Защо да не го мажа?

  • 2 671
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • London,UK
  • Мнения: 52
Продължавай да си го мажеш!!! PeaceЗехтина си е чисто натурален продукт особено, ако е качествен!Всичката козметика е малко или много химия и може да предизвика алергии или дразнене на кожата особено при малките бебета.След време мини на лосион,ако му понася продължи със него!Това е моето мнение!

# 31
  • Мнения: 3 611
Аз,пък се чудя защо са измислили медицинската козметика като има зехтин newsm78
Помисли малко и ще се сетиш Wink
Помогни ми Praynig

Сиска, с особен интерес чакам да отговорят на въпроса ти, че да се обраzовам малко и аz  Embarassed

# 32
  • София
  • Мнения: 276
Не се притеснявай, мажи си го. Няма опасност от запушване на порите.
По въпроса за зехтина- всеки си преценява как ще си гледа детето и не трябва да се упреква. Изборът си го е направил той. Има дечица, които се обриват от бебешката козметика, а пък зехтинът им понася добре.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Мазах със зехтин/понякога и олио/ до края на 6я месец,а после с бебешко олио.Сега сме вече на мляко.

# 34
  • Мнения: 270
Мажа го и сега с бебешко мляко.

# 35
  • София
  • Мнения: 107
аз мажа бебка от както се е родила,първо с бебешко олио, а сега с бебешко мляко и смятам да продължавам. Аз самата се мажа след баня. Hug

# 36
  • Мнения: 1 896
Естествено, че зехтинът има предимства пред готовите мазила - главното е че съдържа само зехтин (поне ако е био, тоест "organic"), а готовите са с течен парафин, синтетични аромати и т.н. Прочетете съдържанието на етикета.
Някои готови бебешки мазила са си направо вредни според редица екологични и потребителски организации.
Ето например тук има информация за това доколко безопасни или доколко опасни са някои бебешки лосиони.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм го мазала със зехтин, а само с беб. олио/мляко (редувам ги).
Преценката с какво и докога да го мажеш си е лично твоя - имаш избор и достъп както козм. продукти, така и на информация кое, как и защо. Wink

# 38
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз съм мазала до към 1 година със зехтин. В началото пробвах какви ли не лосиони и млека - и скъпи и евтини, и маркови и не (може би не всичко на пазара, но доста). От всичко се обриваше. Със зехтина (преварен на водна баня) нямаше проблеми, дори през лятото.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Естествено, че зехтинът има предимства пред готовите мазила - главното е че съдържа само зехтин (поне ако е био, тоест "organic"), а готовите са с течен парафин, синтетични аромати и т.н. Прочетете съдържанието на етикета.
Някои готови бебешки мазила са си направо вредни според редица екологични и потребителски организации.
Ето например тук има информация за това доколко безопасни или доколко опасни са някои бебешки лосиони.

На същото мнение съм. И не само аз. Когато се родиха моите деца, разговарях подробно по този въпрос с наш семеен приятел доцент - завеждащ детска клиника и преподавател по педиатрия. Та този същият човек каза, че за бебешката кожа най- доброто мазило е преварен на водна баня висококачествен зехтин. След навършване на 6м може да се мине на бебешки лосион или мляко.

# 40
  • Мнения: 5 362
Естествено,че можеш да го мажеш Peace

# 41
  • Мнения: 2 952
Аз не съм мазала Саги с нищо.Зависи от кожата на детето....зависи дали е жега или е зима навън, колко е влажен въздухът.....И да трябва да мажа не бих мазала със  зехтин , въпрос на избор, а моят е хубава козметика за бебета.

# 42
  • Мнения: 3 425
Аз съм мазала само зимата с мас ...даже таз зима с нищо не мажа  Crazy
(хайде скачайте ми,но предупреждавам,че съм +15кг  Joy )!

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз,пък се чудя защо са измислили медицинската козметика като има зехтин newsm78
Помисли малко и ще се сетиш Wink
Помогни ми Praynig
Измислят хората, измислят... какво ли не. Хвърлят се луди пари за реклама и убеждаване, че този продукт точно е това, от което имаш нужда. И ако не си го купиш много губиш.
И понеже всяка майка иска най-доброто за детето си- купува.
Прочети например темата за ваксината против рак на шийката на матката и си направи извода.

# 44
  • Мнения: 8 917
Тогава и моите пори са запушени всекидневно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт