Настрани или по гръбче трябва да спи новороденото?

  • 2 029
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Слагам я настрани-като я подпирам с специална възглавни4ка за целта,която подпира гръб4ето и отпред корем4ето!4е инъ4е,като по4на да се свива и се измества напред,или се обръща по гръб или по корем...а ме е страх да не се задави,4е повръща!Като направи 2-3 месеца,ще запо4на да  я оставям тя да си определя позата!

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
настрани!

# 17
  • Мнения: 204
Настрани я слагам, като редувам - наляво а после - надясно. Ако е по гръб има опасност да се задави Sad Въпреки че аз видях няколко пъти малката да се е обърнала по гръб, но главата й остава на една страна.

# 18
  • Мнения: 259
Настрани!

Ако повърне може да се задави ако е по гръб.

# 19
  • Мнения: 155
аз го слагах настрани, като редувах страните. Така ме инструктираха, за да не се задавел. От един момент нанатък, обаче той си се въртеше, обикнвовено по гръб с глава в някоя от посоките

# 20
  • Мнения: 2 005
Разбира се,че настрани.Логично е когато е на една страна,че няма опасност от това да се задави детето newsm78Поне аз така си изгледах моя син.Редуваш страните и добре е да внимаваш с ушенцата,да не се прегъват NaughtyПодпираш гръбчето с одеалци или възглавничка,за да не легне по гръб.И моят съвет е :Сега почивай,защото като порастните,тогава вече е същинската лудница и притеснения Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 2 677
По гръб.

# 22
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мойта бебка като се роди си я слагах на една страна като сменях страните  на всяко едно спане(ту на ляво ,ту на дясно) Grinning
сега като спи много взема да се върти и дори да съм я сложила настрани следмалко тя ве4е се е обърнала по гръб(за мое щастие не повръща) Whistling

# 23
аз си я слагам да спи на една страна като редувам  - ту на едната ту на другата за да не се задави smile3524

# 24
  • Мнения: 6 461
Моите деца ги слагах като бебчета да спят на страни.
През определено време ги сменях.
Но това ставаше до момента в който те започнаха да се въртят и си заставаха на гръбче.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 408
Настрани. В болницата ми обясниха, че възможно да повърне и да аспирира обратно, затова да я слагам настрани- така и направих. И я обръщах от време на време.

# 26
  • Мнения: 1 910
До две седмици на страна, след това по  гръб- това са поне препоръките в Холандия.

# 27
  • Мнения: 22 930
До две седмици на страна, след това по  гръб- това са поне препоръките в Холандия.
Peace

# 28
  • Мнения: 1 273
Ами слагам го настрани, именно защото може да повърне и да се задаваи.Редувам страните веднъж ляво, веднъж  на дясно. Сега обаче той вече се върти и си ляга по гръбче , та се налага да го подпирам с възглавничка.

# 29
  • London,UK
  • Мнения: 52
Слагах го настрани като радувах лява и дясна.После започна сам да си лежи по гръб с главичка настрани!Когато го оставях сам го подпирах с възглавница за да не може да се обръща по гръб, много повръщаше и ме беше страх!

Общи условия

Активация на акаунт