Смесени групи в детската градина

  • 1 663
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 364
В нашта детска сборни групи има през лятото и около Нова година.
Голяма лудница е. Когато мога Алекс я оставям в къщи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ето какво видях вчера: Наложи се да взема дъщеря ми по-рано от ДГ /в 16.00ч./ и по това време те ставаха от сън и се приготвяха за следобедна закуска. Докато изчаквах от групите на по-големите /5г./ децата излизаха от занимания /английски, филмчета и пр./. И всичко ми се видя съвсем подредено, което нямаше да е така ако бяха заедно възрастовите групи. Освен това 5-6 годишните вече контактуват на друго ниво, докато при 3 годишните има деца, които още не говорят съвсем правилно...
Мисля, че при смесените групи /в ДГ или от 3 до 6г./ се нарушава веднъж комуникацията между децата, и втори път нивото на обучение не би било адекватно.
Но това е мнение на неспециалист, все пак.

# 17
2 от децата ми са отгледани в Германия, където /в не-голям град/ групите са смесени между 3 и 6 години. В началото много се възмущавах как може така, как се занимават и т.н.  Впоследствие оцених предимствата. Първо няма такива натегации с тържества. Заниманията са им такива, че всички възрасти се чувстват добре заедно. Сега най-малкото ми дете е на градина, тук в България и честно да си кажа ми липсва другата система. Всички тези часове, открити уроци, празненства ми приличат на моето детство по соц. време.
 

# 18
  • Мнения: 1 734
Явно си е въпрос на свикване все пак

Общи условия

Активация на акаунт