направя. днес цял предиобед си търси и намира поводи да реве на площадката. другите деца си играят - тя реве, мрънка и недоволства. не мога да я нося /вече/, така че си я оставих да реве. възпитателно или не - това е положението - с корем, 11 кила на ръце и бутаща количка не става. ама каквото ми се е паднало - такова; няма да го връщам я. то не че има на кого да го върна  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 152
И аз да дам отчет.
Бобо - яде, обича. Гледам да не яде много зърна, че нали е с чуствителен стомах веднага започва да се надува, да пръцка и да реве от него. Но баща и много обича и тя с ипроси.
Леща - не и харесва и не иска да я яде.
За закуска е на печена филия с нещо. Макарони, спагети, овесени яд и всички такива не иска да яде.
Аз разнасям. Приспивам на ръце - не иска сама. Направо се дави и повръща от рев. Как да приложа този метод. За сега така. Не ми харесва, но всяка проба завършва с трагедия и родителски скандал. Нощем ставаме по 100 пъти. Една седмица спа без да мръдне  и сега пак на ново. Явно нещо я мъчи, ама какво ще разбера като почне да говори.

# 67
  • Мнения: 2 292
как оплюват Фербер
Понякога се чудя какви деца ще израснат.

оплюват го , zащото няма уноиверсална формула и zащото , ако при едни е проработил, то при други надеждата ... може и да не е съвсем умряла, но е на път.
Както се окаzа един яде боб, друг леща, трети не ще макарони, четвърти тепърва прохожда, а Филип още преди сума ти време ... Ходи им обясни на хлапетата, че Фербер инак е наредил  Hug

# 68
  • Измир
  • Мнения: 661
Симка, много ти е сладка мартеничката Heart Eyes

Боб не сме пробвали, но пък от червената леща давам още от 11 месец. С морков, кароф и лук я варя и после пасирм и подправям с зехтин и малко сол и няколко капки лимон.
За следобедна закуска правя крем нишесте, грис или мляко с ориз. 
А сутрин яде кус-кус, каша, сварено яйце намакано със сирене или Cheerios. И задължително чаша с мляко.

Севима заспива на спалнята заедно с мен, като аз се правя на заспала. Даже на мен взе да ми харесва този вариант, защото успявам да отморя малко от  изминалият ден.

Моан, не мога още да спра да се смея с това конче Joy

Забравих да кажа, че педи ни продължи антибиотика на 7 дена. За сега няма Т, но пък снощи около 12 ч. започна да кашля докато спеше и накрая повърна в леглото. Cry
Някой знае ли точно за какво са капките Zyrtec, и колко дена е препоръчително да се пият?

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 15:24 от olgarita

# 69
  • Мнения: 453
благодаря за отговорите за закуските!
 Между другото Мини вчера за първи път си изяде лещата от кухнята. После нападна моята Активия. Голяма грешка, че и дадох. днес е с разстройство за първи път в живота. Педи каза да давам лечебна Хумана каша. Дано скоро се оправи!

# 70
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравейте.
Сега ме изгониха от болницата/и то никак мило не беше... Whistling Crossing Arms/,защото се разболях ooooh!
Може ли да кажете бабешки или не бабешки методи за справяне с настинка/надявам се е само настинка/.Искам до утре да се оправя,за да си ходя при малчо.Sad((((
Отношението в болницата е ужасно/от някои хора/.Днес никой н еможе да  ми даде яснота за състоянието му,защото чак в понеделник ще е лекуващата му лекарка.Има една сестра,която само крещи и допълнително изнервя обстановката.
Кристи ходи малко по добре-температурата вече спадна на субфебрилна...Но си е болен.
Не могат да го пуснат събота и неделя вкъщи,искат да следят състоянието/друг е въпроса че никой не се сеща да пита как е  /Българска държавна работа Whistling/.
Цял ден не могат да му вземат урина,защото два пъти не слагат колекторите както трябва...
Днес трябва и кръвните да са готови,пак нищо не казаха....
Бъбреци още не са гледали,и незнам изобщо ще го правят ли,както първоначално имаха намерения.
Това за момента.
Сег адавайте рецепти /за състоянието ми,моля ви/-кихам,сополя се,болки в гърлото...Пия колдрекс,лимони с мед,хапчета за смучене,но не е  достатъчно...Sad((((
Моан,не ти звъннах,защото както разбираш-нищо ново пак! #2gunfire

# 71
  • Мнения: 1 288
исайкова, вие в коя болница сте последно. не сте ли в токуда  Thinking за гърлото мога да ти препоръчам прополки за смучене. мен ме спасяват от ангините ми. за носа- сода с пръст слагаш. спира много бързо хремата. на мен ми помага много нурофена, когато съм болна. лимоните с мед си ги хапваш. и така. някой ако може да ти направи загряващ масаж със спирт и топла баня. друго не се сещам.
ех, че беди ви се струпаха. съчувствам  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 4 966
И Честита баба МАрта!!!



Юка,мерси.Не в университетска детска болница сме.До военна.В Токуда ни казаха че не сме за там.И че в детската са най-добрите ревматолози.
А содата колко пъти на ден?ДА,и нурофен пия:)

# 73
  • Мнения: 1 288
ние в университетска ходим на контролни прегледи при кардиолог. кошмар е. дори само за час-два докато сме вътре  Sad за содата- някъде през 2-3 часа.

# 74
  • Мнения: 941
здравейте
исайкова, за настинката, аз я моря с еферелган, мисля че се пиеше на 4часа, и боров мед със изтискан лимон, малко разреден, пие се на малки и чести глътки, това за гърлото, примерно на всеки 15тина минути по глътчица, и се наливай с много вода, тя най-вече лекува,
Дано бързо да се оправите с малчо
Следобедната закуска при нас е кошмарна, или аз съм несериозна, ако хареса кремчето яде, ако не може до довечера да откара без друго ядене, може да предложа кисело мляко, или някаква кифла навън, днес в 5часа хапна една малка питка хляб, тя много обича,

Общи условия

Активация на акаунт