Плодово или зеленчуково пюре първо

  • 1 733
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Здравей, ние сме малки още, но от прочетеното, а то не е малко из нета съм решила моето бебче да започне да се захранва някъде към 5м. и то с мезмлечна оризова каша. Защо не изчекаш още малко и не почнеш и ти с каша. Прочети има много информация и мнения на мами ветеранки - кашата е най-щъдяща ако мога така да се изкажа за детското стомахче.Моя съвет е да не бързаш нищо не губиш!

# 16
  • Мнения: 245
здравейте, след колко време даване на зеленчуково пюре се започва плодово?и също да питам след колко време след започване на захранването се дава на обед зеленчук, а след обед плод,че вчера една приятелка ме обърка нещоSimple Smile dty извинявай че задавам въпроси в тваята тема,не съобразих...все пак мисля ,че и на теб ще ти е полезна информацията,ако някоя мама отговориSimple Smile

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 14:07 от paia4e

# 17
  • Мнения: 526
Ние направохме така: един месец, за да свикне с плодовете (плодовите пюрета - ябълка, банан, круша) и на следващия месец (т.е. вчера)- започнахме със зеленчукови наобяд - морков, картоф.

# 18
  • Мнения: 105
yyanita, какво те притеснява? Мисля, че се справяш много добре Simple Smile
Първо трябва да въведеш и другите зеленчуци, аз лично започнах с морков , след това морков+картоф, картоф+тиквички, тиква, морков+царевица ...След това започваш с плодовете пак по същия начин - един по един с изчакване по 5-6-7 дни, за да не стане алергия и да наблюдаваш детенце. А месо дадох чак края на 8 мес. и започнах с пиле. Успех! Wink
Heart EyesМного благодаря

# 19
  • Мнения: 90
Ние започнахме с плодово по една лъжичка и постепенно увеличавах дозата. Давах го преди обяд към 11 часа. Следващия месец захраних със зеленчуково като почнах с картоф и морков.  Каша дадох като навърши 4мес. и половина, а месно пюре - на 5 мес. /пиле/. Когато бях въвела вече плодовото и зеленчуковото ги редувах през ден на обяд, а след като захраних и с месно плодовото отиде за следобед.
Дано съм ти била полезна. В крайна сметка ти преценяш кое е най-добро за детето ти.

# 20
  • Мнения: 241
Здравей, ние сме малки още, но от прочетеното, а то не е малко из нета съм решила моето бебче да започне да се захранва някъде към 5м. и то с мезмлечна оризова каша. Защо не изчекаш още малко и не почнеш и ти с каша. Прочети има много информация и мнения на мами ветеранки - кашата е най-щъдяща ако мога така да се изкажа за детското стомахче.Моя съвет е да не бързаш нищо не губиш!
Подкрепям да се започне с оризова безмлечна каша, а ако все пак искаш да започнеш с пюре, по-добре зеленчуково, че ако опита сладкото, после ще ви е трудничко с по-безвкусните Grinning

# 21
  • Мнения: 1 288
моето лично мнение е, че още ви е рано за захранване.
ако все пак искаш да захраниш, бих ти препоръчала зеленчук. защото плодовите пюрета са сладки и после може бебчо да отказва безвкусните зеленчуци.
ако избереш плодове или зеленчуци, започни да въвеждаш само от единия вид.

# 22
  • Мнения: 151
За пръв път чувам да се започва със зеленчуково пюре.Плодово първо.ние още не сме стигнали до захранване,но покраи мен от всички мами,досега не съм чула някои да започне захранване с зеленчуково първо.Но ти си знаеш ако искаи си слушаи педито.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте!Ние също се захранваме от 10 дни със зеленчуково пюре,на малчо му харесва.Аргумента и на моето педи е:да не започвам с плодовото пюре,защото после може да откаже зеленчука и ако малко че позамисли човек има логика в казаното.Знам,че е редно преди това да се започне с кашите,но при нас не е така,защото от раждането си бебо наддава стабилно и педито каза,че с кашите ще му налеем още повечко килца,за това сме на зеленчук.Всяка мама сама решава с какво да започне захранването.Успех на всички!

# 24
  • Мнения: 6 461
Според мен най-добре да започнеш захранването при 5 пълни месеца със зеленчуково пюре. Peace
А в шести да въведеш кашата.

# 25
  • Мнения: 487
И нашата педиатърка каза да започнем след месец и нещо със зеленчуково пюре. Мисля да я послушам  Peace

# 26
  • Мнения: 133
Мойта др'ка каза да започнем с оризова каша разредена с кърма, после всички зеленчуци и най накрая плодовете, по причината описана и от другите, ако му дадеш сладкото първо, няма да иска после зеленчуците...Също така ми каза да не давам сокчета- празни калории, витамините по добре да идват от храната...

# 27
  • Мнения: 2 897
Аз се двуомях между зеленчук и каша, но остана в крайна сметка зеленчука.
Peace
На вас обаче ви е още рано за захранване. По-добре да го поотложите с още месец-два...
Иначе в никакъв случай не прави това редуване на плодово и зеленчуково пюре. Стомахчето на бебето ще  #Crazy
Успех!

Съгласна съм с Мъни Peace

# 28
  • до канала
  • Мнения: 518
първо да се извиня че ползвам темата .решила съм да започна с оризова каша при навършванена 6 м. но не ми е ясно:1 колко време се дава кашата преди зеленчуковите пюрета 2 след като започне захранванетто с зел.пюре кашата спира ли се или към нея се прибавят зеленчуците 3 след като бебето е захранено с каша и е достигнало определено количество каша например 50гр след това зеленчуците същото количество ли се дават или се започва пак с една лъжичка 4каква каша да купя .благодаря

# 29
  • Мнения: 277
първо да се извиня че ползвам темата .решила съм да започна с оризова каша при навършванена 6 м. но не ми е ясно:1 колко време се дава кашата преди зеленчуковите пюрета 2 след като започне захранванетто с зел.пюре кашата спира ли се или към нея се прибавят зеленчуците 3 след като бебето е захранено с каша и е достигнало определено количество каша например 50гр след това зеленчуците същото количество ли се дават или се започва пак с една лъжичка 4каква каша да купя .благодаря
1. Кашата си я даваш редовно на едно от храненията.
2.не я спираш, а прибавяш към нея каквото решиш- плод или зеленчук.
3.започваш захранването от начало със зеленчука  и постепенно увеличаваш количеството му.
4. аз използвам на Милупа - безмлечна оризова. Приготвах я първо с кърма, а сега с вода.
5.Успех Wink

Общи условия

Активация на акаунт